Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usterka sterownika czy pompa?


rafalbanas2

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, nightwatch napisał:

 (bo skąd sterownik ma wiedzieć czy wygasiłeś naprawdę czy tylko blefujesz), 

Też nie mam Techa, ale żeby dostać się do ręcznego sprawdzenia, to na sterownik musi być OFF. Sterownik w czasie czuwnia lub w czasie pracy kotła  nie pozwoli użytkownikowi, aby coś dodatkowo włączał ręcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, pompa nią wyłącza się nawet w trybie ręcznym. Rozkręciłem sterownik, czy to nadtopienie widoczne na zdjęciu może być przyczyną? Czy to znaczy że w środku coś się stopiło? Jak myślicie? deb01f1157fe35b71e84e9ce79a5f43b.jpg2e724f75263121e7bbe343b39ba7e3a1.jpg

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli to miejsce? 

Jeżeli jest przybrązowiałe, to oznacza, że się przygrzało... Obok pewnie jest przekaźnik od pompy CO, więc one są pewnie takie same. Koszt niewielki, więc jak masz zdolności, to sam wymien. 

Screenshot_2021-02-11-17-37-54~2.png

Screenshot_2021-02-11-17-37-14.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrubienie może być efektem produkcji. Mnie się nie podoba ten co zaznaczyłem.. Sprawdź w trybie ręcznym czy będzie cyknięcie przekaźnika w momencie załączenia pompy CO. Czy ten przekaźnik po prawo od tego co zaznaczyłem cyknie... 

A tak w ogóle, to zaznacz dokładnie o co Ci chodziło, bo ja się tylko domyślam.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem wyzej

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Cyknięcie słychać zarówno przy uruchamianiu pompy CO jak i CWU, dodaje lepsze zdjeciaaf457fe22721ab801e5c090db11979e0.jpg92bc2bf6aa2eb4e87cb6a8db9446377b.jpg

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafalbanas2 napisał:

Sprawdziłem, pompa nią wyłącza się nawet w trybie ręcznym.

Przekaźnik pracuje zgodnie z "załącz /wyłącz" czyli cyka , a pompa cały czas pracuje.... Ja już nie trybie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jednocześnie dogrzewany jest i zasobnik i ogrzewanie domu, obie pompy pracują, pompa CWU wyłącza się po osiągnięciu temp. zadanej i załącza gdy spadnie o np. 2 stopnie

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowało tak długo i było dobrze, przez zasobnik dogrzewany był powrót do kotła i spalanie groszku było mniejsze. W tej chwili muszę ręcznie włączać pompę CWU i wyłączać po osiągnięciu temp.

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomierzyć przekaźniki. Jeśli autor tematu nie wie jak to zrobić, to lepiej zlecić to fachowcowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przekażnik cyka nie znaczy że jest sprawny wg mnie jest uszkodzony ten zaznaczony na czerwono jak są problemy z pomiarami  miernikiem tego przekaznika to można mu zdjąć tą obudowę plastykową i wtedy widać co tam w środku się stało pewnie  wytopiła się ta blaszka ze stykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcus312 napisał:

To że przekażnik cyka nie znaczy że jest sprawny wg mnie jest uszkodzony ten zaznaczony na czerwono jak są problemy z pomiarami  miernikiem tego przekaznika to można mu zdjąć tą obudowę plastykową i wtedy widać co tam w środku się stało pewnie  wytopiła się ta blaszka ze stykami.

o nie wiedziałem że można to zdjąć, pociągnąć po prostu czy jakiś zatrzask jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zatrzaski ale po podważeniu śrubokrętem da się to zdjąć  .Podważamy samą krawędz żeby nie urwać przekaznika od pinów przyłączeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.