Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant Ecotec Pro opiłki w kondensacie


losmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim kotle najprawdopodobniej jest nieszczelny wymiennik główny, serwisant poprosił żebym po wygaszeniu kotła odpiął rurkę od skroplin i podstawił naczynie żeby sprawdzić ile wody wycieknie.

Po odkręceniu rurki przetarłem ją ręcznikiem na którym zostały metaliczne opiłki jaki by resztki lutów (instalacja w miedzi)  czy to znaczy że wymiennik jest dziurawy i do kondensatu przedostają się resztki z instalacji, czy to coś zupełnie innego ??

20201219_210858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śmieci mogą pochodzić z wymiennika , powstałe podczas produkcji i niedokładnie wyczyszczone przed montażem - to na jakieś 80%

Na 15% śmieci z przewodu kominowego spłukane przez skropliny

Na 5% mogą to być wszelakie inne źródła po za w/w wymienionymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno jest to cyna topi się lutownicą. Serwisant sprawdził wymiennik i na 95% jest szczelny, zauważył drobne roszenie wewnątrz ale wg. niego za małe na wyciek. Problemem okazał się niedomykający się zawór który miał odciąć nieszczelny kaloryfer. Po kilku otwarciach i zamknięciach tego zaworu ciśnienie przestało spadać. 

 

Dziękuje wszystkim za pomoc i życzę Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam wszystkich 

bardzo prosze o pomoc w temacie ktory powtorzył sie juz ktorys raz- mianowicie po każdym „wyłaczeniu pompy w studni / hydrofor „ z ciepłej wody leci bardzo duzo rdzawych opiłków . Po pierwszym takim zdarzeniu serwisant wyczyscił piec ( bylo bardzo duzo rdzawej wody) Sytuacja ( po 8 miesiacach) powrorzyla sie - hydrofor zalało, a teraz leci rdzawa woda - wszystko zatyka sie.... rece mi opadaja bo jie wiem co z tym zrobic? znowu czyscic? czy problem lezy hdzie indziej? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.