Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana opału - zmiana ustawień


moshica

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pytanie, przy zmianie grochu ze słabszego na mocniejszy, o ile zmieniacie wartości Min czas podawania / Max czas podawania w sterowniku K1PRv4 załóżmy ?

Ja to moge tylko wykonać w menu serwisowym, podejrzewam że to jedyna opcja.

Chodzi o to, że jak skonczył mi się opał mniej kaloryczny i teraz zasypałem kocioł mocniejszym, to widzę, że mi nei dopala i zacznie niedopalony przesypywać.

Ja mam obecnie Min czas podawania : 70s i Max : 90s.

Ciekaw jestem do jakich wartości Wy dochodzicie, ja będe zmieniał w górę co 10s chyba dośwaidczalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle w menu serwisowym nie powinieneś dłubać, a regulować tylko parametrem "korekta powietrza'. 

Te czasy podawania masz jakieś absurdalne, to nie może działać - w eko lux 12 to min 1s i max 2s !!!. Pewnie lepiej wrócic do ustawień fabrycznych i dostroić korektą powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie może jak działa ? Może masz na myśli 1-3 sek nadmuch, ja napisałem czas między podawaniem węgla, te 70-90sek...

Czyli mi retorta dosypuje węgiel pomiędzy 70s a 90s (max 1,5 minuty)

To co piszesz to 1-2 sek co chwilę podawanie ?

Nie zrozumiałeś o co pytam.

Edytowane przez moshica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, moshica napisał:

Jak nie może jak działa ? Może masz na myśli 1-3 sek nadmuch, ja napisałem czas między podawaniem węgla, te 70-90sek...

 

13 minut temu, moshica napisał:

Ja mam obecnie Min czas podawania : 70s i Max : 90s.

To w sumie co napisałeś :-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź jest chyba jasna - przy przejściu na mocniejszy węgiel zwiększamy korektę nadmuchu o 1 lub 2% i wszystko.

Jeśli jednak koniecznie chcesz dłubać w parametrach, których nie rozumiesz, to:

- należy zwiększyć przerwy dolną i górna proporcjonalnie do różnicy w wartości opałowej

- należy skrócić czasy podawania proporcjonalnie do różnicy w wartości opałowej (co jest niewykonalne, gdy są rzędu kilku sekund)

- należy zwiększyć obroty wentylatora min i max , ale tu już proporcji nie ma

- zrobić wszystko na raz

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracam do całej sprawy. Miałem ostatnio problemy, dziś na infolinii z serwisu Tech nie uzyskałem pomocy, olali mnie jak mogli. Natomiast miły Pan z serwisu ogólnego Defro polecił mi zmianę wersji softu z 3.4.0 na 3.6.0 i podał nowe parametry serwisowe. Po 4h widzę zupełną inna pracę, bardzo szybko się nagrzewa  kocioł ale również przebija temp, jestem na etapie schodzenia z mocą. Ale jak zauważam to nadal nie dopala lekko i przesupuje Eko Karlika.

Najbardziej się zdziwiłem, że parametr min/max podawanie się w v 3.6.0 skrócił do krótkich czasów 31s / 41s, więc szybko podaje. Ale też Pan zapewnial mnie że lepiej jest napowietrzane złoże w całym zakresie pracy dla parametrów wentylatora.

Czy ktoś może podać te parametry dla porównania jako standardowe z  v 3.6.0 ?

No i czy faktycznie jest na korzyść z v 3.4.0 na 3.6.0 ?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moshica napisał:

Najbardziej się zdziwiłem, że parametr min/max podawanie się w v 3.6.0 skrócił do krótkich czasów 31s / 41s,

To są przerwy w podawaniu! Jakie masz podawanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w v 3.6.0 podawanie min : 1s i max : 3, takie wartości też były dla 3.4.0

Natomiast dla v3.6.0. min przerwa podawania : 31s i max przerwa podawania : 41s, dla v3.4.0. było 60s i chyba 70s

Tyle , że ponoć w v3.6.0 mocniejszy jest nadmuch wg. tych parametrów pozostałych które wpisywałem a które podawał serwisant.

Dziś rano zobaczyłem wykres, to kocioł na 45% mocy wczoraj ustawiony, przy zadanej temp. 65 na wykresie oscylował w granicach 68-71, gdzie wchodził w nadzór. Oczywiście zakopcił komore i pokrył czarną sadzą. W dodatku nadal lekko przesypuje niedopalony opał.Co moge to jescze dalej schodzić w dół z mocą i ewentualnie dodawać korektę powietrza na plus.

Tyle że, od wczoraj 17h do dziś 7 rano, zeżarł prawie 10kg opału a ogrzewam 90mkw,  kocioł 12KW, K1pV4.

Na v 3.4.0. miałem zużycie dobowe w granicach 13kg a teraz wyjdzie pod 20kg....

Co teraz robić, jakies pomysły ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to na wersji v 3.4.0 zrobiłem i kocioł niedogrzewał, nie mógł dojść do zadanej lub dochodził 2h.

Wcześniej @HarryH pisał aby nie ruszać ustawień serwisowych. Serwisant z Defro też mówi, nie ruszac bo nastawy się rozjadą.

Już nie wiem kogo słuchać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się rozjeżdża wszystko na wszystkim i wciąż czarno, to trzeba zacząć od czyszczenia gruntownego i uszczelnienia palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, moshica napisał:

kocioł niedogrzewał, nie mógł dojść do zadanej lub dochodził 2h.

Jak masz moc obniżoną do:

 

44 minuty temu, moshica napisał:

kocioł na 45% mocy wczoraj ustawiony

to co się dziwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc obniżyłem wczoraj na v3.6.0. schodząc stopniowo, bo przebijał temp. aż miło.

Ostatnie miesiące szedł na v 3.4.0. z moca 75% -85% a jak były mrozy po -10 i wiecej to na 100%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać parametry mocy z menu serwis dla V 3.6.0 abym mógł porównać z tymi podanymi przez serwisanta ?

Problem nadal tkwi w zbyt częstym podawaniu opału w przedziale 31s-41s pomimo, że to nastawy producenta...

Na tę chwilę z moca zjechałem do 35%, przy 40% przebijał z 65st na 71st i kisił opał w nadzorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze obniżanie mocy nic Ci nie da. Obniżasz moc max. a masz obniżyć minimalną. Wydłuż przerwę i mniej dmuchaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalnej przerwy na razie nie ruszaj. Zwiększ przerwę maksymalną do np. 50 i obserwuj co się dzieje na palniku.

Twój kocioł ma za dużą moc minimalną.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ten parametr wydłużając go do 50s.

Mierzyłem stoperem i im bliżej 70 stopni to podaje co te 50sekund

Problem wciąż w tym że kocioł co 40 minut w nadzorze i przy zadanej 65stopni, pracuje w granicach 68 do 72 stopni.

Zamieszczam zdjęcia, ten popiół w popielniku po ok 20h od wybrania, widać dużo niedopalonego węgla, są duże straty na opale.

Kocioł był czyszczony 2 dni temu a już cały w sadzy.

Algorytm powinien pracować w granicach 63 do może 68-69 nie przechodząc w nadzór.

Co robić dalej ?

 

 

IMG_20210203_164921.jpg

IMG_20210203_170553.jpg

IMG_20210203_182841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.