Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Mąż pracuje na kopalni i nawet wypłata węgla( nie mamy możliwości wzięcia w towarze bo oni wydobywają koksowy) odbywa się na podstawie rocznego ustalenia cen. 

Więc nie wiem skąd te skoki. 

Ponadto ustawa mówi jasno, że wszelkie zmiany cenowe mogą odbywać się raz na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cptiev napisał:

kopalnia ustala ceny z góry na cały rok

Ceny workowanego w zeszłym roku się zmieniały za Pieklorz/Karlik w marcu 765/ 745, w kwietniu 755/755, maj 770/745, w sierpniu 820/810. Potem było z 10zł taniej, ale cyrk z dostępnością.Ja kupowałem karlik po 800 w listopadzie. Nie wiem jak na kopalni, bo tego nie śledzę

17 minut temu, Elka1983 napisał:

nawet temperatura spalania o 10 st

W sensie spalin czy masz czujnik żaru?

33 minuty temu, cptiev napisał:

to juz jest pewne, że taka będzie cały czas do grudnia? 

Ceny były zmieniane, ale w tej sytuacji na rynku chyba nie liczysz na obniżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Znacznie łatwiej. W tym roku nie wiem co będzie, ale na składach na śląsku w tej chwili Piast jest do dostania za ok 1150 luzem i Chwałowice ok 100 drożej. Tu masz ceny z kopalni w historycznym ujęciu.

http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=20&t=11947&start=100

W tym samym czasie jak czp01 płacił ok 600-650 ja płaciłem 70 km od kopalni 850-870zł ze składu chrzczony miałem. Ale to na pewno nie były Chwałowice, tym nie mniej lepsze jak karlik. Chwałowice 618zł w 2020.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eurogroszek

Z dostępnością może być różnie, bo sporo osób ostrzy sobie zęby na kwiecień/maj żeby kupować bo liczą na obniżki cen i większą dostępność. Krąg się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w samej kopalni pewnie się nie zmieniają. Ale my kupujemy od PGG, a nie od danej kopalni. Tzn. zakłady przeróbki węgla itp pewnie mogą zmieniać węgiel. Poza tym stała cena węgla może dotyczyć tylko hurtu, elektrowni itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eurogroszek
Teraz, KASIAMARTA napisał:

Najgorzej ze połowa kupuje na handel widziałam na olx

 

Czemu najgorzej. Wolny kraj. Jak ludzie kupują drożej od handlarzy to ich sprawa. Jest popyt to jest i podaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Elka1983 napisał:

To nie chce wiedzieć jakie ceny opału są w dalszych regionach Polski.

  W Gdańsku pakowany Pułkownik za 1240. Nieco taniej jak za Chwałowice na śląsku. Może nawet nieco lepszy będzie.

2 minuty temu, Elka1983 napisał:

Składy nie odpuszczą

Od listopada do teraz u mnie -90zł mniej więcej. Sezon ku końcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcyza jest tylko doliczana jeśli kupujesz na firmę do "własnego ogrzewania" jeśli sprzedajesz dale ten węgiel to nie płacisz akcyzy jesteś PPW....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rytmicznie jak na pianinie wciskam F5 i udaje mi się w 2 etapach Do koszyka i przez kasę do płatności. Trochę trzeba na to poświęcić. Są ludzie, którzy pozamawiali po kilkanaście ton. Na tej grupce https://www.facebook.com/groups/236685455225367/

prywatnej w tej chwili - nie wiem po co - też. Da się, ale nie od ręki.

 

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.