Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pid nie działa


pRZeMoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim

Pojawił się problem

Pid nie działa

Na dwustanie dmuchawa i wszystko działa poprawnie ale brak odbioru ciepła i temperatura uderza aż do 80*

Nie mogę znów dać za długiego podtrzymania bo żar schodzi coraz niżej i ostatniej nocy temp podajnika była 62* a zawsze mam 32max 

Praca 3 s /130s

Podtrzymanie 3s /3min

Dodam że czujnik podajnika działa poprawnie 

Musiałem ręcznie zapodac ślimak by wypchać żar zalegający prawie w podajniku co mogło skutkować zapaleniem zasypu

Kopczyk się nie zapada zatem ślimak podaje prawidłowo tylko że żar wędrował bliżej podajnika poprzez długi postój  zaś zwiększenie podawania oznacza przesyp i nie spalony węgiel

Gdyby był strażak to dawno by zalało wodą go

 

Natomiast przy pid nie radzi sobie z zadaną temp

Dmuchawa wskazuje 100%dziala max 20% nawet wyłączenie hallotronu nie pomaga 

Dzwoniłem do serwisu i twierdzą że to nie obroty na pid są wyznacznikiem a tylko z jaką mocą pracuję kocioł

Zgłupiałem już

Przez okres 3 lat wszystko działało poprawnie ciągłej pracy kotła i nie tak dawno z bojlera dałem na ogrzewanie

 

 

IMG_20201113_110506426.jpg

IMG_20201112_001025409.jpg

IMG_20201111_194758326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież działa, konkretnie o co Ci chodzi? Po co zmniejszyłeś moc na 70%? Jeżeli palnik wygląda dobrze, to wzrost temperatury może być od nieszczelnej pokrywy zasobnika lub lewego powietrza pod koszem, rewizjami itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, HarryH napisał:

Przecież działa, konkretnie o co Ci chodzi? Po co zmniejszyłeś moc na 70%? Jeżeli palnik wygląda dobrze, to wzrost temperatury może być od nieszczelnej pokrywy zasobnika lub lewego powietrza pod koszem, rewizjami itd. 

sprawdzilem wszystko jest szczelne  
zadne ustawienia nie pomagaja pracy pid wyglada ze pozostala usterka elektroniki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie działa i co jest nie tak? Ja widzę na obu zdjęciach, że  ładnie moduluje, spaliny są ok., podajnik w normie. Tak działa regulator PID, że kilka cykli musi zrobić, nim się dostroi. Nie masz żadnego alarmu, więc skąd teza o awarii elektroniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa o pid  temp zadana a on sobie nie radzi z nia  poprostu tak jak by halotron blokowal prace wiatraka 
to nie jest dla mnie nowoscia ten piec  bo juz dlugo jest z nami ale zauwazylem ze pid nie reaguje w zaden sposob by dojsc do zadanej temperatury  
myslalem na powrotem do starego softu moze tu mu cos by pomoglo 

Ps elektronika dlatego ze jak byl nowy piec bylo podobnie  wymieniali sterownik 2razy i dopiero bylo okej az do tej pory 

 

125308753_391624258695123_8058140262418356285_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega @HarryH ja nie widze problemu softu (o ile Ty sam nie zaczales cos tam grzebac) ani problemu elektroniki.

Sprawdz lepiej wszystko od strony mechanicznej = palnik jego stan, uszczelnienie podajnika i rury, czystosc wentylatora, turbinki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obstawiam turbinką . Nie mówię że klasyczny przypadek ale niestety się zdarza.  kto by tam do turbinką zaglądał.

Tzw turbinką jest zwykłym przepływomierzem, nie działa jak wentylator ,obraca się pod wpływem ciągu powietrza zasysanego przez dmuchawę i przekazuje sygnał na komputer a ten dostosowuje obroty dmuchawy.

Teraz prosty test turbinki.

Włączyć PID

Posłuchać jak chodzi dmuchawa 

Odłączyć kabelek od turbinki,lub zablokować śmieiełko- spokojnie nic się nie spali nic się nie uszkodzi.

Dmuchawa powinna znacznie przyspieszać jeżeli nie przyspiesza zdemontować turbinkę, oczyścić z kurzu, sprawdzić czy śmigło porusza się swobodnie, wersja 2 wymiana na nową.

W czasie pracy kotła - śmigło turbinki obraca się wolno dmuchawa szybko i to już jest sygnał że może ją coś blokować.

Mam nadzieję że wyjaśniłem to dość obrazowo.Co do parametrów praca- podtrzymanie nie wypowiadam się  ale myślę że 1 sek co 3 min w podtrzymaniu powinno w zupełności wystarczyć a nawet 1 co 5 , przecież te temperatury z czegoś się biorą. Piec przychodzi w podtrzymanie a temperatura rośnie o 10 stopni . Przecież podtrzymanie czy nadzór jest po to aby nie rosły a podtrzymywały jedynie palanisko do cyklu pracy, a może ją nie kumam. Pozdrawiam.

-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w stalmarku, ale w Defro po pierwsze  wyświetliłby się alarm z błedem halotronu, a po drugie kocioł nie wchodzi wtedy na 100% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.