Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt ogrzewania podłogowego


Aspen2019

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Na forum trafiłem przy okazji poszukiwań rozdzielacza do CWU, wiedziałem co chcę i skorzystałem z A-finish kęty - jest wątek na forum. NIe płacą mi za to ale firmę polecam, kontaktowi rzeczowi. CWU na ich rozdzielaczu wyszła tak:

image.png.eb2b741647dd55cd0d12a2b02c52fe8f.png

Dzisiaj mam mniej pewności w tym co chcę zrobić więc proszę Was o wsparcie i rady doświadczonych. Za pomocą programu KAN 6.0 zrobiłem projekt ogrzewania podłogowego. 

Niestety fachowcy z KAN Therm mnie olali.  Czy fachowe oko forumowiczów widzi  jakieś błędy? będę wdzięczny za podzielenie się merytoryczną wiedzą, uwagami. (nie piszcie zamów projekt u fachowca będziesz wiedział)

Kilka danych do ogrzania: 125m2  w domu parterowym, podkład: 12 cm EPS 100.

Mimo tego ze KAN Therm mnie olał chce to zrobić na rurze KAN Therm blue floor 18x2 rozdzielacz mosiężny z A-finish, bo traktują człowieka poważnie.

zasilanie kocioł gazowy

wylewka z miksokreta ok 6cm grubości

Rozdzielacz 14 obwodowy. 11 podłogówka, 3 x grzejniki wiszące, do rozdzielacza będą podłączone 3 grzejniki na tym samym parametrze ( suszenie ręczników, kotłownia WC i łazienka) 

Nie chcę robić dwóch rozdzielaczy dlatego P1 i P2 połączone są z korytarzem podobnie jak WC i Łazienka, co o tym sądzicie?

Nie widać dylatacji w salonie ale będzie przechodzić przez środek

image.thumb.png.ea2453b1014f039526fe6c09a8455480.png

Dla dociekliwych wyliczone parametry w pliku pdf. Będę wdzięczny za rady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podłogówka.pdf

Edytowane przez Aspen2019
zmiana tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz na 40 i na 38C

Jak wyda niższa to zrób na niższej 

Dodatkowo trzeba sprawdzić czy pompa w kotle wydoli- czyli czy ma potrzebne ciśnienie dyspozycyjne przy wymaganym wydatku i to może być kłopotliwe

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policzone:

image.png.ffa78438528e55d3fbcbc62f1221e6bd.png 

moje obserwacje:

1.Obniżenie temp zasilania spowoduje wydłużenie niektórych pętli do 170m więc trzeba by podzielić na dwie więc większy rozdzielacz. co najmniej o 3 obiegi.  Nie widziałem rozdzielaczy na 17 obwodów więc trzeba robić dwa.

2. mimo zagęszczenia rurek występuje deficyt mocy dla 38 i 40 st,  praktycznie wszystkie obwody co 10cm.

3. il. wody wg tego co wyczytałem do przyjęcia max to 1300l/h więc pompka wydoli jeśli dobrze to czytam

4. nie wiem jak interpretować opór hydrauliczny, czy to jest ok. wiem ze jedna pętla nie może mieć więcej niż 20 000Pa a cały obwód?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy mają z tymi grzejnikami do ręczników, serio... Na...uj Wam to. Drabinkę na prąd i po zawodach. A i tak nie będzie to używane bo ręcznik i tak wyschnie nawet jak grzejnik będzie wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.