Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro K1pv4 Pompa CO ustawienie jej w sterowniku, czy powinna być ustawiona?


drakoo
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez HarryH,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

jestem nowym posiadaczem defro 20KW z sterownikiem K1pv4, póki co przechodzę katorgę z jego ustawieniem 🙂 ale moje pierwsze pytanie jest takie mam zawór 3drożny, pompe CO, pompę przewałową i pompę do bojlera. Instalator ustawił zawór w opcji z zaworami oraz jako pompę 2 ostawił pompę przewałową, ale nie mam nigdzie włączonej pompy CO w ustawieniach, pompa ta cały czas idzie na najmniejszych obrotach nie zależnie od tego czy zawór 3drożny jest otwarty czy zamknięty. Widziałem że mogę ją wybrać w opcji z pompą 1, ale po jej włączeniu mam tylko ustawienia dla regulatora pokojowego, którego nie posiadam, nie posiadam też podłogówki, czy w takim przypadku pompa ta powinna być zarejestrowana w ustawieniach czy nie? 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz ją po prostu w zaciski oznaczone CO i finał, na wyświetlaczu zobaczysz jako pierwszą pompę z lewej po jej właczeniu. Niczego się nie rejestruje. Jeśli spodziewasz się, że sterownik w jakikolwiek sposób będzie sterował obrotami pompy - zawiedziesz się. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu? Mam wersję 3.6.3 i żadnego wybierania dla pompy CO i CWU nie widzę, można sobie wybrać dopiero 2 pozostałe pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

To jest pompa DODATKOWA1 i 2, czyli masz pompę co, pompę cwu, pompę dodatkową 1 i pompę dodatkową 2.  Ustawiać możesz sobie tylko pompy dodatkowe, czyli 1 i 2 na wyświetlaczu są na sztywno jako co i cwu, a 3 i 4 możesz sobie poustawiać, np. jako cyrkulacyjną cwu i przewałową kotła. Ale co i cwu jest na sztywno, tak też masz opisane zaciski na sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo możesz mieć kilka instalacji CO, np. grzejnikową na 1 pompie i podłogówkę z zaworem 3d na 3 pompie (czyli dodatkowej 1). 

W sumie na tym sterowniku możesz mieć 3 pompy CO, a po montażu modułów dodatkowych zaworów odpowiednio więcej. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.