Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł VC 15CS/1-5 problem z podgrzaniem wody użytkowej


gorgonit

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Mam taki chyba nietypowy przypadek  , niedawno zmieniałem piec węglowy na kocioł gazowy  VC 15CS/1-5 ( w zasadzie to nie ja tylko  instalator ) .  Ogrzewanie działa super   , natomiast przy podgrzewaniu CWU piec nie chce podgrzewać   startuje do max 40 stopni , chwilę pochodzi ( tak z minutę po czym rzęzi na zaworze  )  i miesza wodę z tą z resztą instalacji  bo ochładza się  . Pojawia się przy tym komunikat zawór trójdrożny nie przesuwa się   f.318 . Zadzwoniłem za radą  instalatora na serwis , przyjechał przedstawiciel serwisu , wymienił płytę sterującą , pompkę , i nic się nie zmieniło  . Już mi ręce opadają  , jestem praktycznie 2 tygodnie bez ciepłej wody ,jedynie w słoneczne dni mam trochę ciepłej z instalacji solarnej . Zasobnik z 2 wężownicami  i vitosel  100 pojemności 300 l  . Dodam jeszcze że w trybie serwisowym   kiedy ustawi sie test max. mocy grzewczej to grzeje wodę przez te 15 minut i podgrzewa szybko i mocno . Czy może być jak sugeruje serwisant problem z instalacją na tym krótkim obiegu że coś przytyka i pompka na wolniejszych obrotach/mocy nie chce pompować ?  w tym obiegu i stad problem ( instalacja jest odpowietrzona  ) .Z góry dziękuję za rady i sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem to przy grzaniu  CWU   w menu d.035  zawór  jest przełączony na  podgrzewanie wody  , ale to jest programowa  , choć woda w rurkach robi się  ciepła więc kieruje wodę na  na wężowincę zasobnika  . Natomiast jak patrzę na moc pompy to zaczyna od 80% po czym systematycznie spada do mocy 45% po czym następuje mieszanie wody  i wyskakuje bład zaworu f.318  . Ciekawe dlaczego ta moc pompki spada  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze przed chwilą przejrzałem menu i  zauważyłem D.129 min. temperatura zadana ciepłej wody .Była ta wartość ustawiona na 35 stopni. Przestawiłem na 55 stopni , okazało się że kocioł  ożył  jeśli chodzi o grzanie CWU, temperatura grzania wskoczyła na 75 stopni i bardzo szybko  podgrzało zasobnik  . Można to tak zostawić  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra , wczoraj przy tych ustawieniach fajnie grzało CWU , a dzisiaj to sam co przedtem  , dogrzewa w obiegu CWU temperaturę wody tak do 45 stopni po  tym temperatura spada , obroty pompy spadają włącza się zawór trójdrożny , miesza , wyskakuje błąd f.318 i tak w kółko .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł masz na gwarancji. Zgłoś problem być może coś jest z zaworem 3-D przełączającym. Najczęstszą przyczyną niedomagania zaworu 3-D są niestety zanieczyszczenia tlenki żelaza magnetyt. Przed wymianą kotła przepłukałeś instalację i zamontowałeś filtr magnetyczny ? 

Filtr magnetyczny.jpg

Takie zanieczyszczenia bywają z zaworze 3-D

flitr magnetyczny zanieczyszczenia.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że problem zgłosiłem do serwisu Vailant pod numerem telefonu 22 323 01 50 w dniu 16.11.2021  , tam skierowano mnie na serwisanta  , serwisant był u mnie 3 razy i kotła nie naprawił  ,wymienia wszystko oprócz zaworu to twierdzi że z tym nie ma problemu . Instalacja była płukana podczas wymiany pieca (robiła to firma która wymieniał piec węglowy na kocioł gazowy  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.