Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Technix Pel 12 kW od Sekom


Memphis

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

Zamówiłem kocioł jak w temacie. Czy mógłby się ktoś podzielić wiedzą na temat jak najlepszej instalacji ? Nie ja będę to wykonywał, ale chciałbym wiedzieć co się z czym je jak fachowiec przyjdzie. 

Aktualnie potrzebuje paru przeróbek - bo mam CO i CWU na jednym obiegu. 
Mam w domu tylko grzejniki + głowice termostatyczne na 80% grzejników.
Narysowane w paincie, ale mam nadzieję, że rozczytacie. 
 

https://zapodaj.net/images/e9dddcdc0930f.jpg

1. Mam układ zamknięty. Czy można przy nim zostać przy tym kotle ? W instrukcji piszą o układzie otwartym.
2. Czy przeniesienie bojlera do kotłowni, gdzie często temperatura jest bliska otoczeniu to dobry pomysł ? (Bojler będzie dwupłaszczowy biawar 100 l prawdopodobnie)
3. Czy przez przeniesienie bojlera a co za tym idzie konieczność rozprowadzenia rur do wody ciepłej to ciśnienie wody nie spadnie na dystansie 10-12 m ? 
4. Jakby byłby najlepszy układ przy piecu ? Co zastosować ? Sprzęgło ? Nie ma być tanio ani ze złota - powinno być na lata. Czym prostsza konstrukcja tym lepsza.

Moglibyście podzielić się jakimś schematem ? 

Z tego co wyczytałem, najlepiej będzie użyć sprzęgła - 3 pompy (jedna CWU, druga CO, trzecia na powrocie do pieca) do tego zawory termostatyczne na obieg CO i powrót. 

Dziękuje z góry! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 08:09, Memphis napisał:

Szanowni Koledzy,

Zamówiłem kocioł jak w temacie. Czy mógłby się ktoś podzielić wiedzą na temat jak najlepszej instalacji ? Nie ja będę to wykonywał, ale chciałbym wiedzieć co się z czym je jak fachowiec przyjdzie. 

Aktualnie potrzebuje paru przeróbek - bo mam CO i CWU na jednym obiegu. 
Mam w domu tylko grzejniki + głowice termostatyczne na 80% grzejników.
Narysowane w paincie, ale mam nadzieję, że rozczytacie. 
 

https://zapodaj.net/images/e9dddcdc0930f.jpg

1. Mam układ zamknięty. Czy można przy nim zostać przy tym kotle ? W instrukcji piszą o układzie otwartym.

Te kotły są wykonywane do układu otwartego albo do zamkniętego- trzeba było zamówić taki jak potrzebujesz, czyli do inst zamkniętej!
2. Czy przeniesienie bojlera do kotłowni, gdzie często temperatura jest bliska otoczeniu to dobry pomysł ? (Bojler będzie dwupłaszczowy biawar 100 l prawdopodobnie)
3. Czy przez przeniesienie bojlera a co za tym idzie konieczność rozprowadzenia rur do wody ciepłej to ciśnienie wody nie spadnie na dystansie 10-12 m ? 

Zostaw Bojler tam gdzie masz obecnie, zaizoluj dobrze rury grzejące CW


4. Jakby byłby najlepszy układ przy piecu ? Co zastosować ? Sprzęgło ? Nie ma być tanio ani ze złota - powinno być na lata. Czym prostsza konstrukcja tym lepsza.
Daj zaw 4-D z pompą kotłową na powrocie
Moglibyście podzielić się jakimś schematem ? 

Z tego co wyczytałem, najlepiej będzie użyć sprzęgła - 3 pompy (jedna CWU, druga CO, trzecia na powrocie do pieca) do tego zawory termostatyczne na obieg CO i powrót. 

Dziękuje z góry! 

Schemat masz dla układu zamkniętego:

558211240_zaw4-Djedenobieg(3).jpg.cee537e85bb96f99d8789bc6c9fee7df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie zauważyłem. Myślałem, że post został po prostu zacytowany.

1. Czy teraz nie będzie możliwości zamówienia układu zamkniętego ? Na razie gdy na kocioł jeszcze muszę poczekać do października, myślę, że może jest możliwość zmian/korekt ? 

2. A może mogę i/lub powinienem zmienić na układ otwarty ?
241176492_242284117790914_4869938477641294572_n.jpg.6cf4d94a26d80d63652cfa18ef77799b.jpg

Tak to u mnie wygląda. Jest możliwość przerobienia układu. 

To czarne na rurach, to izolacja z pianki + taśma. Amatorsko - ale myślę, że spełnia swoją funkcję. W tym miejscu gdzie nie trzyma, dostęp był na milimetry po dołożeniu pianki. 


Dziękuje za wszystkie pomocne rady! 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.