Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec elektryczny co cwu do mieszkania 46m2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczesniej zalozylem temat w dziale kominkow. Przyszlo mi jeszcze do glowy ogrzewanie elektryczne.

Czy wedlug sznownego grona lepszym pomyslem byloby zastapienie piecyka kominkowego na pellet wlasnie piecem elektrycznym? 

Z plusow jakie widze to na pewno czystosc, wydaje mi sie, ze rowniez mniejsze koszta calej instalacji no i brak pieca stojacego w kuchni. Zastanawiam sie natomiast jak moze wygladac temat kosztow eksploatacji takiego urzadzenia.

Instalacja bedzie robiona od podstaw wiec mam pole manewru, ale trzeba sie do tego odpowiednio przygotowac. 

Mieszkanie jest na 1 piętrze, budynek jest swierzo ocieplony, a okna sa pcv. 

Bardzo prosze o pomoc bo ten temat spedza mi sen z powiek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ile mocy moge przeznaczyc to niestety nie jestem w stanie odpowiedziec. Jedyne co wiem to to ze chcialbym placic tyle samo lub mniej co za ewentualne paliwo stale potrzebne do ogrzania takiego mieszkania. 

Myslalem raczej wlasnie o instalacji hydraulicznej z odpowiednim piecem. Do tego grzanie cwu. Mysle ze zbiornik na wode do grzania znajde miejsce. 

Jak narazie taki oto piec przykuł moja uwage natomiast nie wiem czy jest on dobry czy tez sa jakies lepsze za podobne pieniadze. 

https://sklep.auroks.pl/pl/p/VIESSMANN-VITOTRON-100-TYP-VMN3-4-8KW-13-FZ-KOCIOL-ELEKTRYCZNY-Z-NACZYNIEM-PRZEPONOWYM-STEROWNIK-POGODOWY-Z020839/33634?utm_source=moneteasy.pl&utm_medium=referral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to mieszkanie to mogą być marne szanse na 3 fazy. Sprawdź  w umowie jaką masz moc przyłączeniową i ile faz. Ja w mieszkaniu pierwotnie miałem 4kW (bloki z lat 50) i żeby podłączyć durną kuchnię indukcyjną musiałem zwiększać do 7kW. Co gorsza nie miałem podłączenia 3fazowego. Więc może się okazać, że twoje pomysły zderzą się z przykrą rzeczywistością. Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sprawdź u administratora budynku jaki masz kabel do licznika -  chodzi o przekroje. Na jednej fazie przy zabezpieczeniu 32A masz około 7kW na mieszkanie i wymagany przekrój przewodu 6mm2. Inaczej elektryk zabezpieczenia ci na liczniku nie wymieni.

3 fazy nie są wymagane, dają tylko większe możliwości. Jeżeli zapotrzebowanie mieszkania na moc zmieści się w tym limicie, to zrób jak napisał @sambor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piece z rozładowaniem dynamicznym mają wentylator który jest załączany jak trzeba - podobnie jak termostat w grzejnikach wodnych

Bojler grzejesz też tanią taryfą w okresach jej załączenia 

Wpisz w googlu piece akumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym, - jest wszystko, firmy, ceny itp.

Takie piece mogą wisieć na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli logika dobrze mi podpowiedziala? Takie piece nie nadaja sie do lazienek? Jezeli jednak tak to nie widze problemu zamontowac jakis ladny wieszak odpowiednio wysoko nad urzadzeniem. Tez wyschna 😉

Pozostaje jedynie kwestia doboru mocy. 

Widze to tak:

3x Dimplex XLE 100 2,2kW. Na kazde z pomieszczen po jednym

Lazienka jakis mniejszy akumulacyjny badz drabinka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są powierzchnie pomieszczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sypialni 220kW/m2 to trochę dużo, przy założeniu że blok jest ocieplony. Myślę że jak będziesz kupował sprzęt to ci w tym kierunku doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znany jest wam rowniez temat bojlerow? Pojemnosc 100-120litrow. Zalezy mi na jak najdluzszym utrzymaniu temperatury wody. Wybor jest ogromny i szczerze to nie wiem za czym sie rozgladac. 

Zainteresował mnie ten model:

https://www.e-term.pl/ariston-lydos-hybrid-wifi-100-elektryczny-podgrzewacz-wody-3629065.html

Moze mielibyscie rowniez inne propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.