Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie do fachowców - jak odpowietrzyć grzejniki?


Maliszatko900

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry mam pytanie posiadam piec galmet 12 kw ale mam problem z grzejnikami od dluszego czasu nie umie ich odpowietrzyc do konca ma ktos moze pomysl jak to by bylo mozna zrobic inaczej probowalem juz na kazdy sposob odpowietrzyc pompe + grzejniki standardowo nie mam juz po myslu jesli ktos by mial ochote pomoc bede wdzieczny nawet podam swoj numer telefonu (zaznaczylem na zdjeciach jak to mniej wiecej wyglad (grzejnik zeberkowy ktory znajduje sie w lazience udalo mi sie odpowietrzyc 2 pozostale nie stety nie da sie

20211201_193036.jpg

20211201_193043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz za mało wody w obiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zmienił(a) tytuł na Pytanie do fachowców - jak odpowietrzyć grzejniki?

Przypadkiem odpowiecznik automatyczny nie jest przed pompą? W takim przypadku może stale zaciągać powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma odpowietrznika automatycznego przed pompa jedyny odpowietrznik automatyczny jest przy bojlerze z tym ze dziwi mnie to ze za kazdym razem jak rozpalam w piecu mam tak jak by caly uklad za powietrzony tak ze dlatego szukam jakiegos rozwiazania kazda pomoc jest cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać, że górą jest gorący a dołem zimny, a z tego wynika że jest za mały przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie są te grzejniki na powrocie poprzykręcane , nie robił ktoś coś w kotłowni w ostatnim czasie? 

Jak odkręcisz odpowietrznik leci woda ,powietrze? 

Stara ta instalacja? nie kapie ci gdzieś przy pompie , filtr siatkowy nie za syfiony ? czyściłeś go kiedy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głowice termostatyczne są na tycg grzejnikach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kotlowni nic nie bylo robione leci woda powietrza brak raczej nic nie bylo nigdy przykracane zawsze tu bylo goraca jak nie powiem co instalacja okolo 10 lat pompa ma 2 lata moze nawet nie cale  "nie ma glowic jest normalny korek po naszemu odkrecasz albo zamykasz  jak odkrece kluczem ta srube co jest na 1 zdjecie to niby sie po malu zachowuje tak jak by sie odpowietrzal po leku w niektorych miesciach robi sie cieple tylko ze to tak 4h trwa juz i jak wylacze piec i zalacze na nowo to z powrotem tak jak by byly zapowietrzone wiec cos tu jest nie tak tylko sam nie wiem co

jak zamkne bojler bedzie to samo kiedys juz tak probowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to zakręć zasilanie na cWu i zobacz czy grzejniki zrobią się gorące , a ten bajpas  z zaworem różnicowym to nie wiem czy tam dobrze jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, sambor napisał:

Pompa na powrocie, pewnie jest 1 na CWU i CO, więc prawie cały wydatek przyjmuje bojler a nie instalacja CO

Pompa na powrocie a naczynie zaledwie 0,5 metra nad grzejnikiem. Powinno być 3 metry (dla pompy "40" stki.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze do takich instalacji są jednoznaczne, więc się nie dziw,

Rady dostałeś.

A teraz powiedz jeszcze do końca, gdyż trzeba co post wyciągać inf o tej instalacji 

Co zmieniłeś że przestało działać prawidłowo?

Taka sytuacja powstaje często jak zmienia się instalację grawitacyjną na instalację z pompą a do grzejników i naczynia zostaje 1 wspólna rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taka możliwość że ten zawór różnicowy pozostaje otwarty i woda krąży grawitacynie Wyłącz na chwilę pompę, klupnij w zawór różnicowy, zalacz z powrotem pompę, powinno być słychać zamykanie sie zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.