Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rury Pex


Maniek2021

Rekomendowane odpowiedzi

Zapotrzebowanie na ciepło rzędu 1250W, w nowym, prawidłowo wybudowanym budynku ma pokój ponad 30m2, więc te 22 żeberka na ścianie nie zrobią w nim wrażenia.

Jak są np 2 okna to można dać dwa grzejniki zamiast 1.

Ale dobieranie temp zasilania do ilości grzejników , bo "estetyka" to już głupota.

Może trzeba dobrać inne grzejniki np kermi stalowe 2 płytowe,  które taką moc oddają przy 1,4m długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniek2021

Nie brałeś pod uwagę KAN-therm, albo Uponor Uni Pipe PLUS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniek2021

Jakie argumenty za takim wyborem? Może komuś Twój komentarz w przyszłości się przyda przy wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dlaczego rury Multyrama - to co mnie przekonało:

1. Nie chciałem mieć chińskiego produktu - Multyrama produkowana jest we Włoszech,

2. Rura jest podwójnie sieciowana - czyli PE-Xb/Al/PE-Xb

3. Z firmy Prandelii wykonam cały system - woda użytkowa, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie centralne, rozdzielacze z atestem do wody. Celowałem w Wavina ale nie posiadają rozdzielacza do wody użytkowej, mają te gorsze parametry pracy instalacji.

4. Parametry stosowania: Max do 95C (awaryjnie do 100C), Min temp pracy - 50C. Parametry te są na wszystkich rurach 16x2,0 w kłębach po 100,200,500. Wavin ma różne podziały w kłębie 200 są parametry pracy Max do 85C (awaryjnie do 95C), Min temp pracy  1C. W kłębie 500 Max do 70C (awaryjnie do 95C), Min temp pracy 5C. Ktoś napisze po co mi taka wysoka temperatura do kotła gazowego - odpowiadam - będzie to w wylewce, a co będzie za 10 lat nikt tego nie wie i wolałbym mieć rurę, która będzie dostosowana również do kotłów na paliwo stałe.

Edytowane przez Maniek2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura duro ktora tez rozważałeś jest chyba do 110stopni pracy chwilowej.

Osobiście dla mnie ważne jest jak rura spisze się w praktyce w ekstremalnych temp.i cisnieniu i kiedyś to sprawdzę tylko  jak sprawie sobie mocniejszy kompresor.

A to co nieraz piszą marketingowcy trzeba brać z przymrożeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Duro produkowana jest w Chinach. Slogany marketingowe to odrębny temat. W przypadku sprawdzanych przeze mnie produktach bazowałem na kartach technicznych, deklaracjach czy atestach. Każdy producent udostępnia dokumentację na swojej stronie, więc łatwo sobie porównać te parametry, które nas interesują.  Bardzo dziękuję Wszystkim za pomoc. Temat uznaję za zamknięty, materiał już mam na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzięki Maniek2021, sam jestem przed wyborem rur do podłogówki i szczerze mówiąc moje wątpliwości własnie zostały rozwiane, szybko sprawnie i na temat. Mało tego zagłębiając się w opinie o Prandelii Multyrama - dodatkowo mnie to przekonało. Poza tym wpisując w google Prandelii  okazało się że jest u mnie w mieście firma hydrauliczna która pracuje tylko na Prandelii, więc jest git.

Edytowane przez Remonto24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miał ktoś styczność z rurą prandelli vissen? Jak to się układa? Lokalny sprzedawca mi polecił, będę robił sam, w sumie pierwszy raz, więc wolę się dowiedzieć, czy dobrze się to układa.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.