Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie długości postoju palnika.


Dawid555

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki ustawic czas przerwy palnika w kotle immergas victrix 24 dla grzejnikow ?

Dom nowy dobrze docieplony z systemem mieszanym grzejniki +podlogowka.

Obecnie mam piec ustawiony na 40 stopni i chodzi nonstop na zworce. Serwisant mowil ze tak bedzie najlepszy odczuwalny komfort i faktycznie jest duzo lepiej. Mowil tez zebym sprobowal z niskimi temp zasilania. Mialem ustawione na 33 stopnie i przy temp zewnetrznej do 0 stopni bylo ok ale przy minusowych w pokojach gdzie sa grzejniki bylo juz chlodno. Czy takie ustawienie pieca aby chodzil non stop przez caly sezon grzewczy bedzie ekonomiczne? Bo instalator twierdzi ze finansowo wyjdzie tyle samo albo podobnie co bylo wczesniej jak pracowal na termostatach.

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno będzie drożej zależy ile twoj kociol potrzebuje przy 40 stopniach. Średnio jest to 4-5kW 24h czyli dobowo wyjdzie okolo 12m3 gazu może więcej. Lepiej sterować pogodowo zebys sam nie zmieniał temp zasilania no i wyjdzie napewno wtedy taniej.
Kto Ci doradził grzejniki w dzisiejszych czasach. Mając wszędzie podłogówkę mógłbyś mieć dalej te 33 stopnie może mniej i spalanie o połowę mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom kupiony od dewelopera i na dole jest podlogowka i gorna lazienka ,a 4 pokoje maja grzejniki.

Tez bym wolal wszedzie podłogowke.

Tylko sterujac ogrzewaniem termostatami to w pokojach bylo czuc chłód gdy nie grzaly a dom jest na tyle dobrze ocieplony (25cm styropianu) ze postuj w pracy pieca byl dlugi. 

Poprzedni sezon na pracy z termostatami i temp zasilania 40 stopni zużycie na rachunku ryczałtowym co 2 mies bylo 220m3 gazu razem z cwu. 

Przy obecnych temp zewnetrznych i pracy pieca nonstop zuzycie gazu mam okolo 6-7 m3 na 24godziny.

Myslalem o pogodowce ale musial bym miec krzywa grzewcza aby przy temp zewnetrznej bylo:

Temp. zew.+5=32 zasilanie

                     0=34

                    -5=38

                    -15=45

Mysle ze tak by bylo odpowiednio dla mojego domu. Szlo by taka krzywą grzewcza ustawic?

Przestój palnika mam ustawiony na 10min nie wiem czy nie za dlugo dla grzejnikow.

Edytowane przez Dawid555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam kapilare ustawiona na 30 stopni

20201004_133348.jpg

Edytowane przez Dawid555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj przez 24h piec spalil 8m3 na dom 120m2 to chyba nie duzo przy tych temp zewnetrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temp około -5 spalanie 8m3 jest ok przy grzejnikach. Tylko wydaje mi sie moc grzejników masz mniejsza niż 4-5kW chyba że kociol ma dlusze przestoje. Przy pracy ciaglej powinien zjeść 12m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol ma 10min przestoju ustawiony na maxa. 2 gdzejniki 600x600,2 grzejniki 600x800,2 drabinki i okolo 60m2 podlogowki. Piec ustawiony na max moc co 5% okolo 5,5 kw a i tak chodzi z minimalna moca okolo 4kw

Planuje jeszcze podlaczyc okolo 40m2 podlogowki do istniejacej instalacji po wybudowaniu garazu wolnostojacego bo chce miec ogrzewany. Bo mysle ze nie bedzie dramatu z ogrzewaniem gazem .

Jesli piec gazowy zuzywa np 1000kw na ogrzanie to grzejac pompa ciepla czy grzalka trzeba tyle samo kw dostarczyc tak? Bo mam PV i nadmiar kw do wykorzystania okolo 2000-2500 kw do wykorzystania i mysle czy oplaca sie wstawic np grzalke do podgrzewania CO lub grzalke w grzejniki . Macie jakies doswiadczenia z tym?

Edytowane przez Dawid555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.