Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam specjalisty do ustawienia kotła


bartix0014

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolego musze sie zgodzic  kolega yaro ma racje sterownik master 600 jest do ekogroszku a natomiast master 650 jest to peletowy sterownik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z piecem rozwiązany prawdopodobnie, wymaga drobnej regulacji tylko, po rozmowach z serwisem w kwestii odpowiedniego sterownika dowiedziałem że różnią się tylko oprogramowaniem gruszek a pelet, a problemem był źle podłączony kabel przy palniku i wentylator słabo dmuchał. Ustawienia również dostałem z serwisu i takowej teraz mam ustawione. Tak piec proeco zielona u mnie temp spalin około 220*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, a możesz mi napisać jakie ci te ustawienia podali szczególnie podawanie, przerwa i nadmuch ile %?? mnie nie podali tylko kazali dopasowac do własnych potrzeb samemu a kupowalem piec 4 lata temu. czasy się zmieniają widzę :-)

myślę że im większa temp spalin tym szybciej piec się nagrzewa i kończy pracę. tak jest u ciebie?

i napisz za kilka dni jak ci pali i ile na dobę. z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec pracuje 2 dni więc obserwuję i sam będę korygować jesczse bo tak kazali, nw jak ci powiedzieć ile nagrzewa bo nw nie sprawdzałem. 

....parametry pracy histereza 2. Podawanie 15 s.pauza 11 s.sila nad 70.went wybieg 5.went op wyl 0.podtrzymanie podaw 16 s.podtrzymanie pauza 8 min.podtrzymanie lato25min.podtrzymanie went25 s.podtrzymanie went5 min.podtrzymanie went sila nad40.went plynnie tak.pompa co 40 

Takie ustawienia otrzymałem z serwisu i mówili że takie ustawiają na pięć 27kw oczywiście dom 240m ocieplony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak bo to jest sterownik Master 600 do groszku. podtrzymanie, przedmuchy, etc.

Tam nie ma rozpalania, czyszczenia czy wygaszania palnika, bo to jest w wersji Master 650 do pelletu.

A jaka fajna temperatura spalin.....220 stopni..... to jest dopiero sprawność.....¯\_(ヅ)_/¯

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, strasznie mnie interesuje spalanie bo myślę że będzie kosmos. też mam piec na pellet i ster master 600 i da się na nim ustawić rozpalanie tylko  takie wymuszone tak zrobiłem u siebie i działa. przy takim dużym podawaniu pelletu i krótkiej przerwie nie ma spieków i popiołu dużo w tej szufladzie? czyszczenie codziennie czy rzadziej?

a domek mam podobny bo w sumie 200 m2 tylko ja mam bufor 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniąc do serwisu od sterownika jak i od kotła dowiedziałem się że master 600 jest do groszku a 650 do pelletu ale różnią się tylko oprogramowaniem więc ci co mają mastera 600 mają oprogramowanie z 650 do pelletu. Właśnie dzięki Yaro docuekawianiu tej zagwsotki z sterownikiem dowiedziałem od serwisanta że mój problem rozwiąże źle podłączony kabelek co był wada fabryczna iluś sztuk i wentylator nie reagował na ustawienia i dmuchał na najniższych. Ustawienia mam fabryczne a te co wysłałem wyżej od serwisanta. 

 

O jakich kosmicznych i niezlych spalaniach mówicie ? Jesczse nie czyscilem go ale spalał na popiół pelet. Po rozpaleniu nagrzaniu przechodzi w podtrzymanie i wtedy podaje i przedmuchuje raz na kilka min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Bartix chodzi mi o to że mam prawie identyczny budynek jak ty i chyba taki sam piec no może starszy o dwa lata i na pewno taki sam sterownik różnica taka  że ty masz wpięty w instalację a ja w bufor czytaj magazyn ciepła bardzo chciałbym porównać spalanie a co za tym idzie koszty ogrzewania domu w przeliczeniu na kase bo o to chyba chodzi. skoro ja mam ustawiony podawanie 3 sek przerwa 8 tzn że mój piec pobiera przez 15 sek pellet i 45 czeka a w twoim przypadku 30 sek pobiera pellet i 33 stoi czyli teoretycznie spala dwa razy więcej na minutę teraz mój ma temp spalin na poziomie 160 - 180 stopni a twój 220 jak piszesz to czy do zagrzania domu moj musi chodzić dwa razy dłużej? czy nie? najlepiej  porównać według mnie tak zasypałem zbiornik na pellet na full równo z brzegami i równo o piątej popołudniu codziennie uzupełniam brak worek ma 15 kg więc łatwo mi policzyć bo wiem ile zostało w worku bo się nie zmieściło. dlatecgo chciałem wiedzieć ile spala ci pelletu na dobe bo może lepiej żeby chodził na wyższej temp spalin a krócej niż jak ja to zrobiłem. ps. jak nie masz bufora to podtrzymanie jest lepsze niż wygaszenie szczególnie w zimie w lecie juz może być różnie wszystko kwestia temp na zewnątrz. a czy sterownik 600 czy 650 to mam w nosie :-) wazne że działa :-)))) pozdrawiam Jakub, daj znać jak ci wyjdzie spalanie pelletu najlepiej w kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak idzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTIX  ja to prawie dwa tygodnie spałem i jadłem w kotłowni ten piec a własciwie wysterowanie go to masakra, wiem producent nie ma pojecia byle sprzedać a servis sterownika ma w nosie i odsyła do producenta. ja mam bufor i podtrzymanie na siłę jak by wyzerowałem  i zrobiłem podawanie 1 sekunda przerwa max długa i nadmuch max 100% efekt jest taki że piec się nagrzewa do zadanej i przechodzi w podtrzymanie które napewno wygaśnie histereze ustawiłem max duzą chyba 9 stopni jak mu spadnie poniżej przechodzi w grzanie i po 1 min nie rosnie temp spalin więc rozpala od nowa. nie pamietam dokładnie jak co to jutro skoryguję ale mam 1 podsyp 55 sek 2podsyp 35 i 3 pods 20 grzałka 320 sek nadmuch 28%przerwa między próbami 2 min to chyba wszystko mam gdzieś kartkę z pierwszych prób z ustawieniami podtrzymania - będę szukał ale średnio to wychodziło jak pamiętam. ale wyżej pisałeś że chodzi drugi dzień i jest ok? to co mu się stało?

mnie prawie wykończył taki byłem zły że się dałem naciągnąć na niską cenę :-)

nie dalo mi spokoju - jest

IMG-20201215-WA0000.jpg

a ile ci pelletu spalił przez te dwa dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak poszło ci???? nz kartce sa pierwsze próby w opisie jest aktualne, jak potrzebujesz bieżące ustawienia grzania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.