Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Kotłem


duble2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś uruchomiłem Instalacje z kotłem pelletowym i buforem 800l i mam pewien problem , zawór temperaturowy Afriso nie działa podłączony dobrze według schematu nie miesza powrotu i jest zimny kocioł rozgrzewa się dochodzi do 70 stopni wylacza sie a bufor lekko gorący u góry a środek zimny. Już tak załącza się i włącza z 4 razy i dalej nic. Czy powodem może być uszkodzony zawór temperaturowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że ATV nie działa... Pompa ma zasysać wodę z zaworu ATV w stronę kotła, więc gdzie pompa powinna być zamontowana? Popraw schemat sam jak to widzisz. Jak dalej nie wiesz o co chodzi to popatrz na animacje takiego zaworu na YT jak on działa.

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompa musi być na powrocie MIĘDZY ATV A KOTŁEM? To dlatego bufor się nie nagrzewa?

Edytowane przez duble2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musi być na powrocie przed zaworem ATV po stronie kotła. Na schemacie narysuj sobie strzałkami jak przepływa woda, gdy jeszcze zawór jest zamknięty i gdy zaczyna się otwierać wtedy powinieś zrozumieć o co chodzi.  

Powiedz jeszcze, że to montował hydraulik z zawodu?

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wiec jutro muszę pozmieniać co nieco w instalacji. Dziękuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak pół sukcesu, że nie przyleciałeś na forum z kotłem na pellet z zaworem 4D... O ile dobrze czytam między wierszami to sam robiłeś instalację. 

Sprawdź, czy dobrze podłączyłeś także ten zawór ATV. Czy nie pomyliłeś kierunków. Jak nie umiesz czytać to co jest pokazane na naklecje to dmuchnij w ten górny króciec i tam gdzie wychodzi powietrze to ma iść w stronę kotła. Tam gdzie powietrze nie idzie to w stronę bufora. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, duble2 napisał:

To dlatego bufor się nie nagrzewa?

Tak jak masz teraz zrobione zawór ATV nadal jest w stanie zamknięcia na krótkim obiegu, więc powrót z bufora jest odcięty. Nie ma obiegu wody między kotłem a buforem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przerabiam instalacje zgodnie z nowym schematem. Dziękuje za informacje i miłego dnia życzę.

Instalacja 2.png

Edytowane przez duble2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie dobrze. Brakuje zaworu zwrotnego, filtrów skośnych, itd. Rozumiem, to tylko uproszczony schemat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny sprężynowy powinien być po stronie tłocznej pompy, czyli w tym przypadku między kotłem a pompą. Chyba nigdy nie daje się ZZ po stronie ssawnej.  Za to filtr skośny przed pompą. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zamknięta na powrocie za buforem jest wpięty zbiornik przeponowy 100l którego nie ma w schemacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dziękuje za wszystkie rady i zalecenia, Naczynie przeponowe jest za buforem ze względu na to że w piwnicy mam tylko 2  nie duże pomieszczenia i w jednym pomieszczeniu znajduje się kocioł pelletowy wraz z sporym zasypem  a bufor znajduje się w drugim zaraz za ścianą (patrz schemat)ze względu na brak miejsca naczynie przeponowe umieściłem właśnie tam jest to duży problem???

Instalacja 3 a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię. Dziękuje za wszystkie cenne rady szkoda że od razu nie spytałem na tym forum gdyż schemat wcześniejszy umieściłem gdzieś na forum fb i ktoś stwierdził że jest dobrze. Teraz czeka mnie przeróbka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było na grupie Kotłów pelleetowych więc myślałem że ktoś kto się wypowiada ma jakieś pojęcie. Ale w tych czasach za dużo pseudo fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.