Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,
Mam następujący problem, przeszedłem z ogrzewania paliwem stałym na gazowe. Wykonawca przerobił mi całą instalacje CO i CWU. Problem jaki mi występował w starej instalacji z bojlerem elektrycznym to ciągłe kapanie z zaworu bezpieczeństwa oczywiście brak naczynia przeponowego więc to normalne. W nowej instalacji problem wygląda podobnie z tym że już mam zamontowane naczynie przeponowe które jest wpięte na trójniku przy samym wejściu do zasobnika cwu. W instalacji mam wpięty reduktor ciśnienie to ok 4-4,5 bara, jednak jeśli woda w bojlerze się podgrzewa ciśnienie idzie na 5,8 bara i powoli zawór bezpieczeństwa zaczyna przepuszczać. Naczynie przeponowe podobno dobite na 4,3 bara ( tak twierdzi wykonawca). Wykonawca mówi że coś jest z reduktorem, a wydaje mi sie że coś jest nie tak z naczyniem przeponowym, być może jest źle wpięte (dorzucam zdjęcia). Jakby było coś z reduktorem to przecież na zimnej wodzie by było wysokie ciśnienie. Dodatkowo druga sprawa jest taka że naczynie przeponowe to Reflex Refix DE 12l, a podobno jest to naczynie nie przepływowe które nie powinno być stosowane w instalacja cwu. Proszę o informacje co mam zrobić w takim przypadku? Wykonawca twierdzi że jest wszystko ok i tak ma być.

20210917_071651.jpg

20210917_071724.jpg

20210917_071913.jpg

20210917_071932.jpg

20210917_071944.jpg

20210917_072056.jpg

20210917_072401.jpg

Opublikowano

Naczynie przeplywowe nic nie zmieni u Ciebie. Po pierwsze dziala tak samo (stara sie utrzymac +/- cisnienie). Po drugie aby bylo przeplywowe to musi byc zamontowane przeplywowo a nie na rurce w stylu „odnoga”.

Przyczyna na kapanie to jedno z lub wszystkie naraz:

- ustawione cisnienie w instalacji za wysokie - zmniejszyc, (sprawdzic poprawnosc wskazania manometru)

- za male cisnienie w zbiorniku przeponowym lub uszkodzone - dopompowac lub wymienic,

- za maly zbiornik przeponowy - wymienic,

- zawor bezpieczenstwa za niski lub uszkodzony, zabrudzony - wymienic.

 

Opublikowano

-Ciśnienie w instalacji mam ustawione na reduktorze na ok 4,5 bara przy zamkniętych kranach, jak odkęce kran to spada do 3 barów, jak kolejny to do 1,5, a jak odkręcę wszystkie 4 krany to jest 0,5 bara.

- Ciśnienie w naczyniu przeponowym jest 4,3 bara- jest nowe i sprawdzone.

- naczynie przeponowe jest 12 litrowe i ma jeszcze mały zapas, zasobnik mam 120 litrowy w rurkach nie bedzie więcej niż 10 litrów ( może nawet będzie ok 5 litrów).

- Zawór bezpieczeństwa jest 6 barowy i jest nowy.

Wychodzi na to że to chyba coś z reduktorem?

Czyli podsumowując wykonawca mi zawalił instalacje dając ten zbiornik przeponowy na końcu w "odnodze". Takie rozwiązanie jest bezpieczne dla zdrowia? nie będą się namnażały w nim bakterie legionella?

Opublikowano
17 minut temu, Lukasz1633 napisał:

Takie rozwiązanie jest bezpieczne dla zdrowia? nie będą się namnażały w nim bakterie legionella?

Nie wiem.

Legionella nie sadze. Za zimno to raz a dwa Twoje naczynie (jesli pracuje) to za kazdym razem gdy otwierasz krany jest oprozniane i napelniene „swieza” woda.

Opublikowano

Rozumiem, ale generalnie zbiornik tego typu nie nadaje sie do cwu czy nie ma to znaczenia? wg. producenta powinno sie go stosować do instalacji p. poz lub podłogówki, a zielone są do cwu. Więc czym one dokładnie się różnią? tylko tym że zielone mają atest ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.