Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompy ciepła z dofinansowaniem aż 21000zł dla nowo budowanego domu. Czy pompa ciepła się opłaca? Moje ciepło i pozostałe dotacje.


marxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Pompy ciepła: dofinansowanie 21000zł w nowo budowanym domu. Czy pompa ciepła się opłaca? Moje ciepło i pozostałe dotacje.



Drożejące paliwa sprawiają że temat ogrzewania naszych domów jest obecnie na ustach nie tylko posiadaczy prywatnych domów. Oliwy o ognia dolewają różne zakazy dotyczące stosowanych opałów oraz kotłów. Więcej o wszelkich obecnych i przyszłych zakazach mówię w filmie "zabronią ci tym ogrzewać". Smaczku całości dodają różnej wielkości dopłaty i ulgi podatkowe.
Najszybciej zyskującym popularność źródłem ciepła w Polsce są pompy ciepła. Już w 2020r sprzedaż pomp ciepła była większa niż kotłów węglowych. Dziś powiem wam co stoi za sukcesem pomp ciepła, na jakie dotacje można liczyć w nowo budowanych domach , ile dostaniesz modernizując starą kotłownię, jak działa pompa ciepła i komu się ona opłaci, a komu nie. Dowiemy się jak działa pompa ciepła i na co patrzeć przy wyborze.
Oglądaj do końca aby nie dokonać złego wyboru.

Ja widać wiele czynników już teraz przemawia za pompą ciepła. Niskie koszty ogrzewania ustępujące praktycznie tylko ogrzewaniu na drewno, wygoda na równi z drogim ogrzewanie elektrycznym, bezpieczeństwo, możliwość produkcji energii z własnej fotowoltaiki, brak potrzeby wydzielenia pomieszczenia na opał, oraz spore dotacje nawet dla nowo budowanych domów. A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jak ogrzewacie domy i na co zamierzacie wymienić stare ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

patologia. Dofinansowywanie wybranych grup, nie rozumiem tego.
Może dlatego, że na żadne z tych dofinansowań się nie kwalifikuje, ale wytłumaczcie, jak ktoś buduję nowy dom to projektuje go od razu pod źródło ciepła, jakie mu pasuje. Po co to dofinansowywać i jak to jest sprawidliwe w stosunku do ludzi, którzy chcą zamontować pompę już po zbudowaniu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu rozumieć ? dofinansowanie równa się jak to określiłeś patologia ,dla Kowalskiego równa się drożyzna i niepewność .Tak naprawdę to Kowalski dofinansuje cały ten bajzel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, Kowalski i Nowak dofinansuje, ale może skorzystać tylko Kowalski, bo ma mniejsze dochody, albo dopiero co zbudoiwał/ buduję dom. Bo Nowak co budował i płacił za wszystko sam, jeszcze dopłaca Kowalskiemu. Czy to nie dzieli bardziej społeczeństwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

Dotacje do zmiany sposobu ogrzewania. Nowak też może coś skorzystać jeśli zatruwa siebie i okolice węglem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki z tego wniosek, że budując dom, bardziej opłacało się wstawiać kociol i zatruwać, bo później można dostać dofinansowanie. Kto nie zatruwał i podłączył gaz, wyszedł na tym jak Zabłocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić na złomie lub olx za kilka stówek śmieciucha i potem go deinstalować w domu. Warunek to komin i troche nabrudzić w kotłowni. Pytanie czy ktoś by sprawdzał co sie wklepało w tym spisie źródeł ciepła 🤨

Esselite ja cie rozumiem. Tylko problem jest teraz z gazem taki, że cena poszła w górę. Jeszcze jakiś czas temu gaz był super rozwiązaniem. Sam bym zamienił węgiel na gaz no ale cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A wiecie, że program Moje Ciepło już wystartował? Wnioski o dofinansowanie można składać od 29.04.2022 r. Na gruntowe pompy ciepła można otrzymać max. 21 tys. zł a na powietrze/woda i powietrze/powietrza max 7 tys. zł. Trzeba oczywiście spełnić warunki określone w programie, między innymi te dotyczące budynku o podwyższonym standardzie energetycznym, bo EP nie może przekraczać 63 kWh/(m2 × rok).

Pompy ciepła muszą mieć minimalną klasę efektywności energetycznej A++ dla temperatury zasilania 55 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2022 o 15:11, KonsultantViessmann napisał:

A wiecie, że program Moje Ciepło już wystartował? Wnioski o dofinansowanie można składać od 29.04.2022 r. Na gruntowe pompy ciepła można otrzymać max. 21 tys. zł a na powietrze/woda i powietrze/powietrza max 7 tys. zł. Trzeba oczywiście spełnić warunki określone w programie, między innymi te dotyczące budynku o podwyższonym standardzie energetycznym, bo EP nie może przekraczać 63 kWh/(m2 × rok).

Pompy ciepła muszą mieć minimalną klasę efektywności energetycznej A++ dla temperatury zasilania 55 st.C

Coż z tego jak zapytanie ofetowe złożyłem do Viessmanna 2 tygodnie temu i poza nr zapytanie nie otrzymałem nic do dziś.

Ale chyba niepotrzebnie sie uparłem na Viessmanna (mam obecnie pies olejowy od nich) i muszę popytać "lokalnych magików" o instalację PV i PC.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.