Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na pellet do domu 190m2? Obecnie używam Defro Eko Duo na ekogroszek


adikpl

Rekomendowane odpowiedzi

Kipi wymagało i nadal wymaga serwisu.

Palnik powinien wg karty gwarancyjnej uruchomić autoryzowany serwisant a przegląd wymagany jest raz do roku po końcu okresu grzewczego.

Robiąc serwis po roku przez autoryzowanego serwisanta przedłuża się gwarancję z 2 do 3lat. 

 

Bodajże 2-3lata temu koszt takiego serwisu z przeglądem średnio wynosił ok 250zł. Nie wiem jak to cenowo wygląda dzisiaj.

 

Co więcej nawet teraz Kipi organizuje szkolenia on-line dla instalatorów z zakresu serwisu.

Inna kwestia, to co ktoś sam sobie robi czy jak to używa czy jak sam serwisuje. 

W każdym razie jak po roku nie zrobisz serwisu, to gwarancji ni ma.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Teraz takie wymaganie jest.

Gdy montowałem palnik ( wspomnę, że przez autoryzowanego instalatora ) takich zapisów gwarancyjnych nie było. Takich rozbudowanych zapisów gwarancyjnych po prostu nie było. I nie sądzę, że instalator zapomniałby mi o tym też powiedzieć - bo to dla niego byłaby strata finansowa a dla mnie utrata gwarancji. Ja raczej postępuje zgodnie z zapisami gwarancyjnymi - tak ogólnie. I w tym przypadku też raczej wzywałbym instalatora. Ale nie musiałem. 

W sumie to już koniec 6 sezonu a palnikiem zero problemów. 

Jeszcze raz zapytam autora wątku po co mu inne źródło ciepła jak wspomniał o tak wielkiej termomodernizacji domu i montażu gruntowej pompy ciepła. Na zapas ? 

 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 Tak jak pisałem na początku wątku, kilka miesięcy po tym jak podpisałem umowę na dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze" dowiedziałem się, że wniosek (który nie spodziewałem się, że przejdzie w gminie) dostał dofinansowanie i dostałem instalacje fotowoltaiczną i czekam na montaż pompy gruntowej ciepła (wszystko finansowane w 85%) a piec i tak muszę wymienić ponieważ bez wymiany źródła ciepła, nie zrealizuję resztę rzeczy, które założyłem w programie tzn. wymiana okien, drzwi, docieplenie budynku. Dlatego też taka sytuacja. Mało tego nie wiem czy w tym roku zrealizują pompę ciepła więc na zimę będę musiał czymś grzać póki nie mam pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem. Tylko szkoda kasy na coś wypasionego. Jeśli jesteś przekonany na 100% do zakupu pompy ciepła i będziesz ja miał to wg. mnie kup sobie coś najtańszego. Jak zaczniesz grzać gruntową pompą ciepła to już peleciaka nie będziesz odpalał. No chyba, że kwestia awaryjna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.