Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór osprzętu do ogrzewania podłogowego w mieszkaniu 65m2


mariusz9911

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem na etapie generalnego remontu mieszkania w bloku.

Do rzeczy:
- Kocioł gazowy to Termet Ecocondens Gold Plus 25 WKD4611 2F.
- Będzie podłogówka na całym mieszkaniu + wylewka anhydrytowa
- Brak grzejników
- Na całe mieszkanie wyszło 8 obwodów

Moje pytanie jest następujące: Czy iść w kierunku sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu oddzielnie czy nie koniecznie? Jeśli tak to jakie podzespoły muszę kupić?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sambor napisał:

Potrzebny jest rozdzielacz z rotametrami i czujnik temp zewnętrznej do kotła.

Instalacja jest za mała aby bawić się w sterowanie strefowe 

Super, dziękuję za szybką odpowiedź! Rozdzielacz już też mam z rotametrami. Rozumiem, że czujnik temperatury zew. do kotła + sterowanie pogodowe? 

Czy ten sterownik będzie w porządku? TECH ST-2801

Edytowane przez mariusz9911
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jako sterowanie to tylko ten czujnik temp. zew. i resztę ustawię  na kotle? Nie potrzeba żadnego czujnika temperatury w pokoju?

Ustawiam krzywą grzewczą na kotle do czujnika temp. zew. a resztę ustawię na przepływach?
Dodatkowo czy orientujesz się może czy jakieś środki biobójcze do instalacji CO kupować? 

Przepraszam za laickie pytania, ale chcę pozamawiać wszystko żeby było na miejscu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc, mam jeszcze dodatkowe pytanie: czy zasilanie rozdzielacza rurą cu22 wystarczy? Do rozdzielacza od kotła mam jakieś 6,5 metra (licząc już po ułożeniu rury) Mam 8 obwodów, moje 4 najdłuższe obiegi są po około 70 metrów - po 2 w dwóch dużych pokojach i reszta mniejsze. 

Projekt mam jedynie z rozrysowanymi pętlami i ich długościami.

Zasilanie i powrót chciałem zrobić Cu28, bo zostało mi sporo kształtek z pionu wodnego, ale czytam po forach i ludzie dają Cu28 do dużo większych powierzchni, więc pytanie czy może Cu22 by wystarczyło. 
Kolejną sprawą jest fakt, że cała elektryka i hydraulika będzie w posadzce i czy nie lepiej dać rury pex po całości bez łączeń w posadzce tylko jakie średnice dobrać? Pex skręcany nie podoba mi się ze względu dławienia na kształtkach.

Obwody będą z rury kan-therm blue floor 16mm z rozstawem co 15cm.

 

Edytowane przez mariusz9911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez problemu można lutować rury Cu, które będą w otulinie + styropian, a na to dopiero jastrych?
Rurę do podłogówki już mam - kan therm blue floor 16mm.

Zasilanie ciepłej i zimnej wody do łazienki i kuchni można też bez problemu puścić tak samo jak zasilanie rozdzielacza? Czy lepiej pexem? Jeśli tak to jaka średnica przy moim założeniu, że ciepła woda do prysznica bezpośrednio miała być Cu18 i od tego odejście pod umywalkę wraz z resztą osprzętu na Cu15. Zimną wodę chciałem puścić Cu22 do mieszkania. Nie mam praski do pexa ani zgrzewarki do pp. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.