Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie pompy CO w układzie z grzejnikami i sprzęgłem hydraulicznym


mkwapisz

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa CO chodziła wcześniej z pełną mocą. Ponieważ trochę robiła hałasu, postanowiłem ustawić ją w trybie stałej różnicy ciśnień (jak zalecają w instrukcji). Pompa teraz zmienia swoją moc, co prawdopodobnie jest  spowodowane tym, że mam w domu 3 grzejniki z zaworami termostatycznymi (znacząca mniejszość)

I teraz problem polega na tym, że jak zmniejsza się moc pompy, to zmniejsza się też temperatura wody, która idzie na grzejniki. Na piecu temperatura rośnie, sterownik to oczywiście kompensuje obniżając modulację, ale przy takiej pogodzie, to już po prostu nie ma co obniżać. W drugą stronę oczywiście to samo, pompa zwiększa moc - temperatura idąca na grzejniki rośnie. Żeby nie było - zawór mieszający 3d którym ustalam temperaturę jest ustawiony na stałą pozycję.

Na razie zmieniłem konfigurację tej pompy jak na podłogówkę, czyli ze stałym przepływem. Zobaczymy co się stanie, ale czy to co opisałem to jest normalne, czy też świadczy o tym że coś jest nie tak? Ja rozumiem to tak, że zmniejsza moc pompy, to zmniejsza się przepływ, mniej ciepłej wody wyciągane jest ze sprzęgła, a wraca ona do zaworu mieszającego 3d na obiegu CO zimniejsza. Dobrze myślę, czy też chrzanię trzy  po trzy?

Generalnie chciałbym, aby ta temperatura była stała, bo jej zmiany powodują zmiany w modulacji na piecu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.