Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 25 kw - piec albo sterownik wszystko rozregulowany


Gosia51

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałam wszystkie wpisy na forum ,ale nic nie znalazłam o moim przypadku.

Otóż mam piec Defro Bio Slim 25 kw , dwa dni temu zaczął żyć swoim życiem, ciągle zapalał się komunikat ,,palnik,, potem że grzałka uszkodzona , niska temperatura powrotu ,nie udanie ropalanie . Piec po 6 h walki  przywrócony do fabrycznych,  rozpalanie ręczne,  grzałki obydwie grzały  , a wcześniej był komunikat że grzałka uszkodzona.  Na początku nie dochodził do zadanej temperatury , pompki czasem chodziły czasem nie , piec ustawiony na CO I WODĘ , a włączała się pompa od podłogowego ,ale nie grzała bo zawór mieszający się nie włączał . Teraz piec pali i osiąga temperaturę ale tylko na CO lub wodę , pompa czasem działa z mieszadłem a czasem się tylko swieci . Piec teraz pali jakby na w awaryjnym trybie bo raczej nie słucha sterownika ( Tech APC 3ADAPTIVE CONTROL ).                               Pan z infolinii mi nie pomógł bo za dużo wyskoczyło błędów i sam zgłupiał   serwiant przyjedzie kiedyś jak się wyrobi , w domu małe dzieci i zimno jak piec nie włącza pomp .  

Może ktoś wie czemu sterownik nie steruje  piecem według ustawień ?Jak właczyc pompę od podłogówki ?   Czy mam poprostu czekać na Pana z serwisu? 

Dodam jeszcze , że piec wcześniej nie wchodził w stan czuwania   rozpalał się ,a potem wygaszał i tak kilkanaście razy dziennie .Dzisiaj zauważyłam ze piec czuwa , ale ciągle sam cos zmienia wiec jutro może być całkiem inaczej .Pan który montował piec twierdzi ,że pewno pelet był wilgotny , ja twierdzę że nie bo stał zasypany w piecu dwa dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gosia51 jesli jestes "techniczna" to sprawdz czy zasilanie kotla jest stabilne. Ma byc ~230V i stabilne. Poruszaj przewodami, "popukaj" delikatnie w sterownik. Takie rozne cuda sie dzieja gdy sa problemy z zasilaniem lub cos nie laczy, nie styka. Moze tez byc uwalony sam sterownik. 

Pompy wlaczysz najszybciej omijajac kociol i wlanczajac do gniazdka, zawory 3d/4d przelaczysz na reczny i ustawisz ile chcesz ale to i tak nie wytworzy ciepla gdy w kotle sie nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Defro Bio Slim 25 kw - piec albo sterownik wszystko rozregulowany
32 minuty temu, PioBin napisał:

@Gosia51 jesli jestes "techniczna" to sprawdz czy zasilanie kotla jest stabilne. Ma byc ~230V i stabilne. Poruszaj przewodami, "popukaj" delikatnie w sterownik. Takie rozne cuda sie dzieja gdy sa problemy z zasilaniem lub cos nie laczy, nie styka. Moze tez byc uwalony sam sterownik. 

Pompy wlaczysz najszybciej omijajac kociol i wlanczajac do gniazdka, zawory 3d/4d przelaczysz na reczny i ustawisz ile chcesz ale to i tak nie wytworzy ciepla gdy w kotle sie nie pali.

Popukałam, poruszałam ,ale nic nie pomogło  . Teraz idzie pompa jakimś  cudem , podłogówka stoi , wcześniej się włączyła , niestety nie na długo , coś jest chyba nie tak ze sterownikiem . Z zasilaniem tez wszystko ok . Zostało chyba czekać na serwisanta . A przy okazji bede specem od nastawiania parametrów pracy pieca defro . 

Wygląda to tak jakby piec grzał tylko do mieszalników, bo gdy włączyła się pompa od CO zima woda została przelana na powrót do podłogówki 

Dziekuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem co mogło się tam wydarzyć. Może spadki napiecia.

Teraz jak sterownik został przywrócony do ustawień fabrycznych to wszystkie nastawy podstawowe poszły w kosmos. Dlatego tak teraz wszystko pracuje (tak jadę na domyslach)

Akurat w tym przypadku dobrze być na miejscu i sprawdzić jak wszystko jest podłączone, jakie sterowanie i jak było lub czego oczekuje człowiek  od ogrzewania. I tak ustawić.

Tak będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gilal napisał:

Szczerze nie wiem co mogło się tam wydarzyć. Może spadki napiecia.

Teraz jak sterownik został przywrócony do ustawień fabrycznych to wszystkie nastawy podstawowe poszły w kosmos. Dlatego tak teraz wszystko pracuje (tak jadę na domyslach)

Akurat w tym przypadku dobrze być na miejscu i sprawdzić jak wszystko jest podłączone, jakie sterowanie i jak było lub czego oczekuje człowiek  od ogrzewania. I tak ustawić.

Tak będzie ciężko.

No jest ciężko, ja już drugi dzień siedzę w kotłowni przeważnie. 

Wszystkie ustawienia wypróbowałam nawet te co kryje kod serwisu  i nic . Dlatego wróciłam do fabrycznych bo miało pomóc. Obawiam się że nawet PID nie działa , piec najchętniej grzeje wodę nawet gdy pompa nie idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pid jest aktywny bo przy fabrycznych ustawieniach jest

A moduł jest podpięty pod net i emodul aktywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gilal napisał:

Raczej pid jest aktywny bo przy fabrycznych ustawieniach jest

A moduł jest podpięty pod net i emodul aktywny?

Jeśli chodzi o internet to nie ma modułu  jesli o to chodzi . Moim zdaniem poszedł sterownik TECH , bo nawet na ręcznym odpalaniu Nie działają pompki, przez te siłowniki zaworu, które są przed nimi i się nie włączają , prubowałam je ręcznie włączyć ale nie ruszyły  , pomy się świecą ale  nie pracują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się po prostu pompy zastały i dlatego wszystko wariuje? Musisz rozruszać wirniki. Albo odpowietrzyć, bo zapowietrzone elektroniki też staną.

Na pewno sterownik nie może zepsuć sie w sposób, o którym piszesz - to po prostu przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HarryH napisał:

Może Ci się po prostu pompy zastały i dlatego wszystko wariuje? Musisz rozruszać wirniki. Albo odpowietrzyć, bo zapowietrzone elektroniki też staną.

Na pewno sterownik nie może zepsuć sie w sposób, o którym piszesz - to po prostu przekaźnik.

Ale jak je odpowietrzyć ? Nie wiem czy w tym modelu sterownika jest przekaźnik i czy jest wymienialny 

20190114_234825.jpg.7c3ef5a40a89d54c3cd2741b53861c02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że jest to prosty przekaźnik, więc albo podaje napięcie na pompy , albo nie. Sterownik nie może wywołać błedu polegającego na tym, że świecą się lampki na pompie, ale pompa nie kręci. 

Nie wiem jakie masz pompy, jeśli masz do nich jakieś kwity, to zawsze odblokowywanie wirnika jest tam opisane. Elektroniki wyświetlają kody usterek. Na pewno nie ma co dłubać w kotle i sterowniku, póki pompy nie zaczną działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HarryH napisał:

Chodziło mi o to, że jest to prosty przekaźnik, więc albo podaje napięcie na pompy , albo nie. Sterownik nie może wywołać błedu polegającego na tym, że świecą się lampki na pompie, ale pompa nie kręci. 

Nie wiem jakie masz pompy, jeśli masz do nich jakieś kwity, to zawsze odblokowywanie wirnika jest tam opisane. Elektroniki wyświetlają kody usterek. Na pewno nie ma co dłubać w kotle i sterowniku, póki pompy nie zaczną działać. 

Ok dziękuję za porady  i pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikamy - Menu (nie trzymamy długo) -praca ręczna i tu szukasz to co chcesz "ręcznie" ruszyć. Najlepiej to sprawdzać jak kocioł jest wygaszony lub w czuwaniu. Pompa CWU (jak jest podpięta). Klikamy i powinno być słychać jak się uruchamia lub widać jak elektroniczną. Natomiast jak już pompa obiegowa czyli ta co podaje ciepło to w zależności gdzie ja instalator podłączył. I tu albo POMPA CO albo POMPA PODLOGOWA lub już POMPA MIESZACZA. I też jak się załączy to powinno być słychać lub widać (mówię tu o pompie nie panelu sterownika). I tak dalej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gilal napisał:

Klikamy - Menu (nie trzymamy długo) -praca ręczna i tu szukasz to co chcesz "ręcznie" ruszyć. Najlepiej to sprawdzać jak kocioł jest wygaszony lub w czuwaniu. Pompa CWU (jak jest podpięta). Klikamy i powinno być słychać jak się uruchamia lub widać jak elektroniczną. Natomiast jak już pompa obiegowa czyli ta co podaje ciepło to w zależności gdzie ja instalator podłączył. I tu albo POMPA CO albo POMPA PODLOGOWA lub już POMPA MIESZACZA. I też jak się załączy to powinno być słychać lub widać (mówię tu o pompie nie panelu sterownika). I tak dalej... :)

Dzisiaj piec nie rozpalił się  na automacie bo podobno awaria grzałki,  rozpaliłam na ręcznym i o dziwo grzałka grzeje i rozpala . WŁĄCZYŁA sie w niedługim czasie pompa od CO I WODY , niestety podłogówka nie ruszyła . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ręcznie pompa od podłogi się włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, gilal napisał:

Ale ręcznie pompa od podłogi się włącza?

Tak, na ręcznym  chodzi . 

Piec przed chwilą zgasł , nie udane rozpalanie , brak czuwania .  Włączyłam rozpalanie i czekam co będzie dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi ktoś być na miejscu i wszystko ustawić. Szkoda, że net nie podpięty pod sterownik. Z tego co pamiętam to moduł jest w standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gilal napisał:

To musi ktoś być na miejscu i wszystko ustawić. Szkoda, że net nie podpięty pod sterownik. Z tego co pamiętam to moduł jest w standardzie

 

Godzinę temu, gilal napisał:

To musi ktoś być na miejscu i wszystko ustawić. Szkoda, że net nie podpięty pod sterownik. Z tego co pamiętam to moduł jest w standardzie

Niestety nie dali modułu , kazali sobie dokupić . Sam sterownik ma funkcje internetu ,ale tym zajmę się jak piec serwisanta naprawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytałem, że moduł internetowy jest w standardzie. On jest wbudowany. Tak jak u mnie. Podpinasz net do stetownika

Ja w 3 kociołkach sprawdzam online i ewentualnie jak trzeba to zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gilal napisał:

Teraz czytałem, że moduł internetowy jest w standardzie. On jest wbudowany. Tak jak u mnie. Podpinasz net do stetownika

No to sami nie wiedzą co sprzedają , pytałam to odp. że trzeba dokupić.  

A czy da się podłączyć bezprzewodowo jesli ma się ruter ? Jesli tak to jaki wybrać i jak się połączyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam podobne odczucia po zakupie Defro-kocioł niezły, serwis słaby, przedstawiciel handlowy Defro to arogancki buc z zerową wiedzą o produkcie, który sprzedaje. Ja miałem szczęście w marcu, że wybuch koronopanika- centrala wysłała części, sam ponownie złożyłem kocioł i jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za każdym razem jak coś prosiłem to fajnie mi się rozmawiało i nie było problemu. Może akurat trafiłeś na kogoś :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HarryH napisał:

W sumie mam podobne odczucia po zakupie Defro-kocioł niezły, serwis słaby, przedstawiciel handlowy Defro to arogancki buc z zerową wiedzą o produkcie, który sprzedaje. Ja miałem szczęście w marcu, że wybuch koronopanika- centrala wysłała części, sam ponownie złożyłem kocioł i jest idealnie.

A czy wzywał Pan serwis , jeśli tak to jak szybko przyjechali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gosia51 napisał:

No to sami nie wiedzą co sprzedają , pytałam to odp. że trzeba dokupić.  

A czy da się podłączyć bezprzewodowo jesli ma się ruter ? Jesli tak to jaki wybrać i jak się połączyć? 

Ja mam takie coś :)

https://techfresh.pl/wzmacniacz-wifi-prosty-sposob-na-wzmocnienie-zasiegu/

To sparujesz z głównym routerem, a potem łączysz go przewodem z sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód połączeniowy internetowy standardowy. Podłączysz go tam gdzie podłączone są wszystkie pompy. Z prawej strony jest (powinno być) wejście internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.