Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrola instalacji po montażu przez fachowca, Defro Gamma 15kw


Crasherrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem od pół roku kotła Defro Gamma 15KW. Przesyłam narysowany starannie schemat mojej instalacji.

Piszę tu gdyż nie do końca ufam panu monterowi, nie mam już z nim kontaktu, i nie chcę mieć 😄

Jak oceniacie swoim okiem ową instalację? Coś byście zmienili/przerobili/dołożyli?

Chciałbym dołożyć cyrkulację CWU.

PS: Kocioł potrafi wyrzucić informację o zbyt niskiej temperaturze powrotu. Jestem w trakcie rozwijania dalszej instalacji grzewczej w domu i dlatego chciałem poruszyć ten temat tutaj.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje, Pozdrawiam

Schemat instalacji.png

Edytowane przez Crasherrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Crasherrrr zmienił(a) tytuł na Kontrola instalacji po montażu przez fachowca, Defro Gamma 15kw

Rozwinę myśl kolegi, bo jest bardzo konkretnym lecz zajętym człowiekiem, ale wiedzę ma potężna. Wg mnie to zasilanie i powrot podłogowki dałbym za zaworem 4D a na powrocie z zaworu dałbym pompę kotłową. Naczynie zbiorcze chyba powinno być na wyjściu zasilania z pieca a nie powrocie i dałbym to na tej samej rurze co idzie do 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d jest nastawiany ręcznie (gosche). Taki zakupił pan majster. Ustawiony jest cały czas na połowę. Zawór zwrotny jest jeden tak jak na schemacie. Odpowietrzniki przy wejściu do boilera, przy rozdzielaczu podłogówki, na wejściu i powrocie z grzejników. 

W takim razie można również wpiąć powrót z podłogówki w miejsce aktualnie wpiętego naczynia zbiorczego skoro zostanie mi jedno wejście powrotne wolne? A naczynie wpiąć przed zawór 4D? Gdzie brakowałoby jeszcze zaworów zwrotnych?

Będę wdzięczny bardzo za wszelkie informacje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde panie, w takim razie szykują się wielkie zmiany. Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas. Chylę czoła naprawdę.

Z monterami jak z lekarzami, jest lekarz i Lekarz 😄

Pytanie tylko co do naczynia bo widzę aktualnie 2, czy jestem leszczem 😄 

I rozumiem zasilanie pieca razem z powrotem z boilera tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przeponowe, montuje się za zimnej wodzie, przed bojlerem - zabezpiecza ono bojler przed wzrostem ciśnienia.

To całkiem inny obieg niż naczynie przelewowe od kotła

9 godzin temu, Crasherrrr napisał:

I rozumiem zasilanie pieca razem z powrotem z boilera tak? 

Masz na rysunku: wspólne zasilanie CO i bojlera i osobne powroty z bojlera i instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie po małej przerwie. Udało mi się uporać z tematami. Bardzo dziękuję @sambor za mega konkretne informacje. Został mi jeden temat a mianowicie pompa kotłowa. Sterownik pieca APC K SLIM pozwala na sterowanie tylko 1 dodatkową pompą, gdzie u mnie jest to podłogowa. Mam pewną myśl jak to wykonać, lecz chciałbym się dopytać tutaj wiedząc iż macie doświadczenie. I drugie małe pytanie, czy warto do zaworu goshe 4D, dołożyć automat do sterowania i podłączyć pod kontrole poprzez piec? Dzięki po raz kolejny za pomoc. 

Edytowane przez Crasherrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.