Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam specjalisty do ustawienia kotła


bartix0014

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że chodzi o ekogroszek? Mieszkam nieopodal a z okolic producenta biorę pellet, jednak nigdy nie widziałem ani nie miałem do czynienia z ich kotłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bartix0014 napisał:

Jest to piec na pellet tak jak napisałem w temacie, firma Proeco

Pokaż mi proszę na ich stronie ten kocioł na pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, jaki masz problem powiedz. Temperatura zadana, jak wygląda instalacja itd. Wal śmiało i dawaj fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie tabliczki palnika, sterownik kojarzy mi się z budżetowymi rozwiązaniami a to nie wróży dobrze, zdjęcia instalacji bo tu chyba jest problem. 

PS strona firmowa praktycznie nie istnieje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palniku nie ma żadnej tabliczki, nie pamiętam co dokładnie z nim było i ustawień bo podłączony i uruchomiony został ostatniej zimy, pamiętam że po nocach różne błędy komunikaty się wydobywały i budziły domowników,  nie mógł dobic zadanej temperatury zbytnio pamiętam i wiele innych komplikacji, nje chce tu dawać całej fotorelacji i opisywać bo nie pamiętam i nie znam na tym zbytnio i dlatego szukam na forum kogoś kto wie że ma o tym pojęcie i postara się pomóc na miejscu, jeśli kogoś znacie lub jest tu to proszę o kontakt, dziękuję z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest DTR tego sterownika, zrób porządne zdjęcia instalacji a rzucimy jakieś pomysły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba godzin spędzonych przy kotle, organizujesz jakiegoś grilla ze śniadaniem i maszynka do dmuchania na poranny rozjazd i może ktoś coś tam zauważy jednym okiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kotle z majstrami to był spędzony cały tydzień po kilka godzin wieczorami i jak odjechał to odrazu awaria komunikaty i dupa, jutro zrobię zdjęcia jeśli tak bardzo chcecie, to nie moja dziedzina więc i tak nic grzebać tam nie będę, jakieś życzenia czego dokładne zdjęcia? Wszystkiego tam pyknę i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 20:46, bartix0014 napisał:

Przy kotle z majstrami to był spędzony cały tydzień po kilka godzin wieczorami i jak odjechał to odrazu awaria komunikaty i dupa, jutro zrobię zdjęcia jeśli tak bardzo chcecie, to nie moja dziedzina więc i tak nic grzebać tam nie będę, jakieś życzenia czego dokładne zdjęcia? Wszystkiego tam pyknę i tak

Kolego jakiego typu te alarmy ? problemy z pracą palnika czy instalacyjne , bo zaczynają szukać a nie wiadomo czego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiście owe sterowniki (MASTER 600) widziałem w kotłach na ekogroszek ale w peleciakach?? Tutaj na fotkach jest palnik peletowy to chyba i sterownik powinien być dedykowany.

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Master 600 jest raczej do groszku, natomiast Master 650 Pellet tego producenta jest do palników pelletowych.... ale na pewno się mylę. Owocnej pracy.

Pozdrawiam. YARO

MASTER650_PELLET.pdf MASTER600_2017_INS-023-003.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz kocioł i zobacz jakie błędy. Dziś "Andrzejki" ale widzę tam dwa kotły wpięte do jednego przewodu kominowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro, sprawdziłem i mam mastera 600 a piec jest na pellet i też nim palę, co sądzisz o tym że nie będzie to razem działać? To czemu dostałem ten sterownik do pieca... 

Gersik, tak jest śmieciuch i peletowiec i teraz jak widać dkbrze że został śmieciuch bo bym z peletowcem marzł, jak pracuje jeden to drugi jest odłączony, zakręcony. 

 

Po roku dziś piec został uruchomiony, rozpalił i awarie to temp. Podajnika zalacza się alarm jest to 80 stopni, jakie info chcecie wiedzieć żeby optymalnie go ustawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podtrzymaniu :

Podawanie 13sec

Pauza 10min

Wentylator praca 25 sec, pauza 5min, siła nadmuchu 40%

Grzanie :

Podawanie 10sec, wcześniej 16 i 13 sec ale coraz więcej zbierało się pelletu w palniku więc zmniejszyłem i był niespalony taki czarny

Pauza 38sec, wcześniej 16sec

Wentylator nadmuch 75%

Temp zadana 60* mieszacz 3d ustawiony w skali 5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, też mam ten sterownik nastawy mam zupełnie inne. piec masz z proeco? tak? bo mój jest podobny chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój utrzymuje temp spalin na poziomie 160 - 185 stopni nie ma alarmów żadnych ale to sa moje ustawienia nie serwisowe które chętnie bym poznał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.