Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja pod zawory termostatyczne


endeksi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wykonałem sobie na ten sezon instalację grzewczą na zaworze 4 drogowym wraz z pompą kotłowa itd. Jednak na każdym z kaloryferów posiadam zawór termostatyczny i tu pojawia się problem. Że kiedy pomieszczenia się dogrzeją i zawory poprzymykają, pompa CO nie ma co pchać przez co zaczyna szumieć, nie chciałbym otwierać żadnego grzejnika na stałe, i mam pytanie czy nie lepiej pod taką konfigurację zrobić instalacje na zaworze 3 drogowym działającym na zasadzie rozdzielacza ? Czyli pompa przed zaworem i kiedy pozamykają się termostaty woda pcha sobie w powrót ? 

Co myślicie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć coś niepoprawnie zrobione. Albo zawór 4 D ustawiony na pełny przepływ na instalację. Przy termostatach wskazana pompa z autoadaptem.

Zdjęcia wiele wyjaśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest poprawnie wykonane mam pompy z autoadaptem, niech Pan pozakreca grzejniki i puści pompę to gdzie będzie tą wodę pchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie pytałem co jest nie tak z instalacją która mam, tylko czy w takim wypadku nie lepiej by działało 3d w formie rozdzielającej i tyle ? Ktoś podpowie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.