Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa co nie załącza się, proszę o pomoc


kozwelina

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc przy załączeniu pompy co. i chyba nie tylko.

Piec sas bio multi 23, zawór 4d z siłownikiem, same grzejniki, sterownik st-580 zpid. Regulator pokojowy tech st 292 bezprzewodowy. Piec chodzi od początku września do tej pory na trybie letnim i było ok. Jak zaczęłam grzać rozpoczęły się problemy. Najpierw tech serwis wysłał mi aktualizację, miałam baaardzo stara wersję. I wtedy dopiero się zaczęło. Zaznaczam pompa co jest sprawna działa w trybie ręcznym. W trybie ogrzewania domu piec nagrzewa się do ok 63C (zadana 55C histereza co 20 stopni) pompa co nie włącza się. Na regulatorze pokj. zadana 30c (termometr pokazuje realnie 23). W menu instalatora regulator pokj. załączony sterownik standardowy, sterowanie kotłem wyłączone, regulator tech wyłączony - to kazali mi zrobić ludzie od techu. Dalej nie działa obwiniali sterownik, adapter, instalatora. Wczoraj był instalator wymienił adapter sprawdził podłączenie, dał nowy regulator. W prawym górnym rogu pojawiła sie ikonka czerwone P, piec był rozpalony i całość zaczęła działać. Obok P była ikonka domu/kalendarza. Pompa co załączyła, piec się wyłączał po zadanej, pompa co rozłączyła się jak nagrzała dom - czyli wszystko tak jak miało być. Przełączyłam na tryb letni żeby nagrzać cwu i tak zostawiłam na noc. Rano czekała mnie niespodzianka, bo wejściu w tryb ogrzewania domu pompa co nie załączyła się, pomimo, że regulator pokj. migał, na adapterze paliło się światło nie osiągnięcia temp. Piec nagrzał się do zadanej i wszedł w dopalanie następnie w wygaszenie. Rozłączyła sterownik standardowy i pompa co zaczęła chodzić. Nagrzał dom i cwu i ponownie sprawdziłam czy regulator załączy pompę. Nic sie nie stało gorzej piec chyba oszalał. Nagrzał się do 63C, potem było dopalanie i wygaszanie i tak chodził wentylator 70% przez 2!!! godziny i schodził z temperatury (znaczy szła w komin).. Włączyłam mu wygaszenie kotła i nic, dalej wentylator zbija juz poniżej histerezy - na starym oprogramowaniu działało. Wyłączyłam napięcie. Boję się co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany ufffffffff

Był dość nietypowy i można nazwać go, że piorun nie trafia dwa razy w to samo drzewo.W moim wypadku było to 3 razy. Szczęściem natrafiłam na bardzo kompetentnego pana z tech serwis. Problemem nie były ustawienia a sam adapter od regulatora pokojowego. Dwa razy trafiłam na wybrakowany model tzn. kabelki powinny być wpięte w NO i COM i były, ale jeden był niedociśnięty!! i po lekkim szarpnięciu wylazł z gniazda. Nie było łączności. Po wyjęciu obu kabelków i skrzyżowaniu regulator wreszcie zadziałał. Adapter montowany jest oryginalnie z kabelkami. Ze sterownikiem st 580 do pieca był ten sam problem. Oryginalnie zapakowany a kabelki od żmijki były źle wpięte. Z tym poradził sobie instalator.

Wniosek taki, że należy sprawdzać wszystko, nawet fabrycznie nowe podłączenia.

A i  na razie piec działa tak jak miał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać serwis tech jest na wysokim poziomie. Piszę to nie w celu reklamy, ale mam odniesienie do tego nieszczęsnego recalart, w którym dodzwonić się na serwis to już sukces. Sam ostatnio pomagałem ustawić szwagrowego efekta ze sterownikiem techa. Jak zadzwoniłem na serwis, to pierwszy numer nie odebrał, ale drugi poprowadził za rękę przez ustawienia.

A ten pierwszy za kilka minut oddzwonił.

Klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.