Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka pompa do CO i CWU?


Gregorios

Rekomendowane odpowiedzi

ok dziekuje za odpowiedz. a mam jeszcze pytanie montując pompę energooszczędną, która sama dobiera sobie moc zamontować tylko jedna pompę na powrocie? wtedy działała by jako kotłowa i obiegowa ,? jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat robiłem paintem przepraszam za moje umiejętności co do tego programu ;/

dom 3 piętrowy 

3 piony -każdy pion doprowadzony do 3 pietra oraz jeden podchodzi, aż do poddasza i tam jest grupa bezpieczeństwa

na każdym pionie odpowietrznik automatyczny oraz na ostatnim piętrze również w każdym grzejniku odpowietrznik aut.

w rysunku również jest bład napisałem listwa bezpieczeństwa= zespół bezpieczeństwa

 

 

schhemat c.o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przeponowe do układu zamkniętego powinno być wpięte na powrocie,tuż przed kotłem i żadnego zaworu pomiędzy nim a kotłem.Zawor z filtrem wystarczy tylko jeden przed pompa za pompa zwykły zawór odcinający. Jak to same grzejniki to pompa 80ka Ta grupę bezpieczenstwa w tym miejscu zlikwiduj bo nic nie daje natomiast daj zaraz na wyjściu z kotła na trojniku zawór bezpieczenstwa.Dla układu zamkniętego powinno być tez trzecie zabezpieczenie w postaci wezownicy schladzajacej lub zaworu schlafzajacego DBV Sugeruje Jeszcze jedna pompę na powrocie Z zaworu 4D do kotla

Pompa 80ka za duza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 11:11, Grundfos napisał:

Jak to same grzejniki to pompa 80ka

 

W dniu 17.08.2021 o 11:11, Grundfos napisał:

Pompa 80ka za duza

??

tak pompke potrzebuje do samych grzejników. lepiej ja założyć na powrocie czy tak jak jest i dołożyć jeszcze jedna na powrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że dla ogrzewania grzejnikowego(ta za zaw.4D) wystarczy pompa 25/40 ale jak się obawiasz to daj 60kę Sugerowałem kolejną pompę na powrocie z zaworu 4D do kotła w celu zapewnienia odpowiedniej temp.powrotu czynnika grzewczego do kotła aby ochronić kocioł przed korozją niskotemperaturową tu wystarczy 40ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Grundfos napisał:

Sugerowałem kolejną pompę na powrocie z zaworu 4D do kotła w celu zapewnienia odpowiedniej temp.powrotu czynnika grzewczego do kotła aby ochronić kocioł przed korozją niskotemperaturową tu wystarczy 40ka

to rozumiem , tylko czy nie lepiej zastosować np. tylko 1 pompe 60-tke energooszczędna,  którą zainstaluje na powrocie i ona będzie sama dobierała sobie moc do grzejników i do dogrzewania powrotu jednocześnie , wtedy unikam wydawania pieniędzy na jedna dodatkową pompę.

oczywiście jeśli trzeba to kupie obydwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.