Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

mierzę się z zakupem bojlera z nierdzewki

ale że mam za miesiąc fotowoltanikę zakładaną też to jednak mimo że mam piec gazowy to cwu chciał bym grzać głównie prądem

i moje pytanko o grzałkę do bojlera z nierdzewki

spotkałem się z opinią że :

"korozja elektrochemiczna zeżre grzałkę w ciągu pół roku jak się jej nie dopasuje do konkretnej stali nierdzewnej z jakiej zbiornik jest wykonany ? "
 
prawda to ? jak to się dopasowuje ? czym się powinienem kierować aby kupić grzałkę na dekadę i lepiej ?
 
z góry dzięki i pozdrawiam serdecznie.
Opublikowano

Jak kupisz bojler z kwasówki od Joule to w komplecie dostaniesz grzałkę. To chyba jedyny słuszny zakup imho. Ja mam od 3 lat bojler z kwasówki Chełchowskiego i do niego grzałka z kwasówki Termik 2kW. Do dziś działa, żadnych problemów. Bojler jak i cała instalacja CO jest objęta połączeniem wyrównawczym. 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam Panowie

Pozwolę sobie wtrącić do dyskusji na temat zbiorników firmy JOULE. Firma ta nie wykonuje zbiorników z " kwasówki ", produkuje je ze stali nierdzewnej a to nie jest to samo.

Dobrym sposobem na rozróżnienie tych stali  jest pomiar magnetyczności, który pozwoli na łatwe wykrycie stali kwasoodpornej. „Kwasówka” nie jest magnetyczna, dlatego po przyłożeniu do niej  magnesu nie dojdzie do zjawiska przyciągania. 

Stal kwasowa ma niską zawartość żelaza a wyższą zawartość niklu i innych pierwiastków nie magnetycznych. Natomiast stal nierdzewna ma podwyższoną zawartość węgla i dlatego jest ferromagnetyczna.

Zbiorniki wykonane ze stali nierdzewnej korodują, jest to zjawisko korozji miedzy krystalicznej. Polega ona na tym, iż żelazo w cienkiej warstwie blachy koroduje powodując przecieki. Wyciek (przeciek) taki wygląda tak jak by ktoś szpilką po nakłuwał blachę. Znane są to przypadki w firmie ACV, która robiła w kotłach swoich zbiorniki na cwu zatopione w wodzie kotłowej. Urządzenia te ulegały uszkodzeniu, jak również firma ARISTON w powietrznych pompach ciepła do cwu. Zbiorniki te wykonane ze stali nierdzewnej zaczęły po kilku latach eksploatacji przeciekać.

Nie polecam kupna zbiorników tej firmy ani innych ze stali nierdzewnej, blacha jest mocna i twarda, tym samym może być cienka, lecz węgiel w niej się znajdujący da znać o sobie w stosunkowo krótkim czasie. 

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są awaryjne a twierdzenie iż firma JOULE robi je z kwasówki jest nieprawdą a wręcz oszustwem robią je z nierdzewki. W katalogu z 2015 roku firma dawała gwarancji na 25 lat na zbiorniki wykonane ze stali nierdzewnej, a teraz już tylko 12 lat, nasuwa się pytanie dlaczego. Bo życie zweryfikowało niską jakość stali nierdzewnej w takim zastosowaniu.

Chwalą się, że robią to ze stali nierdzewnej typu DUPLEX, to tylko chwyt marketingowy, fizyki i chemii nie zmieni się marketingowym "bełgotem", ale da się omamić ludzi którzy się na tym nie znają. Blacha w zbiornikach firmy JOULE JEST MAGNETYCZNA.

Pozdrawiam wszystkich czytelników tego postu.

Opublikowano

@pawelpapiezPanie ekspercie, z czego są wykonane zbiorniki Chełchowskiego?

Opublikowano

Było już chyba pisane na tym forum - Termica do 900 litrów robi swoje zbiorniki ze zwykłej nierdzewki 304L. Nie robią z kwasówki nawet na zamówienie poniżej 900 litrów. 

Opublikowano
2 godziny temu, pawelpapiez napisał:

Zbiorniki wykonane ze stali nierdzewnej korodują

Nie, jesli nie zostana przekroczone parametry uzytkowe/eksploatacyjne dla wody pitnej/kotlowej/innej.

Ma to miejsce w 99,99…99% instalacji domowych. Tam nie ma przekroczen parametrow uzytkowych dla takiej stali.

Gdyby kolega byl z „branzy” to wiedzialby rowniez, ze caly przemysl spozywczy stoi na stali nierdzewnej. Setki tysiecy kilometrow rurociagow i miliony sztuk zbiornikow. Czy ktos to wymienia co „kilka” lat? I wyprzedzam ze duza czesc/wiekszosc wykonana jest ze stali nierdzewnych a nie kwasoodpornych.

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.