Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mmm mieszkanie 35m2 (rozkład pomieszczeń na rysunku)
Jakie najlepiej zastosować ogrzewanie elektryczne bo tylko takie whcodzi w gre.
Słyszałem coś o grzejnikach akumulacyjnych.Ile takich grzejników będę potrzebował i o jakiej mocy ?

Mieszkanie jest ocieplone styropianem 10tką ,a sufity mają 2.5m ale chcę obniżyć na 2m.

Czy ktoś wie mniej więćej jaki będą koszty ogrzewania w sezonie grzewczym ?

Jest w tauronie taryfa antysmogowa gdzie koszt kwh to w dzień 0.25gr a od 22-6 0,15gr

IMG_20180505_135304.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@vrs2010 witaj na forum.

21 godzin temu, vrs2010 napisał:

Witam. Mmm mieszkanie 35m2 (rozkład pomieszczeń na rysunku)
Jakie najlepiej zastosować ogrzewanie elektryczne bo tylko takie whcodzi w gre. ,,,,
,,,, Mieszkanie jest ocieplone styropianem 10tką ,a sufity mają 2.5m ale chcę obniżyć na 2m. ,,,,

Nie wiem czy wysokość, która podałeś nie będzie zbyt niska do uprawy konopi.

Weź także pod uwagę, rozmieszczenie pod sufitem oświetlenia oraz wentylacji pomieszczeń.

ps.

Czyżby Forum w nowej odsłonie wkraczało w nową erę ?.

Edytowane przez Andrzej_M_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ballkar
      Witam

Ciężko mi dopasować temat mojego pytania do działu ale wybrałem ten bo wydaje mi sie najodpowiedniejszy w razie czego bardzo proszę o przeniesienie.

Mam do ogrzania siłownię(100m2), jest ona słabo ocieplona gdyż ściany oraz podłoga są "surowe" dach natomiast ocieplony wełną mineralną. Stąd moje pytanie jaki sposób ogrzewania uważacie za najlepszy na tego typu pomieszczenie. Nie potrzebuje tam 20 stopni lecz tak żeby dało sie wytrzymać więc przynajmniej te 10 utrzymane przez godzine treningu. 

Aktualnie czasem dogrzewałem nagrzewnicą gazową, lecz tutaj jest problem taki że wypluwając gaz na zewnątrz nie da się trenować przez zużycie tlenu i zatrucie powietrza spalinami. 

Rozważałem elektryczną grzałkę która chyba odpada ze względu na koszty gdyż spodziewam sie wymogu kupna przynajmniej około 10KW.
      Drugim moim pomysłem był piecyk typu Koza, ale nie orientuje sie jakie to ma zdolności grzewcze.

Co możecie zaproponować? W skrócie pomieszczenie 100m2 słabo ocieplone, potrzeba utrzymania ok. 10stopni przez około godzinę treningu bez zanieczyszczenia powietrza w środku.
    • Przez romekbob
      Witam,
      jestem tutaj od niedawna i na wstępie chce się Wam pochwalić moim wykonaniem które sprawdza sie od 4 m-cy. Zobaczcie sami

• Przez Benio1985
      Chcial bym kupic kominek z plaszczem wodnym. Kominek bedzie podlaczony do bufera 1000l (podlaczony rowniez piec na pellet) wiec mam gdzie magazynowac energie. Moze ktos polecic dobra firme i moze zabudowe (widzialem w castoramie marmurowe gotowe nie wiem czy warto) cena 10000-14000zl. Bedzie ladny mebel ktory da troche ciepla do bufora w zimie. Prosil bym o jakas rade pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    • Przez deyna18
      Witam ,

Jestem całkowicie zielony w sprawach piecy. 
      Chciałbym żeby ktoś mi doradził jaki piec wolnostojący jest lepszy żeliwny czy szamotowo-stalowy?

Obecnie używam kozy stalowo-szamotowej i byłem z niej zadowolony ale już na skutek jej podniszczenia muszę kupić nowy piec.

Myślę nad takim: http://allegro.pl/piec-zeliwny-kominek-ingrid-koza-11-kw-stylowy-i6950941193.html#thumb/5

Czy miał ktoś do czynienia z takim typem pieca? Czy piec z samego żeliwa jest wytrzymały i dobrze ogrzewa pomieszczania? jak długo trzyma ciepło?

• Przez mariowol
      Witam wszystkich serdecznie.
      Proszę o doradztwo w kwestii doboru pieca wolnostojącego – kozy.
      Mieszkanie w zabudowie szeregowej z lat 70. Mieszkanie dwukondygnacyjne, w środku budynku (nie od szczytu). Mieszkanie ma 80m2, dodatkowo jest podpiwniczone. Koza ma stać na parterze, w łączniku między kuchnią a salonem (otwarta przestrzeń). Jej umiejscowienie powoduje, że znajdzie się z 1-1,5m od drzwi i nie chcemy też by za dużo wchodziła w światło przejścia (od ściany do drzwi głębokość wynosi 55cm). Klatka, schody są otwarte więc ciepło też będzie przedostawać się na górną część mieszkania. Ze względu na to, że jest tam wspólnota to na tą chwilę nie ma tematu ocieplenia budynku niestety, w tym dachu. Komin będzie miał z 6.5m. Ma to być ogrzewanie dodatkowe całego mieszkania.
      Myśleliśmy o kozie JOTUL typ MF3 lub F 3 TD jednak wczoraj był u nas gość z polecenia od kominków i doradził nam do tego typu mieszkania piec wolnostojący kratki K9 fi 150.
      Jak usiadłem w domu i zacząłem  o tym wszystkim myśleć to zaczęły mi się nasuwać pytania:
      Czy dobrze nam doradził? Czy JOTUL MF3 (moc nom 6,5 kW, max 10,0 kW) lub F 3 TD (moc min 3,4 kW, nom 7,0 kW, max 9,0 kW)  będzie miał problem  z dogrzaniem 80m2 nieocieplonego mieszkania? Czy K9 (moc min 6 kW, nom 10,0 kW, max 13,0 kW) to nie za duża moc i nie będą z tego tytułu w późniejszym czasie problemy ? Czy jeśli taka moc jest ok to czy brać K9 czy może lepiej dołożyć do JOTUL i wziąć model F8TD (moc min 3,4 kW, nom 8,0 kW, max 11,0 kW)? A może lepiej nie przepłacać i zamiast K9 wziąć K6 (moc min 7 kW, nom 8,0 kW, max 11,0 kW) i wtedy 8KW, które podaje producent nam w zupełności wystarczy? Proszę Was bardzo o porady co dla nas będzie optymalnym rozwiązaniem ponieważ nie będę ukrywał w tym temacie nie mam żadnego doświadczenia.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.