Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powinien wyglądać prawidłowo dopalony eko groszek. Możecie jakieś zdjęcia wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam  żadnych ale mogę pokazać czego być nie powinno w popiele

post-32729-0-37499600-1355152803_thumb.jpg
 
ten po lewej to spiek koksowy, odgazowany węgiel który trafił do popielnika zanim się dopalił na palniku- wynik zbyt małej ilości powietrza lub zbyt częstego podawania w połączeniu z tendencją węgla do spiekania
ten z prawej to spiek z popiołu. przekroczona temperatura topnienia i przerwany proces spalania, wynik półpłynny popiół skleja się w takie cuda
jest to efekt końcowy zbyt duzej ilości powietrza w połączeniu często z niską temperaturą topnienia.
 
na koniec
jeśłi juz mamy do czynienia z trudnym węglem i jest kłopot z jego dopaleniem bo albo niedopał albo spieki to moim zdaniem lepsze jest wyjęcie z popielnika kilku koksików niż spieków. mniejszy udział bowiem w bilansie strat ma strata niecałkowitego spalania niż strata kominowa.
mam nadzieję że nie pokręciłem tych strat bo nie ja to wymyśłiłem tylko mądrzejsi ode mnie. a jak pokręciłem to mnie poprawią mam nadzieję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to co zrobić żeby nie było tych spieków z popiołu. Ogólnie to nie wiem czego retorta wygląda jak kalafior. Eco nie spada do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spieka się popiół to zdejmij nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę i wkleję zdjęcia co i jak wyszło. Mam zamiar palić na Pidzie i nie wiem czy wentylator ma być do końca odsłonięty czy przymykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsłonić całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy pali ktoś z was RETOPALEM Z KWK PIASTII ,jakie macie zdanie o tym paliwie, u mnie się spieka i nie moge dojsc z tym do ładu

Hej. Ja palę groszkiem z Piasta. Początkowo miałem sporo z nim problemów. Testowałem, czytałem opinie TIMON-a i innych. W miedzyczasie nawet mieszałem go z czeskim (nawet niezły efekt - brak spieków). W końcu opcykałem mojego Lazara. Jeśli na Piaście pojawia sie duzo spieków to zdecydowanie trzeba zmniejszyć ilość wiatru jak to mówią. Ja robiłem to przez przysłonięcie na wentylatorze takiej metalowej żaluzji na około 1/3 wielkości otworu. Zmniejszenie mocy nadmuchu na 26% przy 100% skali.. Nastepnie regulacja podawania i przerwy do skutku i osiągniecia w końcu efektu. W zeszłym roku poszło na dom 220m2 3,5 tony piasta i 600kg czeskiego. W tym roku jadę tylko na Piaście mądrzejszy i po wielu godzinach z oczami wlepionymi w palnik.

Powodzenia z Piastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co może być tego przyczyną.

nastawy wentylator 70 przysłona odsłonięta całkowicie5/38

post-57978-0-89367500-1414839485_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wszystko się lepiej ku górze w srodku retorty. spieki wyglądają takie czarne jak by nie dopalone. Paliem na pidzie ale nie wiem jak mam ustawić.-50 0 50 taka skala przy sadzy lub jak się węgiel spieka czyli dotyczy wentylatora a odnośnie kopczyk to -50 0 50 jak to ustawić żeby było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu kolorki w wymienniku i spiek koksowy na palniku świadczą o zbyt małej ilości powietrza. możesz obniżać moc co sprawi że przy maksymalnej mocy wydłuży się przerwa lub mozesz podnosic nadmuch. efekt będzie w obu przypadkach taki sam. pozostaje tylko pytanie o spaliny. jak sa na wysokim poziomie to tylko koryguj moc kotła a jak sa chłodne to możesz podnosić nadmuch

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika spalin ale jak dotykam czopuch to jest gorący. Możesz jaśniej mi to wytłumaczyć co mam zmniejszyć a co zwiększyć. I czy to zastosować w pidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę fotek dziwny ten Eco niby miał być z górnej półki kupiony przez internet firma znana.

post-57978-0-11851000-1414864321_thumb.jpg

post-57978-0-15521400-1414864368_thumb.jpg

post-57978-0-85620100-1414864421_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile półek w magazynie ma dostawca - może nie kłamał że ten jest z górnej :P

a poważnie - z roku na rok trudniej o dobre eko a przez neta to bym się bał brać

co do ustawień to Twój sterownik Ci wyraxnie napisał - niedopalanie zmniejsz(zdjęcie 2)

koryguj zatem ten parametr skoro rura gorąca. korekty powietrza nie ruszaj na razie

czujnik spalin zrób sam (termometr tablizowy z allegro wyskalowany do 300stC koszt okolice 30zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że zamalo powietrza jak zmniejsze wartość to jest na nic. Płomień się tli czarny dym z komina. Może trzeba dać na plus więcej ognia. A jak z podawanie jakie wartości. Nie rozumiem tego pida. Jak bym nie zmienił to z takim samym czasie podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za mało powietrza to zmniejszaj moc a nie nadmuch czyli robisz korektę na minus parametru ze zdjęcia nr 2

możesz tez zrobić korektę na plus parametru ze zdjęcia 3

pid ma to do siebie że ustawiasz mu tylko "widełki" a on się w nich porusza

podnosząc nadmuch mozesz nie usłyszec zmiany prędkości obrotowej wentylatora ale palnik to poczuje

podobnie z przerwą podawania przy korekcie mocy kotła. to jest nastawa dla mocy maksymalnej i różnice mogą byc subtelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety nie udało mi się ustawić na pidzie ustawienia ręczne tylko nie wiem jakie są dobre. Mój kocioł to klimosz multi ng 15 kw sterowniki komfort. Mam tego ustrojstwa 2 tony poniżej fotka zrobiona z góry. Skala nadmuchowe od 0-250 .wentylator odsłonięty na maxa.

post-57978-0-62572800-1414941266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna fotka bo nie wiem czym może być to spowodowane robi się to praktycznie na środku. Taka maczuga Herculesa.

post-57978-0-61602100-1414942436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu ewidentnie spiek koksowy- opał za krótko na palniku albo ze zbyt małą ilościa powietrza

jesli taka natura węgla to musisz ustawić krótkie podawanie i niski nadmuch i do tego dobrac przerwę. zaczynam odnosić wrażenie że sporo osób w tym roku zostało takim opałem uraczone. wszyscy mają problemy z niedopałem

koryguja ta moc kotła w dół aby wydłużyć przerwę i dać czas weglowi na dopalenie w palniku.

jak to nie pomoże przejdź na tryb dwustanowy i uzacznij od dość długiej przerwy i niskiego nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak byś ustawił na dwustawie. Narazie pale na pidzie ustawione powietrze -14 podawanie - 20 lepiej to wygląda osłona na wentylator 70% zakryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinujesz okrutnie

jeśli korygujesz to albo jeden parametr albo drugi

ustaw powietrze na "0" a podawanie na "-20"

jak nadal będzie niedopał zmień podawanie na "-22" np a jeśli pozwala na korekty co 5 to na "-25"

jeśli pojawią się spieki lub zapadnie kopiec to zrobisz "-15" lub coś w tej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz na dwu stanie wentylator moc 80 5/50 max to 60 sekund zrobię dzisiaj fotkę tych nastaw. Przy -20 zapada się. Najgorzej jest jak pięć rusza ze stanu podtrzymania wszystko jest zalepione i czasami gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na zdjęcia bez tego nie ruszę

kombinujesz strasznie i nie wiem już do jakich nastaw mam doradzać.

opisz dokładnie i wrzuć fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ustawiony na pidzie paliło się całą noc. Podawanie -23 nadmuch 0.

post-57978-0-81884500-1415082116_thumb.jpg

post-57978-0-88155000-1415082219_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie czego jak mam zawór 4d otwarty na maxa przez dłuższą chwilę 20 minut to temperatura powrotu spada do 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.