Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie hali 1300m2


jkozak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i przechodzę od razu do rzeczy. Stałem się właścicielem hali 1300m2 powierzchni dobrze izolowana płytą warstwową. Ogrzewana klasycznym piecem węglowym z koniecznością ciągłego dozorowania. Dystrybucja ciepła odbywa się przez klasyczne kaloryfery. Muszę zainstalować tam coś mniej upierdliwego i jednocześnie ekonomicznego. samo płacenie za 3 etaty na trzech zmianach zeby obsługiwać piec jest na tyle nieopłacalne ze już lepiej byłoby dogrzewać hale prądem. proszę o poradę. Rozważam kocioł na ekogroszek z podajnikiem ale mam tez możliwość zainstalowania pompy ciepła (moje wątpliwości wzbudzają jedynie wachania cen prądu). Będę bardzo wdzięczny za porady ekspertów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochroniarz sprawdził i jest 150kw ale mówi ze pracuje tam od pierwszego właściciela i nigdy nie palili na pełnej wydajności. Do tego dodam ze mam urządzenia generujące ciepło w fabryce. 3 lasery przemysłowe oraz kompresor 12kw samo to dogrzewa mi pierwsza cześć hali (800m2) do jakiś 14c kiedy na zewnątrz jest -1C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości, ile czasu trwa rozuch kotła o tak dużej mocy 150 kW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor bardzo dziękuje. Zainstaluje 100kw.

Emigrant. Zapewne moja odpowiedz będzie mało wymierna bo piec jest naprawdę zabytkiem i wymaga stałego dozoru. Wszystko robi się ręcznie. Przy nowych piecach zapewne 90% tych problemów nie występuje ale odpowiadając na twoje pytanie. W piecu najpierw trzeba napalić drewnem żeby zrobić żar wiec czasowo licz tyle ile na rozpalenie ogniska, potem dorzucamy węgla w workach po 25 kg i to się rozpala na żarze już w miarę łatwo ale trwa miej więcej tyle co rozpalenie grilla. Liczyłbym w zależności od tego czy węgiel jest suchy czy wilgotny od 20min do nawet godziny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szybko. Myślałem, że kilka godzin a nawet przez myśl mi przeszło kilkanaście godzin :). 

BTW, tak przeleciałem oferty podjanikowców 100 kW i widzę, że max. powierzchnia do ogrzania to 1000 m2. Patrz, bo przez te 5 klasy i Ecodesign'y to jest jego max. W ciemno nie kupuj. Może poprość kogoś, jakiegoś projektanta od takich rzeczy i niech zrobi jakiś OZC, jakieś obliczenia na zapotrzebowanie energetyczne tego budynku. Widzę, że chcesz kupić kocioł o tak po prostu "na oko". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, standardowe Defro Eko Max jest w mocach 75, 100, 150 a nawet 300kW. Wciąż sporo wiejskich osiedli wymienia kotły zasypowe na ekogroszkowce, nadal działają q szkołach, firmach, gospodarstwach rolnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A montował ktoś z was promienniki ciepła? Przedmiotowa hala jest mniejsza (około 900 m2), dopiero jest w trakcie budowy. Nie oczekuję, że w zimie będzie w niej panować wysoka temperatura, ale jednak musi być znośnie, aby dało się swobodnie pracować. Na tej stronie przeczytałem, że jest to powszechne rozwiązanie, jednak jeszcze się z nim nie spotkałem. W mojej okolicy większość obiektów wyposażona jest w tradycyjne rozwiązania, jednak ja szukam czegoś innego. Ew. jakie jeszcze są alternatywy, aby zapewnić relatywny komfort cieplny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.