Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc dla żółtodzioba ze startym kotłem


Syljon

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę pomóc mojej babci która żyje sama i ma archaiczny kocioł (Junkers ZBS 7-22 M A 23) i rachunki są gigantyczne. Żyłem całe życie w bloku i nie mam bladego pojęcia o funkcjonowania kotłów. Porównałem rachunki przyjaciół i sąsiadów z okolicy i każdy z nich miał rachunki niższe o dwa, trzy razy! Oczywiście zdaję sobie sprawy że gaz idzie na różne rzeczy i wielkość rodziny ale wszyscy mieli dom podobny czy większy a moja babcia nie używa ciepłej wody wiec zostało tylko ogrzewanie. Po prostu nie wiem gdzie zacząć, czy mam wynająć specjalistę? Mogę zmienić taryfę na dwie inne. Dziękuje za każda poradę?

Screenshot 2021-06-29 10-20-35.jpg

Screenshot 2021-06-29 10-33-23.jpg

Screenshot 2021-06-29 10-35-57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo.

Jakoś nie widzę specjalnej tragedii w tych kosztach...zużyte 1500 m3 gazu /na rok/  na dom 180 m2 to raczej normalne .Dużo zależy od ocieplenia budynku. Jeśli kocioł ma już sporo lat można by  spróbować odkamienić wymiennik, bo może teraz jest słaby odbiór ciepła i więcej idzie "w komin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie, w obniżeniu kosztów inwestycyjnych może pomóc ulga termomodernizacyjna. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej o naszych kotłach, czy złożyć bezpłatne zapytanie ofertowe, to zapraszam do kontaktu! Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.