Skocz do zawartości

Memphis

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Memphis

  1. Koledzy, możecie podać linki gdzie najlepiej kupić dobry jakościowo ekogroszek nie za miliony monet? 🙂
  2. Dziękuje @Pieklorz Dzięki niemu kupiłem kocioł od Technix 12 kW Pellet z sterownikiem Argos Pid v2 max. Nie było się bez małych problemów natury technicznej (problem z sterownikiem), ale wzorowo podeszli do tematu i jestem mega zadowolony. Kocioł pracuje bardzo dobrze a w samym sterowniku (mówię o najnowszej wersji softu) wszystko można sobie ładnie poustawiać. Dziękuje kolegom @sambor oraz @HarryH za pomoc w ogarnięciu schematu instalacji pod kocioł. Wszystko działa tak jak trzeba. Fachowość na najwyższym poziomie! Minął miesiąc od momentu założenia kotła bodajże 12-13 listopada udało się go zainstalować i w porównaniu do poprzedniego kotła zasypowego to chyba nie muszę mówić jak bardzo komfort cieplny w domu się poprawił. Często z forum korzystałem ostatnimi czasy i każdemu je polecam - również mojemu instalatorowi. Mam jednak nadzieję, że jak najrzadziej będziemy się widzieć - co by świadczyło o poprawnym działaniu całej instalacji. Każdemu co by w przyszłości zastanawiał się zakupić kocioł - firmę Sekom oraz samego użytkownika @Pieklorz mogę polecić z czystym sumieniem 🙂 Wesołych świąt wszystkim życzę!
  3. Jw. zadana 65 stopni. Temperatura spalin różnie od 40 do 60 stopni. Zależnie od siły nadmuchu
  4. Sterowanie odbywa się pogodowo. Zależnie od warunków - poniżej 10 stopni mam bodajże ustawione 37 na grzejniki, poniżej 0 mam bodajże 45 i poniżej -10 na piecu 55. Grzejniki można powiedzieć są chłodne - minimalnie ciepłe, ale 21 stopni w domu utrzymuje. Temperatura kotła niezależnie od dnia/nocy zadana 65 stopni. Właśnie podejrzewam, że kocioł mógłby normalnie schodzić niżej - jednak on nawet na sekundę nie zszedł poniżej 50% a czy to nie powinno odbywać się płynnie ? W sensie tak jak na wentylatorze raz np. 38% raz np 45 i wyżej ? Nawet jak było na dworze parę dni temu 11 stopni to i tak poniżej 50% nie schodził - jak było 2-3 stopnie to i tak pracował na 50%. Nie mam jak dokładnie sprawdzić, bo jestem w pracy, ale z tego co pamiętam 1.53 bodajże. Zmniejszyłem trochę nadmuch bo z tego co zobaczyłem - czasem niedopalony pellet (spalony może w 60-70%) znajdował się w popielniku - tak jakby go wydmuchiwało. Dodatkowo dochodzi kwestia tego typu, że jak jest przedmuch 100% przy wygaszaniu bodajże to wyrzuca resztki nie do końca dopalonego pelletu.
  5. Szanowni Koledzy! Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną nastawami do ww. kotła ? Aktualnie dość sporo mi spala pelletu - 25 kg dziennie. Wydaje mi się, że mogłoby być mniej. Dom - 150 m2 ocieplony dosyć dobrze. Termostaty grzejnikowe skręcone na 21-22 stopnie. Zawór 4D mieszający. Według strony ciepło właściwe, moje maksymalne zapotrzebowanie na CO i CWU to 12.4 kW a 11 kW to maksymalna potrzebna moc grzewcza. 1. Kocioł pracuje minimalnie na 50% - tak pokazuje na sterowniku. Mimo, iż minimalną wartość mam ustawioną na 30%. Czy tak ma być ? Nadmieniam, że w domu jest ciepło 21 stopni. 2. Dodatkowo sporo opcji jest schowanych - można dostać kody od producenta ? 3. Czy można ustawić tygodniówkę w większym zakresie ? W innych sterownikach widziałem ustawienie dla 24/7 czyli np. oddzielnie mogę każdą godzinę ustawić w inny dzień a tutaj mam tylko do dyspozycji jeden dzień tak na prawdę i przedział godziny "od - do" Czy ktoś ma podobne warunki? Próbuje działać z mniejszą dawką paliwa - większą przerwą, ale topornie mi to idzie i nie ma dużych rezultatów bo często kocioł nie nagrzewa się do zadanej czyli 65 stopni. Mam aktywną ochronę powrotu (pompa kotłowa). Dmuchawę mam na 40 % max i 32% minimum bo przy moim ciągu kominowym jest to wystarczające.
  6. Dziękuje za odpowiedź. Takiej odpowiedzi mi było trzeba. Czyli to jest v2. Popatrzyłem po kablach i jest na 5 pomp i 2 zawory. Instrukcja mam wrażenie nie zawiera wszystkich informacji - a może to ja źle czytam. Także kwestia wyjaśniona. Dziękuje Ci ślicznie!
  7. Cześć Koledzy! Przyszedł do mnie kocioł. W załączeniu do kotła znajduje się sterownik Argos Pid Kolor. Miał dotrzeć sterownik Argos v2 max. Pytanie do Was z prośbą o odpowiedź jest następujące - czy to są te same sterowniki ? W instrukcji widzę obsługę 3 pomp a potrzebuję obsługę 4 pomp. -Pompa C.O -Pompa C.W.U -Pompa kotłowa -Pompa cyrkulacyjna Zdjęcia w załączeniu: https://zapodaj.net/images/02e3afc638e6b.jpg https://zapodaj.net/images/6b8376ffcbe2a.jpg
  8. Masz rację, nie zauważyłem. Myślałem, że post został po prostu zacytowany. 1. Czy teraz nie będzie możliwości zamówienia układu zamkniętego ? Na razie gdy na kocioł jeszcze muszę poczekać do października, myślę, że może jest możliwość zmian/korekt ? 2. A może mogę i/lub powinienem zmienić na układ otwarty ? Tak to u mnie wygląda. Jest możliwość przerobienia układu. To czarne na rurach, to izolacja z pianki + taśma. Amatorsko - ale myślę, że spełnia swoją funkcję. W tym miejscu gdzie nie trzyma, dostęp był na milimetry po dołożeniu pianki. Dziękuje za wszystkie pomocne rady!
  9. Dziękuje ślicznie za schemat!
  10. Koledzy, czy coś źle napisałem ? Mógłby ktoś podrzucić jakiś schemat ? Widziałem już parę, ale co jeden to inny.
  11. Szanowni Koledzy, Zamówiłem kocioł jak w temacie. Czy mógłby się ktoś podzielić wiedzą na temat jak najlepszej instalacji ? Nie ja będę to wykonywał, ale chciałbym wiedzieć co się z czym je jak fachowiec przyjdzie. Aktualnie potrzebuje paru przeróbek - bo mam CO i CWU na jednym obiegu. Mam w domu tylko grzejniki + głowice termostatyczne na 80% grzejników. Narysowane w paincie, ale mam nadzieję, że rozczytacie. https://zapodaj.net/images/e9dddcdc0930f.jpg 1. Mam układ zamknięty. Czy można przy nim zostać przy tym kotle ? W instrukcji piszą o układzie otwartym. 2. Czy przeniesienie bojlera do kotłowni, gdzie często temperatura jest bliska otoczeniu to dobry pomysł ? (Bojler będzie dwupłaszczowy biawar 100 l prawdopodobnie) 3. Czy przez przeniesienie bojlera a co za tym idzie konieczność rozprowadzenia rur do wody ciepłej to ciśnienie wody nie spadnie na dystansie 10-12 m ? 4. Jakby byłby najlepszy układ przy piecu ? Co zastosować ? Sprzęgło ? Nie ma być tanio ani ze złota - powinno być na lata. Czym prostsza konstrukcja tym lepsza. Moglibyście podzielić się jakimś schematem ? Z tego co wyczytałem, najlepiej będzie użyć sprzęgła - 3 pompy (jedna CWU, druga CO, trzecia na powrocie do pieca) do tego zawory termostatyczne na obieg CO i powrót. Dziękuje z góry!
  12. Dziękuje wszystko za wypowiedź i pomoc kolegi @Pieklorz. Kociołek zakupiony. Czekamy na październik.
  13. @Pieklorz Po wypowiedziach kolegi Pieklorz, z początku zdecydowałem się właśnie na kocioł z Sekom właśnie o mocy 12 kW. Jednak realizacja październik/listopad mnie trochę przeraża. Mógłbyś mi powiedzieć, czy coś się zmieniło w tym temacie, bo jak rozumiesz, masz jakąś styczność z tą firmą ?
  14. Dziękuje za odpowiedź! Myślałem też o kotle na pellet i ekogroszek 15 kW z palnikiem SV200. Ten drugi kocioł 10 kW na ekogroszek ma retortę. Właśnie o to chodzi, ludzie u mnie coraz starsi i dlatego też namawiam na zmianę pieca. Nie to, że trzeba zamówić węgiel to jeszcze przy drzewie się trochę narobić. Z podajnikiem to jeden dzień Ci przywiozą - szybko wrzucisz do kotłowni od czasu do czasu zasypiesz i śpisz spokojnie - wracasz z pracy też masz ciepło.
  15. Szanowni Koledzy, Przeglądam forum od pewnego czasu i doszedłem do pewnych wniosków. Prosiłbym jednak o ukierunkowanie mnie w pewnych sprawach. Z góry dziękuje za poświęcony czas! Posiadam dom max 150 m2 z lat 80. Ściany ocieplone 10 cm styropian. Budynek z cegły pełnej. Bryła budynku to prostokąt. Po bokach budynku mam garaż i kotłownie (nieocieplone) Jakby to zobrazować (Garaż jakieś 100 m2 - nieocieplony, ściana działowa nieocieplona / następnie dom 150 m2 ocieplony 10 m styropian a dach około 20 cm wełny mineralnej, okna (4 sztuki 6-10 letnie plastikowe) (4 sztuki drewniane 20 letnie - dwuszybowe). / kotłownia jakieś 50m2 ściana działowa ocieplona styropianem. W garażu i kotłowni zazwyczaj panuje temperatura zbliżona do tej otoczenia. Dom znajduje się na północnym wschodzie kraju. Dochodzi również kwestia CWU - bojler, mam w planach zmienić na 100 litrów dwupłaszczowy 9 kW - 3 osobowa rodzina i 95% czasu tylko prysznice. Aktualnie posiadam kocioł zasypowy o mocy 15-17 Kw (nie jestem pewien bo nie ma tabliczki, ale 100% ten przedział). Kupuję na zimę 3 tony węgla kamiennego ruskiego kaloryczność pewnie koło 26 i parę metrów drzewa powiedzmy 6-8 (drzewo brzoza, słabej jakości i niesezonowane). Starcza to spokojnie na zimę i kocioł jest w stanie ogrzać dom przy największych mrozach bez problemu - często aż za gorąco (posiadam termostaty na 90% grzejnikach w domu) Według strony ciepłowłaściwe po wpisaniu wszystkich danych daje takie parametry: 12,9 kW - niezbędna moc grzewcza (CO + CWU) 11,5 kW - maksymalna potrzebna moc grzewcza przy -20C° i temperaturze w domu 21C° 5,6 kW - przeciętna moc grzewcza przy średniej dobowej 1C° i 21° w domu. Czytając wiele tematów myślałem o kotle Klasa 5(Ecodesing) na dofinansowanie: 10 kW na ekogroszek od Pawlaka. Myślałem również o Pellecie, ale raczej u mnie to byłyby zbyt duże koszty. (Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić) Miejsca na Ekogroszek mam dużo a i kotłownia nie znajduje się w domu - więc pył nie przeszkadza. Podsumowując: 1. Czy kocioł 10kW u mnie powinien wystarczyć ? 2. Czy kocioł od Pawlaka zda egzamin ? 3. Czy może faktycznie lepiej zainteresować się pelletem ? (Ceny 900 zł pellet A1 kaloryczność według producenta 17,9 i więcej / cena ekogroszku również około 850-900 zł 24-28 kaloryczność.) Dziękuje za poświęcony czas! 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.