Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Technix Pel 12 kW od Sekom


Memphis

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

Zamówiłem kocioł jak w temacie. Czy mógłby się ktoś podzielić wiedzą na temat jak najlepszej instalacji ? Nie ja będę to wykonywał, ale chciałbym wiedzieć co się z czym je jak fachowiec przyjdzie. 

Aktualnie potrzebuje paru przeróbek - bo mam CO i CWU na jednym obiegu. 
Mam w domu tylko grzejniki + głowice termostatyczne na 80% grzejników.
Narysowane w paincie, ale mam nadzieję, że rozczytacie. 
 

https://zapodaj.net/images/e9dddcdc0930f.jpg

1. Mam układ zamknięty. Czy można przy nim zostać przy tym kotle ? W instrukcji piszą o układzie otwartym.
2. Czy przeniesienie bojlera do kotłowni, gdzie często temperatura jest bliska otoczeniu to dobry pomysł ? (Bojler będzie dwupłaszczowy biawar 100 l prawdopodobnie)
3. Czy przez przeniesienie bojlera a co za tym idzie konieczność rozprowadzenia rur do wody ciepłej to ciśnienie wody nie spadnie na dystansie 10-12 m ? 
4. Jakby byłby najlepszy układ przy piecu ? Co zastosować ? Sprzęgło ? Nie ma być tanio ani ze złota - powinno być na lata. Czym prostsza konstrukcja tym lepsza.

Moglibyście podzielić się jakimś schematem ? 

Z tego co wyczytałem, najlepiej będzie użyć sprzęgła - 3 pompy (jedna CWU, druga CO, trzecia na powrocie do pieca) do tego zawory termostatyczne na obieg CO i powrót. 

Dziękuje z góry! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 08:09, Memphis napisał:

Szanowni Koledzy,

Zamówiłem kocioł jak w temacie. Czy mógłby się ktoś podzielić wiedzą na temat jak najlepszej instalacji ? Nie ja będę to wykonywał, ale chciałbym wiedzieć co się z czym je jak fachowiec przyjdzie. 

Aktualnie potrzebuje paru przeróbek - bo mam CO i CWU na jednym obiegu. 
Mam w domu tylko grzejniki + głowice termostatyczne na 80% grzejników.
Narysowane w paincie, ale mam nadzieję, że rozczytacie. 
 

https://zapodaj.net/images/e9dddcdc0930f.jpg

1. Mam układ zamknięty. Czy można przy nim zostać przy tym kotle ? W instrukcji piszą o układzie otwartym.

Te kotły są wykonywane do układu otwartego albo do zamkniętego- trzeba było zamówić taki jak potrzebujesz, czyli do inst zamkniętej!
2. Czy przeniesienie bojlera do kotłowni, gdzie często temperatura jest bliska otoczeniu to dobry pomysł ? (Bojler będzie dwupłaszczowy biawar 100 l prawdopodobnie)
3. Czy przez przeniesienie bojlera a co za tym idzie konieczność rozprowadzenia rur do wody ciepłej to ciśnienie wody nie spadnie na dystansie 10-12 m ? 

Zostaw Bojler tam gdzie masz obecnie, zaizoluj dobrze rury grzejące CW


4. Jakby byłby najlepszy układ przy piecu ? Co zastosować ? Sprzęgło ? Nie ma być tanio ani ze złota - powinno być na lata. Czym prostsza konstrukcja tym lepsza.
Daj zaw 4-D z pompą kotłową na powrocie
Moglibyście podzielić się jakimś schematem ? 

Z tego co wyczytałem, najlepiej będzie użyć sprzęgła - 3 pompy (jedna CWU, druga CO, trzecia na powrocie do pieca) do tego zawory termostatyczne na obieg CO i powrót. 

Dziękuje z góry! 

Schemat masz dla układu zamkniętego:

558211240_zaw4-Djedenobieg(3).jpg.cee537e85bb96f99d8789bc6c9fee7df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie zauważyłem. Myślałem, że post został po prostu zacytowany.

1. Czy teraz nie będzie możliwości zamówienia układu zamkniętego ? Na razie gdy na kocioł jeszcze muszę poczekać do października, myślę, że może jest możliwość zmian/korekt ? 

2. A może mogę i/lub powinienem zmienić na układ otwarty ?
241176492_242284117790914_4869938477641294572_n.jpg.6cf4d94a26d80d63652cfa18ef77799b.jpg

Tak to u mnie wygląda. Jest możliwość przerobienia układu. 

To czarne na rurach, to izolacja z pianki + taśma. Amatorsko - ale myślę, że spełnia swoją funkcję. W tym miejscu gdzie nie trzyma, dostęp był na milimetry po dołożeniu pianki. 


Dziękuje za wszystkie pomocne rady! 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.