Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Powinna Być Ustawiona Temp Na Sterowniku Sas Nwt17


macgiver

Rekomendowane odpowiedzi

mam piec sas nwt 17 z nadmuchem ustwaiam temp. na piecu 48 stopni posiadam zawór 4d do tego w kotłowni mam 4 pompki osobmo podłogówki . kaloryfery , baniak na ciepłą wode i do cyrkulacji wszystko działa ok tylko mam za ciepło w domu jakies 25 stopni zawór 4d mam ustawiony na poziomie najmniejszmym 1 na piecu minmalną temperaturę mogę ustwaic 45 stopni ale wiem że takie temp. nie są zalecane . Czy mogę coś jaszcze zrobić aby obniżyć tem w domu ( cżesto otweiram okna i wietrzę dom) nadmieniam że na cały dole mam podogówki jakieś 500 metrów i mam na termostacie z podłogówek post-36851-0-60642300-1324131151_thumb.jpg ustawioną pozycje jak najmniejszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jeśli zawor 4d masz prawidłowo podłączony to po skręceniu na 1 nawet jak na kotle będzie 70 st to kaloryfery powinny być zimne.

Zasada jest tak na kotle temperatura ok. 60 st a zaworem ustawiasz ile ma iść na kaloryfery.U mnie jest np. tak że na kotle mam zadaną 60st a na dom za zaworem idzie teraz ok.35-38st i w domu jest 21 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z innym instalaroem i stwierdził że mam za dużo pompek i ze mam zle zrobioną kotłowine ale wydaje mi się że jest dobrze podłogówka osobna poma kaloryfery też i do grzania wody pompka która włancza się czasowo jak spadnie temp. na baniaku z wodą to włancza sie dogrzewa i wyłancza do tego pomka cyrkulacyjan która włancza się 2 razy dzienie mam programator czasowy włancza ja rano na 1 min i wieczorem 1 tak aby przemieszać wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pompki to jest ok .Jeśli chodzi o zawór to całkowicie skręcony powinien mieszac wodę na małym obiegu praktycznie nie puszczając jej na kaloryfery jest tam dopuszczalny jakiś minimalny procent ale np. u mnie po zakręceniu rura za zaworem jest całkowicie zimna. Tu widze że prawdopodobnie podłogówka daje tyle ciepła .Ja mam sterowanie pogodowe zaworem i jak pokojowy daje sygnał grzać to za zaworem w obecnych temperaturach widze tak 35-38 st a jak w domu temperatura osiągnie zadane 21 st to działa obniżenie i sterownik skręca zawór o 6 st czyli do poziomu 29-33 st . Przy obecnych temperaturach większą część doby zawór jest na obniżeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Xawer,całkowicie skręcony zawór powinien mieszać na małym obiegu,u mnie też tak jest.Siłownikiem steruje pogodowy SIEGER,dodatkowo regulator pokojowy na 20,5st,po przekroczeniu wyłącza pompkę,Najlepiej wklej dobre zdjęcie podłączenia zaworu 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór jest napewno dobrze zrobiony mam pozakładane termometry na wyjsciach i za zaworem 4d mam jakieś 35 stopni natomiast podłogówka ma jakieś 38 stopni i jest ustawiona na termostacie na minimum

to tak , jak zawór dasz w lewo ( to masz 1?) czyli krótki obieg i grzejniki powinny być zimne , a całkiem w prawo - całość z pieca na grzejniki .-gorąco a masz założoną skale z blokadą do tego zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli skręce zawór 4d w lewo na 0 to grzejniki mam zimne czyli działa prawidłowo , ale mam jeszcze pytanie czy do tego sterownika w piecu sas nwt 17 sterownik sc 32 można zakupić jakiś czujnik tempreratury który zamontuję w korytarzu i będzie on wyłanczał pompki c.o gdy np teperatura w domu osiągnie 21 stopni

Edytowane przez macgiver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrw wieczór.

 

Sterownik st32

-st32 zPID (czujnik temperatury spalin) -opcja czujnika temperatury zewnetrznej nie mozliwa

-st32 -opcja czujnika temperatury zewnetrznej mozliwa

 

Na czuja ustawiaj sobie temperature wyjsia na grzejniki - niestety nie widze tam termometru

 

Ilośc pompek w prawidłowo wykonanej instalacji grzewczej nie ma wpływu na przegrzanie lub niedogrzanie poszczególnych obiegów(pomieszczen)

 

Aby precyzyjnie regulowac temperatura grzejników nalezy zamontowac do zaworu 4daiłownik+ sterownik+ czujnik (na obecnym 4d nie widze mozliwosci podpiecia siownika(brak uchwytów)

 

500mb pexa na parterze domu który w całosci ma kubature 120m2 to stanowczo za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.