Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ogrzewanie hali 350 m2


marekbuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Jestem na etapie projektu rozbudowy zakładu stolarskiego stad moje pytanie odnośnie ogrzewania tego budynku .

Sciany z plyty warstwowej 10 cm , wysokość w szczycie 6,5 a w niższym punkcie 4 m

Bardzo proszę o pomoc w doborze pieca , najlepiej było by urzycie jako paliwa trocin i drewna bo z tym materialem nie mam problemu , jakiś zasyp tak aby wystarczalo na około 24 h 

Myslalem o piecu na zgazowanie drewna lecz nie wiem czy to dobry pomysl , nie znam nikogo kto używa takiego rodzaju ogrzewania .

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .

Dziekuje za zainteresowanie . Co do tematu to nie mam jeszcze tak dokładnych danych jak zapotrzebowanie , ma to być prosty w konstrukcji budynek z izolacja jak wcześniej wspomniałem tj plyta warstwowa 100 mm  lecz jeśli jest to wymagane aby dotrzeć do setna to dopytam projektanta . Proszę tylko o najlepszy kierunek co do doboru rodzaju pieca , czy ma Pan cos na uwadze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz kilka możliwości:

Przyjmując ze maksymalne zapotrzebowanie na ciepło będzie wynosić około 30kw, 

- montaż kotła zgazowujacego drewno o mocy 50-100kw (np Attack Dpx lub największy Blaze 40kw) , do tego duży bufor 2500-5000L i odbiór ciepła za pomocą nagrzewnic wodnych, grzanie wg harmonogramu pracy zakładu 

- sprzedaż trocin i montaż kotła na pellet, duża bezobsługowosc oraz przy takim zapotrzebowaniu możliwość kupna pelletu w hurtowych ilościach po atrakcyjnych cenach 

- jak wyżej ale zamiana kotła na pellet na nagrzewnice na pellet, zobacz sobie nagrzewnice RTB AIR 30kw, zapewne najtańsza opcja przy zakupie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.