Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostka import


Kukaszenko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ma ktoś doświadczenie paleniem w Gs kostka z importu (zbyt 24)? cena 630 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka to raczej do palenia od dołu:) Od góry raczej problematyczne. Trzeba dokładać po 3-4 kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na ruskiej kostce z ktk bardzo się przejechałem, z 3 ton po 8 stów miałem chyba z pół tony głazów. Trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z tą kostką. Kup niewiele na próbę. Już sama cena mnie dziwi. Albo to słabiutki węgiel 21-23 MJ/kg albo zakamieniony. Ja w sierpniu kupowałem rosyjski groszek po 600 zł a następną dostawę mieli po 650. Kostka w sezonie za 630zl to dziwne.Ale może się mylę. Pamiętaj że im grubszy sort,  tym większa możliwość zakupu gruzu. W moim groszku na 30 kg zawsze znajduję 2-3 kamyki. W groszku, co dopiero w kostce? Mogą być mega bryły. Tylko zakup próbny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zobaczyć tą kostkę ładnie wygląda ale Pani powiedziała uczciwie że nie płuczą go więc w nim może być wszystko jest to raczej węgiel dla innych składów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel niepłukany to pewnik że zawiera sporo kamienia. Zwróć też uwagę czy nie ma dużo przerostów . Takie jasne pasma na bryłach. Jeśli są, będzie też dużo popiołu. Kostki powinny być o zwartej budowie, jeśli są kruche i da się je pokruszyć lekko uderzając o siebie, może  wystąpić zjawisko tzw. lasowania czyli samoistnego kruszenia i rozsypywania się kostek na skutek zwietrzenia. Ale taki efekt to mniej więcej po roku składowania. Największy jednak problem to kamień. Aha, w rosyjskim węglu  spotkać można grafit. To takie coś co wyglądem przypomina węgiel , ma połyskliwy kolor z ostrymi krawędziami. Nie pali się tylko żarzy. Mała ilość jakoś się zamiesza z węglem , większa utrudnia spalanie .

To tyle co mi przychodzi do głowy a na co warto zwrócić uwagę. Hejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.