Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z "podłogówką" dom od dewelopera 112m2 ogrzewanie gazowe


maciek8wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów !

Od Marca 2020 mieszkam w bliźniaku (jak na zdjęciach w załączniku) 112m2 z garażem - wszędzie podłogówka (tak nawet w garażu).0

Ściany ocieplone 15 styropianem tym lepszym (o mniejszej lambdzie chyba 0,036), fundament styropian "twardy" 10cm, parter podłoga 15cm styropian (10+5 na przekładkę) + jastrych, piętro styropian chyba 10 (2x 5cm na przekładkę).

Dach ocieplony po "konstrukcji" 5cm wełna + 20cm wełna skalna + dodatkowo zrobiłem strych czyli podłogę z płyt MFP (nie OSB) i pomiędzy sufit piętra i podłogą poddasza mam 25cm wełnę skalną, okna Salamander 3 szybowe 5 komorowe - generalnie cały dom obszedłem z kamerą termowizyjną i jedynie przez bramę garażową uciekało trochę ciepła ale i z tym sobie poradziłem - zdjęcie w załączniku:)

Do rzeczy - piec 2-fukcyjny Thelia Condens 25 -A (H-PL),  i niestety nie do końca jestem zadowolony z temperatur jakie są osiągane na 2 kondygnacji (na dole bez problemu 22 st. na piętrze ledwo 20,6... przy 35stopniach na piecu) na dole i na górze mam rozdzielacze 5 drogowe (4 obwody podłogówki + grzejnik łazienkowy "drabinka") - co może być przyczyną iż na "piętrze" ogrzewanie nie jest tak wydajne jak na dole? Przepływy na rozdzielaczach ustawione mniej więcej tak samo na 2l/min na każdy z obwodów (generalnie jak widać na zdjęciach nie da się równo takiego samego przepływu ustawić...). Na sterowniku do pieca mam ustawioną temp komfortową na 22 a nocną na 21 i jak jest na dole to szybko dobija do 22 natomiast w sypialni na górze (pokój 16,2m2 ) jest 20,8 stopnia... 

Docelowo chciałbym uzyskać 22 stopnie na lajcie na górze i na dole i to najlepiej nie płacąc "miliona monet" :) . Hydraulik twierdzi, że dom jest "bardzo świeży" i że dopiero po obecnym sezonie grzewczym będzie faktycznie dużo bardziej/lepiej odczuwalne ciepło w domu ... co drodzy forumowicze myślicie o tym ?? Faktycznie dom był stawiany w 2019 roku, w listopadzie były tynki i końcem grudnia (rok temu) wylewane wylewki. Od Lutego wykańczałem dom i na 1 dzień wiosny 21 marca się wprowadziłem i nie patrzyłem na ogrzewanie bo było w miarę ciepło i do maja i tak deweloper płacił za gaz :P 

 

Proszę o porady co robię źle lub co jest zrobione źle - z góry dziękuję za wszelkie sugestie i rady !

rozdzielacz_parter.jpg

rozdzielacz_piętro.jpg

rzut parter.JPG

rzut piętro.JPG

brama_ocieplenie.jpg

ocieplenie dachu.png

kocioł.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmniejszyłem przepływy na dole do np. 1 l/min., podniosłem trochę temp. na kotle i różnica pomiędzy góra, a dołem się zmniejszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zmniejszyła się różnica na zasadzie, że na dole jest 21 i na górze 21 - dla mnie to jest ok ale żona zmarzluch i musi być 22 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnijcie do mnie na tydzień. U mnie w salonie 20-21 a w sypialni 18-19 na nasze własne życzenie. Tylko w łazience 23. Gwarantuje, że po powrocie żona powie: ale tu gorąco;)

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maciek8wrc napisał:

 zmniejszyła się różnica na zasadzie, że na dole jest 21 i na górze 21 - dla mnie to jest ok ale żona zmarzluch i musi być 22 :P 

To teraz podnieś KG do góry. Będzie wszędzie upragnione 22"C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mistalova napisał:

To teraz podnieś KG do góry. Będzie wszędzie upragnione 22"C

czym jest KG ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.