Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Detrich amc25 dwa obiegi niezależnie.


romano78

Rekomendowane odpowiedzi

Kociol oczywiście juz zamontowany było chyba 3serwisantow ja tam robie coś innego bo zima i w sezonie zimowym wole nie zajmować się instalacjami a pracować w ciepłe ale tak przy okazji będę chciał doprowadzić tą całą instalacji do porządku 

Gość który to montował  widnieje na stronie detricha jako serwisant w moim regionie błędy ktore popełnił.

Zawór zwrotny przy zbiorniku cwu nie po tej stronie Czyli zbiornik ,zawor zwrotny ,naczynie tak zamontował naszczescie klient nie grzał zbiornika bo by go rozjie...ło

Pompa cyrkulacyjna zamontowana strzałką nie w stronę zbiornika dodatkowo obudowa pompy od góry.

Przy wodomierzu nie zamontował reduktora i niema żadnego manometru wiec nie wiadomo jakie ciśnienie idzie na instalacji

Przy naczyniu cwu tez niema manometru i zaworu bezpieczenstwa

 

Zawór drojdrozny z siłownikiem do podłogówki wogole nie jest podpięty pod kociol wiec w podłogę szło tyle ile w grzejniki .

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po przeprowadzce nie miałem świdaomosci że reduktora nie ma, instalator zasobnika też nie zwrócił uwagi, bo po co... i zasobnik rozebało, na szczęście w miejscu gdzie wspawany był króciec do grzałki elektrycznej, także puscił spaw. Wycięcie całego króćca i wstawienie blachy gazowo dopiero pomogło, wcześniej 2 razy spawany.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto ci to montował ale u mnie mówimy a autoryzowanym serwisancie detricha kasę wziął i to niezłą i nie chce tego poprawiać miało być z fakturą inwestor faktury nie dostał 

Jeszcze zle podpiął zasilanie bo myslal ze rotametry mają być zawsze na zasilaniu a to był rozdzielacz z kan_term.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem zwykły boiler do śmieciucha, tylko 15 lat temu ciężko się było kogolwiek doprosić żeby w ogóle przyszedł, a ja młody zero doświadczenia zanim przyjechał to musiałem zaciąć zawór bezpieczeństwa bo by całą piwnicę zalało. Ale na szczęście mam starego fachowca od spawania gazowego i zrobił to lepiej niż ci fachowcy od producenta.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszych rzeczy z instrukcji i tak się niedowiedzialem ,budynek ma dwa obiegi  grzejniki obieg bezposredniA tak zapisane na smart tc i podlogowka obieg B mieszaczowy sterownik smart podpięty pod obieg A Czyli grzejniki ,dlaczego gdy obieg A osiagnie temp.zadana w pomieszczeniu nie wylacza pompki zewnętrznej grzejnikowej mimo ze na sterowniku t.zadana obiegu A wyswietla się 0 

Natomiast na obiegu B który nie ma żadnego sterownika  /termostatu jeśli ustawie na piecu temp.ponizej osiągniętej np o 1 stopien to nie pokazuje t.zadana dla obiegu B 0 tylko około 30

IMG-20210216-WA0037.jpeg

IMG-20210216-WA0033.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten  detrich to jakaś porażka założyłem drugiego tc smarta teraz każdy obieg ma swojego ustawiłem według wewnętrznej temp.i tryb ręczny po obnizeniu temp.po niżej zadanej na obu obiegach kociol się wyłącza i ok żądana temperatura zasilania na obu strefach jest 0 ale pompki ktore są wpięte w kociol nadal chodzą 

 

Na MM100 np jak obie strefy mówią stop to wszystko się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.