Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet + instalacja co i cwu


LukaszT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Digitrax

Teraz na siłę starasz się uzasadnić swoją tezę, która została obalona. Nie idź w tą stronę bo jedynie udowadniasz w ten sposób brak profesjonalizmu i niechęć do przyznania się do błędu. Nie popełnia błędów ten, który nic nie robi ale sztuką jest przyznać się do tego, wziąć na klatę i nie powielać w przyszłości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, romano78 napisał:

nie będzie takiej możliwości ze będzie zaciągało z tamtąd skąd niepowinno a dwa takie zawory mniej to i pompki mają lżej. 

a co pompką przeszkadzają te zawory skoro pompa MA zasysać  wodę z zasilania albo z podmieszania 3D ( czyli powrotu pętli podłogówek)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez caly czas zawor od strony zasilania nie jest zamknięty jak jest uchylony i wpuszcza ciepła wodę to taka samą ilość wody z powrotu podlogowki wpuszcza do sprzegla i przechod,i przez ten zawor zwrotny.

16 godzin temu, Digitrax napisał:

Teraz na siłę starasz się uzasadnić swoją tezę, która została obalona. Nie idź w tą stronę bo jedynie udowadniasz w ten sposób brak profesjonalizmu i niechęć do przyznania się do błędu. Nie popełnia błędów ten, który nic nie robi ale sztuką jest przyznać się do tego, wziąć na klatę i nie powielać w przyszłości.

 

Jaki błąd  ta instalacjie którą tak wykonałem bez zaworow zwrotnych dziala juz rok gdy ją składałem to ten temat analizowałem wiedziałem że teoretycznie maja być tam te zawory a w praktyce wyszło tak jak przypuszczałem w tym moim konkretnym przypadku nie wkazdym tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 12:31, romano78 napisał:

Przeciez caly czas zawor od strony zasilania nie jest zamknięty

Bo nie steruje nim sterownik tylko TY załóż siłownik i wtedy sprawdzisz czy powinien i kiedy być otwarty

 

W dniu 8.03.2021 o 12:31, romano78 napisał:

zaworow zwrotnych dziala juz rok

Dlatego że  ręcznie jakieś otwarcie jest ,to  dlatego działa ciekaw jestem jak ma się do tego temperatura podłogi i wylewka - kiedy ją przegrzewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem ze w tym konkretnym przypadku nie są zawory zwrotne potrzebne a ni ze zawsze. I silownikow nie będzie bo klient miał sobie przetestować ta zime i twierdzi ze nie potrzebujie to po pierwsze 

Po drugie to jeśli już by ktoras pompka by nie chodziła to podloga by była nie dogrzewana a nie przegrzewana.

Edytowane przez romano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 22:11, romano78 napisał:

Po drugie to jeśli już by ktoras pompka by nie chodziła to podloga by była nie dogrzewana a nie przegrzewana.

tu nie chodzi o prace czy postój pompy tylko o temperature na podłogę przy  ciągle otwartym  zasilania na 3D i wysokiej temperatury na kotle może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma niby    być wysoka temperatura na kotle skoro autor tematu ma mieć 100%podłogówki  to jeśli obie pompy  będą zawsze pracowaly to nic się nie będzie działo bez tych zaworow zwrotnych. i tak raczej powinno być  grzanie na krzywej grzewczej pompy chodzą z podobna wydajnością non stop a zmieniana jest tylko temp.dla poszczególnych obiegow (jeśli podlogowka zle zaprojektowana)

Jesli podlogowka w miarę ok.zaprojektowana to na obie kondygnacjie podawana jest taka sama temp.

Ja klientowi zamontowałem zawory trójdrożne ponieważ ma grzejniki w piwnicy i trzeci obieg którego nie uzywa zrobione na wszelki wypadek jeśli w pr,yszlosci w piwnicy by chciał prowadzić jakams dzialalnosc lub np.wstawil stół do bilarda

Wiec  tak przy 100%podłogówki jeśli z jakiegoś powodu jedna pompka nie będzie chodzić to obieg który pracujie będzie niedogrzewany ponieważ przy otwartym zaworze na full jeśli np kocioł będzie podawał 25 do będzie szło w zasilanie czesc wody powrotnej  o temp np.20stopni

Edytowane przez romano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 20:27, LukaszT napisał:

ogrzewanie planuję piecem pelletowym Heiztechnik DasPell GL 12Kw

 

21 godzin temu, romano78 napisał:

jeśli np kocioł będzie podawał 25 do będzie szło w zasilanie czesc wody powrotnej  o temp np.20stopni

Jeśli Ty polecasz 25c na kotle to jak szybko on zgnije , nie mówiąc o nagrzaniu wody CWU

 

21 godzin temu, romano78 napisał:

a klientowi zamontowałem zawory trójdrożne ponieważ ma grzejniki w piwnicy

a podłogówka w 100% to nie potrzeba już 3D?

Sam plątasz się w wypowiedziach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra umknęło mi ze to peleciak a nie kociol gazowy.

Ale to i tak nie zmienia faktu ze z jeśli z jakiegoś powodu jedna pompa przestanie pracować do pracujący obieg zacznie dostawac niższa a nie wyższa temp.i to pod warunkiem że zawor trójdrożnych niepracującego obiegu będzie częściowo otwarty od strony zasilania.

Edytowane przez romano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.