Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy w instalacji


Piosob17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam kociol pereko qmpell 18kw wcześniej ogrzewalem kopciuchem o mocy 25kw. Problem polega na wysokim spalaniu mojego kotla ponieważ przy obecnych temperaturach potrafi wciągnąć 40 kg pelletu na dobe instalacja została wyposażona w zawor 4 drogowy z elektroniczna pompka na powrocie 25/40 oraz w pompę na zasilaniu 25/60 mam teraz założony siłownik zaworu oraz regulator pokojowy który po uzyskaniu temperatury obniża temperature wody na zasilaniu o 5 stopni. Instalacja wykonana według schematu z instrukcji tego kotla. I moje pytanie brzmi czy jest to właściwą instalacja do kotla na pellet czy muszę zrobić ja od nowa aby to działało. W domu tylko ogrzewanie gr@ejnikowe z termostatami20211203_190336.thumb.jpg.fc1a17d525d5af96eff91d7325d0e147.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile m2

Jaka temp. Kotła

Jaka temp. Na kaloryfery

Czy jest ocieplenie ścian, dachu, podłogi

Jaka jest temp. Powrotu

Jaka funkcję pełni 4d pilnuje temp. na kaloryfery czy temperatury powrotu

4d nie ustawi jednocześnie temp.na instalacje z temp. Na powrót



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mkaczko napisał:

4d nie ustawi jednocześnie temp.na instalacje z temp. na powrót

Nie ma takiej potrzeby. temperatury powrotu nie trzeba ustawiac ona ma byc nie mniejsza niz xx [C] a to da sie zrobic. Moze brakowac pompy za zaworem 4d w kierunku powrotu do kotla aby to osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie podłoga strop ściany 10 cm styropianu 175 Mk temperatura kotla 67 stopni temperatura powrotu 58 stopni jest zamontowana pompa na powrocie zawor pilnuje temperatury na instalacje która wynosi 55 stopni powrot z instalacji 40 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest z instrukcji kotła,ale to nie znaczy że jest to dobry schemat .Według mnie to zawór zwrotny kulowy do wyrzucenia.Ale to niech Ci doradzą instalatorzy i podadzą poprawny schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na instalacje z kaloryferami 36 stopni i wlacz pogodowka korekta 3 stopnie na spadek 10 stopni na zewnątrz
Temperaturę w pokojach reguluj głowicam

Termostat moim zdaniem powinien działać na zasadzie włącz wyłącz instalacje, powinien zabezpieczac dom przed przegrzaniem



A jaka masz temperaturę w domu








Ustawienia mojej instalacjihttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20211205/af1605b078951ff8271ed4b494e74639.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też akurat obecnie poszło 6 worków po 20 kg na 3 dni czyli też 40 kg

Pomiar niestety nie jest super dokładny, nie wiem ile kg dokładnie jest w workach a dodatkowo nie zawsze zasypuje na równo pojemnik na pellet na górnej krawędzi

Kilka dni wcześniej średnia wychodziła mi około 30-35 kg więc rozrzut jest konkret


Pellet no name na szczęście cena była

W domu Sahara jakieś 23 stopnie można biegać w samych spodenkach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu to czy ta instalacja jest prawidlowo wykonana? Gdzieś na forum znalazłem że jest to instalacja pod kociol na groszek lecz na pellet nie koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wrzucić fotki koledzy na pewno coś doradza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piosob17 moim zdaniem nie ma potrzeby przerabiać instalacji.

Na duże spalanie może mieć wpływ ciągła praca pomp przy słabszej izolacji kotła i rur.

 

 

 

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli autor utrzymuje w domu 21st przy zasilaniu na grzejniki 55 z obnizeniem do 50 i takie temperatury musi mieć na zasilaniu aby utrzymać 21 w chacie, to albo te grzejniki w domu są za małe, albo słabo docieplona chata. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie widzę większych błędów w instalacji ,poza tym że powrót z cwu winien być wpięty nie przed powrót z zaworu 4D a tuż przed kotłem .

Co do spalania to spore , ile wcześniej spalałeś i czego w kopciuchu ?

Pewno twój kocioł pracuje na okrągło w modulacji .

Masz duży zład wody może spróbuj dogrzewać tą instalacje cyklicznie tak by postoje były minimum godzinę , 

Sam musisz znaleź sposób na prowadzenie kotla za pomocą testów , musisz ustalić ile kocioł potrzebuje czasu do wygrzania tego zładu wody a ile jest w stanie ta instalacja wytrzymać bez nadmiernego wychłodzenia .

lepsza do tego by była instalacja na zaworze Vtc , ale próbuj .

 

Trener to też racja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.