Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Afriso dzięcioł?


KarolBl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Słuchajcie, mam taki problem

Zawór 3d afriso + siłownik proclick, nówka założony na początku października

Po dwóch tygodniach zaczął stukać. W domu słychać jakby ktoś młoteczkiem pukał w miedziane rurki. Dźwięk ten pojawia gdy siłownik przestawia zawór, zarówno w jedną jak i drugą stronę. Częstotliwość jakieś dwa uderzenia / sekunde

Po przytrzymaniu siłownika ręką dźwięk ustawał, więc ściągnąłem go za obudowę trytytkami do zaworu, i to wystarczyło na 3 tygodnie - znowu stukanie wróciło

Sprawdzam ręką, i podczas pracy zaworu jak się go skrzywiło trochę w dół stukanie ustawało, więc znowu trytytki i jazda. I od paru dni znowu stuka. Już mi się nudzi ta zabawa w drutowanie....

 

Ktoś ma jakieś pomysły skąd to i jak temu zapobiec?

 

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać sprzedawcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zawór z siłownikiem afriso i coś tam dzięcioli, jakkolwiek po rurach się nie niesie. Sądziłem, że TTTM i nic z tym od 2 lat nie robię, jakby co jest 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od zaworu aż po grzejniki sama miedź więc się niesie
Na gwarancję nie oddam bo w czasie jakby ją rozpatrzali bym musiał drugi na podmianę kupić, albo do lata poczekać....

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cała instalacja miedziana. Ale musi być absolutnie cicho, by było coś słychać w mieszkaniu. Wydaje mi się, że to słychać uszczelnienie zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KarolBl napisał:

Na gwarancję nie oddam bo w czasie jakby ją rozpatrzali bym musiał drugi na podmianę kupić

to właśnie procliki (montaż bez narzędzi) ,  nie ma to jak śrubą przykręcone siłowniki na sztywno , a co do gwarancji to przecież można siłownik zdemontować - zawór ustawić ręcznie i na gwarancję bo trochę sezonu zostało no i będzie jak nowy testować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.