Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komfort Eko 30kw / palnik 25kw PID moc


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł komfort eko 30kw palnik zmieniony Ekoenergia  z 35 kw na 25kw , 65 na kotle powrót 10-15stopni mniej  Pale w PID , opał się fajnie wypala brak spiekow , ale sadza na wymienniku jak przy dwustanie .

Jak dostosować moc kotła w PID ? Teraz jak 5 stopni na dworze czy ustawie 50 czy 60% nie widzę różnic w wykresie czy w pracy . Mam tez komin murowany z cegły wiec temp spalin min. 100 stopni muszę utrzymać to lepiej jak mu niska moc aby więcej dmuchał i owa temperatura była wyższa ? Czy da się ustawić max moc kotła i nie przestawiać tego zależnie od temperatur na zewnątrz ? Na ta porę jedynie zauważyłem ,ze jak cwu spadnie histereza i dogrzewa to na wykresie szarpie dość mocno .

Prosze o pomoc , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak nie ustawisz.  Jak przy dodatnich temperaturach wystarczy 60% mocy to jak temperatury spadną poniżej zera to kocioł nie wyrobi. Tym bardziej jak się załączy grzanie cwu. Próbowałem różnych ustawień i nie są rady. Ale ja mam k1pv3 być może na v4 lepiej sterownik moduluje mocą. Bo u mnie jak dam na 100% to powyżej zera po załączeniu cwu  szarpie i przebija temperaturę znacznie. Ogólnie to pid w sterownikach Tech pozostawia wiele do życzenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , ze są lepsze sterowniki do pracy z PID , ale po przeczytaniu wypowiedzi na forum myślałem ,ze będą jakieś oszczędności i czysty piec względem dwu-stanu . A tu trzeba jednak znowu na manualnych ustawieniach go trzymać i przy takich wahaniach temperatur  codzień ustawienia zmieniać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie defro przereklamowane , z pewnych źródeł piece nie warte polecenia do tego ciężki sterownik techa i wymiana starego kotła na komfort eko nie przyniosła nic prócz większego spalania i bajerów . Jednynie palnik ekoenergii ogarnięty w miare i fajnie się wypala groch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak już 7 sezon pale w kotle defro ze zwykła retortą i rusztem wodnym, pierwsze dwa lata rozpacz i tragedia zmieniłem sterownik i zapomniałem o kotle. Mimo rusztu wodnego mam siwo w kotle gdzie wcześniej był dramat sądzą sądzą i JesZcze raz sądzą A to co się działo na palniki to szkoda słów. Więc na.koniec powiem że to nie kotła wina że źle się pali a stawiał bym właśnie na sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcia kotła czy wyglada prawidłowo palenisko w pid ? Problem jest z zasyfionym kotłem widoczny na zdjęciu nalot 8 godzin po czyszczeniu . 
Temperatura spalin również jaka powinna zostać utrzymana przy kominie z tradycyjnej cegły , czy poprzez zmniejszenie mocy mogę podnieść temp spalin ?

033AC31D-B465-4E3D-BC20-BB784DFAD725.jpeg

27211921-375E-4C63-B735-2E1253C0E64C.jpeg

F0FF61E6-B4FB-4AD9-A751-483255D021B1.jpeg

1C185A4E-FC5B-4DCB-B8A7-B536DA952EE4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wygląda po tygodniu palenia kotła w Pid , gdzie więcej stoi niż pracuje, mam ruszt wodny tylko że palnik rynnowy, kocioł mniejszy 15kw, ale palnik 15-25kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewymiarowany piec na to wychodzi . Wgl. Po otwarciu drzwiczek dolnych czy środkowych dym idzie na kotłownie . Komin ponad 12m ciąg jest , może to przez to , ze jest Zetka w ścianie nawiewna  i kanał wentylacyjny grawitacyjny nad kotłem i to zjawisko normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.