Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z ogrzewaniem wody użytkowej piec Junkers Cerapur


eria

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba sprawdzić ciągłość i rezystancję czujnika grzania CW - typowy objaw jak kocioł grzeje wodę i nie wie kiedy przestać.

Dokręcić połączenia czujnika do kotła oraz sprawdzić ciągłość obwodu i rezystancję  tego czujnika - przydałby się ktoś z miernikiem uniwersalnym elektrycznym i wiedzą elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie,

Tak więc był hydraulik, który montował piec i on twierdzi, że tak ma być. Dzięki temu woda się szybko nagrzewa. Jeśli ktoś z Was ma maila na Gmail to mogłabym przesłać filmik na dysk Google, pokazujący jak to podgrzewanie wygląda... I czy faktycznie to jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeszcze raz - to normalne , gdyż woda w bojlerze musi być nagrzana szybko, gdyż wtedy nie jest grzany dom i rozchodzi się aby przerwa w ogrzewaniu budynku była jak najkrótsza, wg zaleceń projektowych i firmowych - czas grzania wody w bojlerze nie powinien przekraczać 20-25 minut.

Czas grzania zależy od temp wody grzewczej ( kotła), od pojemności bojlera i od temp do jakiej grzejemy wodę w bojlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czy ktoś może mi pomóc? Mam piec cerapur Smart jednofunkcyjny kondensacyjny z oddzielnym zasobnikiem. Gdy grzeje mi wodę, temperatura na piecu dochodzi do 80-85 stopni - piec gaśnie i wyskakuje błąd F9. Bez względu na jaką temperaturę wody nie nastawiłabym, cały czas tak samo dzieje się. Woda w zasobniku jest ledwo ciepła, tyle ile zdąży nagrzać się w czasie narastania temperatury na piecu. Diagnoza serwisanta była że piec gaśnie bo napewno wężownica (10 lat) w zasobniku jest zakamieniona, nie oddaje ciepła i dlatego piec osiąga wysoką temperaturę i gaśnie. Kupiłam nowy zasobnik i nadal jest to samo. Jeśli chodzi o grzanie kaloryferów jest ok. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie żeby piec nie nagrzewał się do tak wysokich temperatur, to ustawić moc grzewczą kotła na cele cwu, jak najbliżej wydajności wężownicy w zbiorniku cwu, akurat w Junkersie łatwo to zrobić. Minimalnie wolniej nagrzewa, ale na co dzień jest to niezauważalne, a kocioł działa z wyższą sprawnością!  Z reguły Junkers jest podłączony do obcych zasobników, które często mają małe wężownice i kocioł osiąga szybko wysoką temp, bo np ZSB ma na cele cwu 29kW.

 

Uwaga:

Taką rzecz powinien ustawić instalator! Samemu tylko na własną odpowiedzialność i tylko jeśli wiesz co robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.