Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik K1Pv4 I Silownik Do Zaworu Mieszajacego Honeywell


hajdusss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam kocioł defro duo Eko komfort 20kw ze sterownikiem k1pv4. W instalacji jest zamontowany zawor czterodrogowy. Dzisiaj próbowałem do tego zaworu podłączyć siłownik Honeywell M6063. Po podłączeniu przewodów do sterownika i włączeniu sterownika oraz włączenia opcji w ustawieniach 'zawor wbudowany' siłownik zaczyna pracować i obraca się w jedną stronę i na końcu się zatrzymuje i tyle. Na sterowniku wywala błąd: 'Uszkodzony czujnik zaworu wbudowanego'. Generalnie żadnego zaworu wbudowanego nie mamy.

 

Pytanie czy sterownik k1pv4 posiada moduł sterujący zaworem mieszającym. Sterownik k1pv4 PZ oraz k1prv4 wg instrukcji producenta posiadają, ale czy k1pv4 również? Z czym może być związany ten błąd?

 

Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to czujnik mieszacza, może byc pod taka nazwą,jest taki sam jak czujnik kotła czy cwu.Nie wiem czy miałeś w komplecie,bo to różnie.W specyfikacji stoi wyraźnie sterowanie zaworem w standardzie więc moim zdaniem powinien być też czujnik.Sprawdź może gdzieś jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam żadnego czujnika mieszacza. Mam jedynie silownik honeywell m6063 podlaczony do zaworu czterodrogowego. Silownik jest trojprzewodowy podlaczony do sterownika.

 

Jak taki czujnik mieszacza powinien funkcjonować?

 

Generalnie myslalem ze sprawa wyglada tak ze zaleznie od ustawionych parametrow pieca i temperatury sterownik ustawia silownik w pozycji ktora bardziej otwiera lub bardziej zamyka doplyw wody do grzejników i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien mierzyć temperaturę czynnika grzewczego za zaworem i przesyłać dane do sterownika . Na tej podstawie sterownik steruje zaworem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Całkowicie o tym zapomniałem, że były czujniki w komplecie.

 

Są cztery czujniki: zaworu, powrotu, CWU oraz dodatkowy. Generalnie nie podpinaliśmy ich bo instalacja nie była na tyle rozbudowana. 

 

Czy parametr czujnika powrotu również znacząco wpływa na działanie kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki! Czyli trochę przeróbek jeszcze mnie czeka w instalacji.

 

A jeżeli chodzi o montaż tych czujników? W jaki sposób można je zamontować? 

 Wystarczy faktycznie tylko opaska i izolacja czy muszą być zainstalowane wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocujesz opaską do rury co i otulasz izolacją termiczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czujnik spalin jest zamontowany w wyznaczonym już miejscu na wyjściu spalin z pieca.

 

Niestety nie była przerabiana stara instalacja jeszcze i pompa jest zainstalowana przed mieszaczem. To musimy jeszcze poprawić i przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.