Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klasa kotła Klimosz Ling Duo


mangusta28

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ukręciłem śrubę wyczystki kiedyś. Klapkę mam rozwierconą, nakręciłem nakrętkę przedłużaną na urwany gwint. Z jednej strony skręcam całość na śrubę z podkładką, drugą normalnie na nakrętkę. Uszczelnienie na silikon czerwony. Daje radę, ale upiorne przy czyszczeniu jest składanie tego. Mam zamiar zrobić tak:

Obciąć ukręconą śrubę i tę z drugiej strony dobrą też, wywiercić w ich miejscu dziury, włożyć pręty gwintowane nierdzewne (gwintsztanga). Z dwóch stron kontra, może być nakrętkami samokontrującymi. Jedna kontra wewnątrz komory mieszacza, druga normalnie na zewnątrz. Wystarczy wtedy tylko trochę uszczelkę wyczystki zmodyfikować.

Ślimak się nie spieka, a koroduje. Koroduje najpierw płytka z filcem, a potem ślimak i się klinuje na zabieraku motoreduktora. Jak kupisz tę płytkę z filcem, to ją pomaluj. Dłużej wytrzyma. Ja pomimo, iż wiedziałem, że tak się stanie dałem dużo smaru pod tuleję dystansową i po pięciu latach też miałem lekki problem. Jakieś 30min lekkiego ostukiwania. Płytkę z filcem wklejaj na silikon w kołnierz motoreduktora. Dużo smaru stałego między tuleje dystansową, a zabierak motoreduktora. Jak masz czym to pryśnij lekką mgiełką farby na końcówkę ślimaka. Ona koroduje. Trzeba doczyścić zabierak.

Jak możesz, to odeślij ślimak. Spira-met robi wzmocnione, pod wymiar bez problemu.

https://sklep.teklakotly.pl/szukaj?controller=search&s=tulejka

https://sklep.klimosz.pl/tuleja-dystansowa-przekladni-51-mm-p1904

https://sklep.klimosz.pl/uszczelniacz-do-motoreduktora-plytka-z-filcem-p419

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 12:03, digi napisał:

Obciąć ukręconą śrubę i tę z drugiej strony dobrą też, wywiercić w ich miejscu dziury, włożyć pręty gwintowane nierdzewne (gwintsztanga). Z dwóch stron kontra, może być nakrętkami samokontrującymi. Jedna kontra wewnątrz komory mieszacza, druga normalnie na zewnątrz. Wystarczy wtedy tylko trochę uszczelkę wyczystki zmodyfikować.

Ja zamiast kontr wymyśliłem śruby zamkowe. Ukręciłem drugi gwint (pierwszy już był urwany), oba przewierciłem, pilnikiem otwory poprawiłem, żeby miały kwadratowy kształt - aż kołnierze śrub je chwyciły. Na razie tymczasowe śruby cynkowane z motylkami, bo w najbliższym sklepie nie mieli ze stali A4 ani nawet A2 (cos takiego ma być docelowo: https://allegro.pl/oferta/sruba-zamkowa-din-603-m6x35-a4-100szt-11457256798). Generalnie jestem zadowolony, jeszcze tylko uszczelnienie muszę dać sensowniejsze  bo na razie jest prowizorka ze szmatki i czerwonego siliconu.

Edytowane przez sielim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja w CEEB zaznaczyłem spełnienie normy wg. emisji spalin klasy IV i tak trzymam.

Nawet była u mnie straż miejska, ale wysłałem im pdf. z instrukcji Klimosza Ling Duo strona 54. "Certyfikaty" z opisem jaka emisja dla jakiej klasy kotła wg. norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli u mnie jako sprawdzenie czy zadeklarowane źródło ciepła w deklaracji CEEB czy zgadza się ze stanem faktycznym.

Pan sprawdzał tabliczkę znamionową, ale nie mógł znaleźć (mnie nie było tylko córka, ale rozmawiałem z nim przez telefon, bo córka do mnie zadzwoniła).

Tabliczka z tyłu i ciężko było zobaczyć (trzeba by się było nie lada ubrudzić), więc wysłałem mu jej zdjęcie, które swojego czasu zrobiłem, gdy szukałem klasy mojego kotła no i oczywiście dane ze str. 54 dotyczące emisji na podstawie certyfikatu, bo zadeklarowałem kocioł jako 4 klasa (bo wedle tej emisji ją spełnia, a CO spełnia nawet 5 klasę).

Ponadto Pan pytał o deklarację ile osób na śmieci, czy są inne źródła ciepła itp.

 

Grafika pobrana z forum czysteogrzewanie.pl

klasy kotłów.jpg

Edytowane przez mangusta28
dodanie grafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wysłałeś im te certyfikaty i co Ci powiedzieli o tej klasie? Polemizowali z tym, że badanie nie jest według 303 5:2012?

Zaznaczyłeś IV klasę, a wyniki pyłu o ile pamiętam(nie chce mi się teraz sprawdzać)nie mieszczą się w danym przedziale dla IV klasy. Mówili coś?

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.