Skocz do zawartości
IGNOROWANY

instalacja ogrzewania wymagajaca poprawki po deweloperze


Misiek2602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , jestem nowym użytkownikiem na tym forum , szukam pomocy ,wskazówek i porad odnosnie mojego problemu z ogrzewaniem ktorego zaraz przedstawie .Jestem  wlascicielem domku ktory budował deweloper wiem jakie niektorzy maja stosunek do jakosci budowania domow przez deweloperów ale powiem ze najgożej nie jest ,jedynie problem polega na nierownomiernym ogrzewaniu domu , a zatem : posiadam kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny Junkers ZSB24-1 DE 23 ktory zasila oddzielnie wymiennik w ciepłej użytkowej i system c/o  ktory własnie nie działa prawidłowo . System posiada kaloryfery  oraz dwa rozdzielacze podłogowe czyli wysoko i nisko temperaturowe odbiorniki na jednej lini zasilajacej ,na rozdzielaczach sa  zawory  termostatyczne z kapilarami przymocowanymi do modółow powrotnych podłogowki (foto poniżej) , narysowałem schemat jaki jest w rzeczywistosci  ( schemat na foto ) przepraszam za jakosc  rysunku ale mysle ze jest choc troche czytelny . w tym wypadku nie moge ustawic aby byla choc troche stała temp w kaloryferach , probowałem wszystkiego , regulacje na rotometrach , regulacje temp na kotle ,ale niestety  bez sukcesow . Na ta chwile chce troszke zmienic i dołozyc pewne elementy do tego układy i stad szukam pomocy i porady odnosnie mojego planu no i czy to pomorze ,czyli do rozdzielaczy na parterze i pietrze chce zamontowac  Zestaw mieszający AFRISO BTU 505 do ogrzewania podłogowego z zaworem ATM 561, pompa Wilo Para SC ,nastepnie zaraz za kotłem c/o zamontowac sprzegło hydrauliczne  70kW i na wyjsciu za sprzegłem pompe obiegowa na zasilaniu drugiego czyli głównego obiegu ale jeszcze nie wiem jaka . wszystkie zmiany ktore naniosłem sa na kolejnym rysynki (foto) , oczywiscie  chce zamontowac filtr albo jakis separator magnetyczny . Prosze powiedzcie czy to bedzie działac  ,jakies sugestie  , z góry dziekuje Michał

20220101_102302[2].jpg

20220101_110127[1].jpg

20220106_194011[2].jpg

20220106_195249[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obejrzyj sobie ten film i będziesz wiedział jak to powinno wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za film ,jest bardzo ciekawie zrobiony ,mozna duzo wnioskow wysunac i usłyszec cennych porad , na pewno bede kozystal z wszelkich rad podczas montazu , ale  mam cały czas małą niewiadoma , u mnie instalacja jest juz dawno zrobiona mieszkam juz 3 lata i tutaj na filmie jest sprzegło juz na dwa obiegi podłogówke i kaloryfery natomiast u mnie jest jeden główny obieg z ktorego rozchodza sie wyjscia na kaloryfery i wyjscia na podłogówki i czy jak dołoze te grupy pompowo mieszajace przy samych rozdzielaczach powiekszone o filtry i zaworki zwrotne i dołozeniu tej pompy obiegowej na głownej lini bedzie pracowalo jak nalezy ( schemat tak jak na foto ) a tak pomyslalem ze na tym obiegu glównym zaraz za sprzegłem hydraulicznym poza pompą dołozyc zawór termostatyczny trójdrozny aby była stała temperatura na tej lini , czy wystarczy jak ustawi sie na kotle ? Jestem juz madrzejszy po filmie ale  prosze podpowiedzcie czy w dobrym kierunku ide i te rozwiazanie bedzie skuteczne ,albo moze jakies sugestie ,dziekuje z gory za wszelkie rady Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak masz tylko jedną nitkę zasilania to chyba takie coś będzie dla Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat ma kilka błędów.

Niżej poprawki:

image.png.98db8f873adfd003045c0f9982ff69f6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówkę,co do zaworków zwrotnych to tak myślałem, i tak zrobię jedynie czego się nie da przeniesc to ten grzejnik  gdyż on jest w garażu, cała instalacja już istnieje i zmiany podłączenia grzejnika się nie ma mozliwosci (instalacja zalana w podłodze a podłogi są zrobione ) jedynie mogę go zamknąć na stałe zresztą zawsze jest zamknięty i nie ma potrzeby aby pracował, pompe głównej lini ogrzewania nie mogę wyżej przenieść jedyna opcja to te miejsce jak narysowałem na schemacie ,wszystkie odbiory są tak podłączone jak właśnie na rysunku ingerencję mam jedynie przy kotle gdzie chce zamontować sprzęgło i zaraz pompę za sprzęgłem i nie ma mozliqosci aby ja przenieść za rozdzielacze jedynie przed tak jak rozrysowałem, myślałem może żeby przy pompie na głównym obiegu zamiast samej wstawić jeszcze trmostatyczny zawór trójdrożny ale czy to coś da , może coś jest jeszcze co by układ pracował należycie, bo już pomysły się kończą za wszelką pomoc i wskazówki dziękuję. Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.