Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy mogą być dwie pompy co w układzie?


Alano166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mieszkam w domku jednorodzinnym w którym są 2 odzielne mieszkania w jednym mieszkaniu bliżej piwnicy jest 6 grzejników i ładnie wszystko grzeje natomiast drugie mieszkanie znajdujące się za ścianą było nie eksploatowane przez pożar mieszkanie zostało w tym roku wyremontowane ono miało osobna instalacje z kuchni węglowej no ale rodzina podłączyła się pod C.O no i w tym wyremontowanym mieszkanku jest 5 grzejników no i co się okazało grzeje tylko pierwszy podłączony i to słabo więc spytaliśmy się hydraulika i hydraulik powiedział żeby podłaczyć w tym 2 mieszkaniu pompe no i się okazało że ładnie zaczeły grzać ale okazało się to że jak się właczy pompe w tym wyremontowanym mieszkaniu to w tym starym mieszkaniu grzejnki robią się zimne i co ja mam robić dlaczego gdy tam się włącza pompe to u mnie w mieszkaniu grzejniki robią się zimne pompa tak jakby zabierała całe ciepło tylko na to jedno mieszkanie BŁAGAM POMOCY!

 

Jakby co instalacja otwarta piec na węgiel i drzewo przy piecu jest mała rozdzielnia 3 kurki jeden kurek  od starego mieszkania pierwszego i to jest kuchnia z  łazienka  drugi kurek też od starego mieszkania salon i trzeci kurek to grzanie wody  do bojlera te nowe mieszkanie jest podłączone w salonie pod ten tzreci kurek i rury idą pod grzejnikiem od salonu tam gdzie idzie do grzejnika do salonu jest dalej wyprowadzenie przez ściane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy mają być podpięte równolegle a nie szeregowo. Nie może jedna pompa pchać w drugą. Zrób zdjęcia jak to jest podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci to wyrysuje ok

 

 

oczywiście wszytskiego nie narysowałem bo poco miałbym jescze rysowac 2 pokój kuchnie łazienke i tak samo z nowego domu

narysowałem chyba najważniejsze i właśnie z tego starego mieszkania pierwszego nie grzeją grzejniki z taolety i z kuchni jak się włączy w tym drugim mieszkaniu pompke

 

 

CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC.png

Edytowane przez Alano166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdze

 

pompa to OMIS 25/40-180 To jakiś chińczyk

no i zawsze co dwa lata ten sam problem czyli głośne hurgotani we wnątrz i pompa jest za słaba na tyle grzejników łącznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości co to znaczy 25/40  25/60 

no i czy na te 11 grzejników będzie mocna no i może w tedy się zlikwiduje tą pompe w tym nowym mieszkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25/40 to : 25 średnica nominalna przyłącza - czyli 1" lub 25mm a 40 lub 60 zdolność pokonywania oporów hydraulicznych , czyli to co w pompie jest najważniejsze.

Pompa 60 mocniej pcha niż 40.

Wg mnie instalację psuje obejście przy tej drugiej pompie - jego nie powinno być.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to obejście tak jak mówił "partacz hydraulik" jest poto żeby cały czas woda nie szła przez pompke, i na tym obejściu jest zawór tam jakiś żeby się woda nie cofała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten zawór obejściowy nie jest ręczny , tylko sam się zamyka,  to przy zablokowaniu utrudnia pracę pompy i pompa może nie podawać wody na grzejniki.

Więc warto pomyśleć o zrobieniu prawidłowej instalacji i poinformowaniu  hydraulika że woda idzie lepiej przez stojącą pompę niż przez taki zawór obejściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.