Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy mogą być dwie pompy co w układzie?

Alano166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mieszkam w domku jednorodzinnym w którym są 2 odzielne mieszkania w jednym mieszkaniu bliżej piwnicy jest 6 grzejników i ładnie wszystko grzeje natomiast drugie mieszkanie znajdujące się za ścianą było nie eksploatowane przez pożar mieszkanie zostało w tym roku wyremontowane ono miało osobna instalacje z kuchni węglowej no ale rodzina podłączyła się pod C.O no i w tym wyremontowanym mieszkanku jest 5 grzejników no i co się okazało grzeje tylko pierwszy podłączony i to słabo więc spytaliśmy się hydraulika i hydraulik powiedział żeby podłaczyć w tym 2 mieszkaniu pompe no i się okazało że ładnie zaczeły grzać ale okazało się to że jak się właczy pompe w tym wyremontowanym mieszkaniu to w tym starym mieszkaniu grzejnki robią się zimne i co ja mam robić dlaczego gdy tam się włącza pompe to u mnie w mieszkaniu grzejniki robią się zimne pompa tak jakby zabierała całe ciepło tylko na to jedno mieszkanie BŁAGAM POMOCY!

Jakby co instalacja otwarta piec na węgiel i drzewo przy piecu jest mała rozdzielnia 3 kurki jeden kurek  od starego mieszkania pierwszego i to jest kuchnia z  łazienka  drugi kurek też od starego mieszkania salon i trzeci kurek to grzanie wody  do bojlera te nowe mieszkanie jest podłączone w salonie pod ten tzreci kurek i rury idą pod grzejnikiem od salonu tam gdzie idzie do grzejnika do salonu jest dalej wyprowadzenie przez ściane

Pompy mają być podpięte równolegle a nie szeregowo. Nie może jedna pompa pchać w drugą. Zrób zdjęcia jak to jest podłączone.

ja ci to wyrysuje ok

oczywiście wszytskiego nie narysowałem bo poco miałbym jescze rysowac 2 pokój kuchnie łazienke i tak samo z nowego domu

narysowałem chyba najważniejsze i właśnie z tego starego mieszkania pierwszego nie grzeją grzejniki z taolety i z kuchni jak się włączy w tym drugim mieszkaniu pompke

CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC.png

zaraz sprawdze

pompa to OMIS 25/40-180 To jakiś chińczyk

no i zawsze co dwa lata ten sam problem czyli głośne hurgotani we wnątrz i pompa jest za słaba na tyle grzejników łącznie

A tak z ciekawości co to znaczy 25/40  25/60 

no i czy na te 11 grzejników będzie mocna no i może w tedy się zlikwiduje tą pompe w tym nowym mieszkaniu

25/40 to : 25 średnica nominalna przyłącza - czyli 1" lub 25mm a 40 lub 60 zdolność pokonywania oporów hydraulicznych , czyli to co w pompie jest najważniejsze.

Pompa 60 mocniej pcha niż 40.

Wg mnie instalację psuje obejście przy tej drugiej pompie - jego nie powinno być.

to obejście tak jak mówił "partacz hydraulik" jest poto żeby cały czas woda nie szła przez pompke, i na tym obejściu jest zawór tam jakiś żeby się woda nie cofała.

Jeżeli ten zawór obejściowy nie jest ręczny , tylko sam się zamyka,  to przy zablokowaniu utrudnia pracę pompy i pompa może nie podawać wody na grzejniki.

Więc warto pomyśleć o zrobieniu prawidłowej instalacji i poinformowaniu  hydraulika że woda idzie lepiej przez stojącą pompę niż przez taki zawór obejściowy.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.