Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena instalacji oraz dobór pompy kotłowej


kovalsky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. 

Mam problem z uzyskaniem zalecanej temperatury powrotu przez producenta(55*). Przy obecnych warunkach pogodowych temperatura powrotu skacze w granicach 44-50* stopni. 

Zawór 4D wariuje(otwiera, zamyka) myślę, że spowodowane to opcją ochrony powrotu. 

A także problem z uzyskaniem zadanej temperatury C.O

Prosiłbym o ocenę instalacji a także sugestie wprowadzenia zmian i miejsca montażu pompy kotłowej. 

Model pieca Kawah 20kW

Model sterownika : Compit R770

Dom 186m2 znajdują się jedynie grzejniki(9 grzejników z głowicami termostatycznymi + 3 bez głowic) + termostat pokojowy + CWU 147linbound6894855532383809213.thumb.jpg.57daad326f4a4aef99f984d9cb3c2d28.jpg

inbound3873645466487879680.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz ochronę powrotu w sterowniku, a nowo zamontowaną pompę kotłową załącz na stałe na jak najniższych obrotach.

Edytowane przez Wello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja częściowo do przeróbki, pompa kotłowa na rurze powrotnej z 4d do pieca ale nie ma miejsca bo wpięty powrót z bojlera i zbiornika ciśnieniowego. Te powroty powinny być przeniesione na sam dół. Najpierw zawór z sitkiem pompa zawór zwrotny , zawór kulowy zwykły następnie dopiero powrót z bojlera i na samym końcu zbiornik ciśnieniowy.

Brakuje mi tu jeszcze zaworu z sitkiem przed pompą cwu i nie wiem czy dobrze wpięty zawór zwrotny moim zdaniem powinien być przed pompą cwu a nie za nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pompą CWU jest filtr, brak natomiast zaworu zwrotnego za nią. Zaworu zwrotnego nie ma również za pompą CO, chyba że jest zintegrowany z zaworem odcinającym w półśrubunku za pompą. 

@1mps zgodzisz się chyba ze mną, że filtry na pionowych rurach z przepływem do góry to najgorszy sposób ich montażu?

Zauważyłem też brak filtra i zaworu zwrotnego na zimnej wodzie przed zaworem upustowym DBV, a jeśli ciśnienie w instalacji jest duże, powinien być tam też reduktor ciśnienia. Zawór bezpieczeństwa widziałbym na górze kotła zamiast na konsoli  przy rurze powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj22 zgadzam się z twoją opinią wynika to z jego budowy ale puki co producenci nie wymyślili "lewych i prawych" zaworów a jak widać niewielu fachowców się tym przejmuje o intelekcie już nie wspomnę. A w ogóle cała ta instalacja jawi mi się jako "artystyczny nieład".🤕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.