Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet popiół na palniku kocioł z podajnikiem


Sebastianp17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki problem palę pelletem który nazywa na literę L nie podaje firmy  bo nie wiem czy można ale jest to pellet bardzo znany tylko mam taki problem ze na palniku po prau dniach powstaje popiół letko czarny i muszę go prostu usuwać czy jest to narmalne ? Kocioł pracuję na pid podawanie było 5 sekund i 10 sekund i to samo czy jest to winna ustawieni? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś ustawienia ?  czy wcześniej było dobrze ? Niewiele się znam na pelecie, ale wiem na pewno, że jak ustawienia nie będą trafione, to nawet benzyna nie spali się efektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia mam w tej chwili

Moc 100%

Przerwa w podawaniu 15sekund 

Dmuchawa 15bieg

Moc 1 %

Przerwa w podawaniu 3 minuty 

Dmuchawa 1bieg

Podawanie mam ustawione 10sekund 

Zmieniałem np mniej żeby podawał a częściej i to samo sterownik ma iryd pid 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś moc dmuchawy. Ewentualnie zwiększ przerwę między podawaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pidu spaliny będą wyższe, bo palnik smaży cały czas na 100%.  Możesz włączyć pid, i regulować dmuchawą, lub paliwem, aż osiągniesz odpowiednie spalanie. 

Bardzo ważne jest wprowadzenie poprawnych danych, które sterownik potrzebuje do wyliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Teraz ustawiłem na pid

100%

Przerwa 15sekunt 

Nadmuch 15bieg

1%

Przerwa 3minuty 

Nadmuch 5bieg

Podawanie 10sekund i nadmuch przy podawniu 20

bieg 

Zobacze jak teraz będzie się spalac bo bez pid zauważyłem również biały dym z komin ale podejrzewam że to była para bo było 1c ciepła tylko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło ponad  48godzin od ostatnich ustawieni w tej chwili kocioł wyglada jak na fotkach czy w kotle powinienn być taki biały pył czy to normalne? Dodaje zdjęcie ustawieni i jeszcze ma takie pytanie w tej chwil spalam pelletu 25kg na budynek 160m2 w domu mam ustawioną tempertura 26c w tej chwili mam nie ocieplona posadzek na strychu 80m2 w środę będę ocieplał czy można się spodziewać mniejsze spalnie pelletu ? 

IMG_20211205_001338.jpg

IMG_20211205_001358.jpg

IMG_20211205_001423.jpg

IMG_20211205_001442.jpg

IMG_20211205_001453.jpg

IMG_20211205_001504.jpg

IMG_20211205_001544.jpg

IMG_20211205_001553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Sebastianp17 napisał:

 w domu mam ustawioną tempertura 26c

To zmniejsz na 23*C, a jak założysz wełnę to wtedy zaczniesz "smażyć rodzinę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperature to 26c jest dla nas idealna i nie ja decyduje o ustawieniu tempertury w tej chwili termostat wyłącza raz dzienie pompę co na 2-3godziny na parterze tempertura utrzymuje się jakieś 2 godziny później spada do 25.5c i się włącza ale już na piętrze to po 2 godzinach z 23c robi się jakieś 20c jeśli o spalnie to tylko z ciekawość zadałem pytanie ile mogę się spodziewać mniejszego spalania z 25kg na dobę. Bardziej mnie interesuje czy w kotle powinienn być taki pył bo najpier miałem problem z popiołem na palniku teraz tego problemu nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pył zawsze się osadzi, ze względu na pracę dmuchawy. Widać wysoką temperaturę spalin. Na jakiej mocy palnika została zmierzona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu spalin troche obnižylbym wiatr i odslonil z jakas blache cienka niedrzewna miejsce,gdzie omywa plomien ten ruszt wodny.Tania taczka niedrzewna žonke w kuchni wzejmi i na test drutkom,czy jakkolwiek przymocuj oblamowaniem w dol.Luzik pomiedzi rusztom i tacka jest dobry.Bialo-szaro,swiatlo brazowo na pelletu jest lepsze,niž ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebastianp17 napisał:

 Bardziej mnie interesuje czy w kotle powinienn być taki pył

Na mocy 22%

Jak za mocno dmuchasz to pyłu będzie więcej i niższa sprawność kotła, ale sadzy nie zobaczysz, za to kocioł będzie więcej spalał.  

Jak dasz za mało powietrza to pojawi się sadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz podawanie do 8s. i dopasuj do tego nadmuch. Trochę zmniejszysz moc palnika, ale mniej ciepła wyślesz w komin. 

Czy na pewno jest potrzeba podnosić moc dmuchawy podczas podawania ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje dokonać zmiany bo przed miałem ustawiony kocioł

Moc 100%

Przerwa w podawaniu 10 sekund 

Nadmuch 10bieg 

Moc 1%

Przerwa 3minuty 

Nadmuch 1bieg

Podawanie 5 sekund 

Jeszcze miałem ustawienia 

Moc 100%

Przerwa 15sekunt 

Nadmuch 15bieg 

Moc 1%

Przerwa 3minuty 

Nadmuch 1bieg

Podawanie 10 sekund 

W tych ustawieniach miałem zawsze miałem problem z popiołem na polnik zwiększyłem tylko nadmuch na 5bieg w 1% moc i problemu nie ma

Jeśli chodzi o podbicie nadmuchu przy podawniu to nie wiem czy to można wyłączyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi się obniżyć temperature spali teraz jest 90c-120c ustawieni nie znianialem ale wyszczyacilem wymienik w kotle spalnie się teraz okaże jakie będzie w środę też będzie ocieplona posadzka na strychu to też się okaże jak będzie z spalnie pelletu bo tej chwili spalam 25kg mam jeszcze takie pytanie czy tempertura spalin np 90c nie szkodzi dla komina w żaden sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jaki masz komin. Jeśli nie masz wkładu, a jest on usytuowany po zewnątrz budynku, to może zacząć gnić.

Jest na forum dział o kominach. Polecam poczytać. 

Ja mam ceglany, wewnątrz budynku, i musiałem docieplić tą część, która jest na strychu, bo zaczął podciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.